Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 20 Kwietnia 2024, 14:26:15

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro  (Przeczytany 47208 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #255 dnia: 09 Stycznia 2022, 19:38:00 »
Witam,
Ja krótko napiszę tylko o jednym aspekcie: denary legionowe Antoniusza.
Jak wiadomo denary te miały mniejszą zawartość srebra jak denary imperialne. Więc nie podlegały tezauryzacji. Były w obiegu przez bardzo długi okres czasu. Do naszych czasów dotrwały w większości wycieruchy, często totalne. Sprawdziłem archiwum WCN (przykładowo). Pewnie sprzedali dziesiątki tysięcy monet, jak nie setki tysięcy. No i co? Denary legionowe zmęczone obiegiem. A tu proszę - co tydzień nówka sztuka.
I ta patyna na wszystkich, taka sama na Rzymie i na Polsce Królewskiej. Z takim materiałem zrobili by furorę na numimarkecie, czy onebidzie.
Ale tam też zaglądają kolekcjonerzy "z górnej półki" i wtedy wątpliwości i pytania. Pozdrawiam

PiotrN

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 35
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #256 dnia: 09 Stycznia 2022, 21:19:27 »
Witam,
Ja krótko napiszę tylko o jednym aspekcie: denary legionowe Antoniusza.
Jak wiadomo denary te miały mniejszą zawartość srebra jak denary imperialne. Więc nie podlegały tezauryzacji. Były w obiegu przez bardzo długi okres czasu. Do naszych czasów dotrwały w większości wycieruchy, często totalne. Sprawdziłem archiwum WCN (przykładowo). Pewnie sprzedali dziesiątki tysięcy monet, jak nie setki tysięcy. No i co? Denary legionowe zmęczone obiegiem. A tu proszę - co tydzień nówka sztuka.
I ta patyna na wszystkich, taka sama na Rzymie i na Polsce Królewskiej. Z takim materiałem zrobili by furorę na numimarkecie, czy onebidzie.
Ale tam też zaglądają kolekcjonerzy "z górnej półki" i wtedy wątpliwości i pytania. Pozdrawiam

Ciekawe spostrzeżenia. Rzućmy jeszcze okiem na zdjęcia:
Numision:
 
NUMISION-Marek-Antoniusz-denar-32-31-BC-LEGION-XI.jpgWarszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
 
3b9c84ff4db1811a7ba304f942b5.jpgWarszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro


Wildwinds:
 
RSC_0039.3.jpgWarszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro

 
RSC_0039.6.jpgWarszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro



Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 339
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #257 dnia: 10 Stycznia 2022, 14:07:57 »
To jest kolejne wcielenie Archaizera i fundacji CEBEZ. Co do denara Antoniusza to przejrzałem stemple znanych fałszerstw i podobnego nie znalazłem ale w sumie o niczym to nie świadczy.
« Ostatnia zmiana: 10 Stycznia 2022, 14:26:55 wysłana przez Booboo »

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 742
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #258 dnia: 10 Stycznia 2022, 14:20:07 »
Ja się nie będę specjalnie wypowiadał w tym temacie, w myśl zasady jaki jest koń każdy widzi. Niepokoi mnie jedno, czy ktoś aby nie chce dowiedzieć się co z monetami jest nie tak, ażeby poprawić ewentualne mankamenty w przypadku kolejnych fałszerstw. Nikogo nie zamierzam oskarżać ale strzeżonego Pan Bóg strzeże.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

PiotrN

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 35
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #259 dnia: 10 Stycznia 2022, 18:55:18 »
Ja się nie będę specjalnie wypowiadał w tym temacie, w myśl zasady jaki jest koń każdy widzi. Niepokoi mnie jedno, czy ktoś aby nie chce dowiedzieć się co z monetami jest nie tak, ażeby poprawić ewentualne mankamenty w przypadku kolejnych fałszerstw. Nikogo nie zamierzam oskarżać ale strzeżonego Pan Bóg strzeże.

To fakt, mam nowe konto i wygląda to w tej sytuacji podejrzanie. Z zawodu jestem tokarzem, nie fałszerzem monet. Chociaż i tak nie mogę dowieść swojej niewinności, mogę tylko napisać, że nie mam z tym handlarzem nic wspólnego. Numizmatyką interesuje się od niedawna a gdzieś muszę zasięgnąć wiedzy o falsach. Tyle.

To jest kolejne wcielenie Archaizera i fundacji CEBEZ. Co do denara Antoniusza to przejrzałem stemple znanych fałszerstw i podobnego nie znalazłem ale w sumie o niczym to nie świadczy.

Na jakich stronach można szukać znane falsy?
« Ostatnia zmiana: 10 Stycznia 2022, 18:58:55 wysłana przez PiotrN »

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 339
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #260 dnia: 10 Stycznia 2022, 19:46:58 »

To jest kolejne wcielenie Archaizera i fundacji CEBEZ. Co do denara Antoniusza to przejrzałem stemple znanych fałszerstw i podobnego nie znalazłem ale w sumie o niczym to nie świadczy.

Na jakich stronach można szukać znane falsy?


Chociażby na tym forum ;) A jeśli chodzi o falsy antyków to głównie tu: https://www.forumancientcoins.com/fakes/

Ebenezer Cooke

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #261 dnia: 10 Kwietnia 2022, 21:42:29 »
Co panowie sądza o tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/legion-ii-marek-antoniusz-denar-32-31-bc-piekny-12029888439

Czy to nie będzie jeden ze stempli notowanych w tym watku?

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 948
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #262 dnia: 10 Kwietnia 2022, 22:10:39 »
Mnie też wygląda na ten sam stempel.
Szkoda tylko, że zrezygnowali z tęczowej patyny... :(
Pozdrawiam
Karol

Ebenezer Cooke

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #263 dnia: 11 Kwietnia 2022, 07:38:57 »
Czyli, to może być potencjaly fals, bo moneta wygląda dość wiarygodnie?

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 339
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #264 dnia: 11 Kwietnia 2022, 09:50:57 »
A jaka jest szansa na to, że na polskim allegro pojawiają się dwa niemal identyczne denaty M.Antoniusza?

Patyny faktycznie żal. No i żółte światełko zniknęło, widać nauka nie idzie w las.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 339
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #265 dnia: 11 Kwietnia 2022, 09:55:41 »
Awers też już był na forum.

Ebenezer Cooke

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #266 dnia: 11 Kwietnia 2022, 15:05:37 »
A jaka jest szansa na to, że na polskim allegro pojawiają się dwa niemal identyczne denaty M.Antoniusza?
No właśnie, nie ma szans, chyba że pochodziłby z jednego skarbu lub z tego samego fałszerskiego warsztatu.

Awers też już był na forum.

Wydaje się bardzo podobny, ale nie ten sam, są różnice w szczegółach.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 339
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #267 dnia: 11 Kwietnia 2022, 15:32:03 »
Różnice są kosmetyczne. Jak to nie ten sam stempel to robiony tymi samymi puncami.

 

R E K L A M A
aukcja monet