Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 18 Kwietnia 2024, 21:31:52

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro  (Przeczytany 47184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 948
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Czerwca 2020, 09:30:26 »
Mnie się wydaje że to raczej licytuje banda naganiaczy licząca na jelenia / inwestora , który sobie pomyśli  - " skoro tyle osób licytuje to na pewno oryginał ". A tak słabe falsy to na Połódniu Europy  na targach  po jednym dolarze sprzedają , a nie po 600 zł.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwca 2020, 09:52:58 wysłana przez Bebek2006 »
Pozdrawiam
Karol


DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Czerwca 2020, 11:12:08 »
Ponieważ wątek skupia się głównie na archiwizacji denarów legionowych Antoniusza, podrzucam jeszcze jednego nienotowanego z zeszłego lata:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/marek-antoniusz-denar-legionowy-32-31bc-leg-xvii-i8255764822.html

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 743
    • Blog o półtorakach
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Czerwca 2020, 11:27:26 »
Przepraszam z góry za offtop ale wpadłem na szatański pomysł :D

Co by było, gdyby z zakładanych "na lewo" kont podbijać te sztuczne wytwory na allegro do niebotycznych cen, żeby NIKT ich nie kupił oprócz nas/ew. sprzedawców owych "precjozów", który z innego lewego konta by podbijał cenę. Wylicytujemy i tyle. Później zero kontaktu, zero wpłat. Olewamy gościa :D
Z jednej strony - wiadomo - jest to zachowanie nieuczciwe. Ale czy sprzedawca takich "placków" też gra uczciwie? Druga kwestia - trzeba by było zakładać dużo takich kont bo allegro pewnie po kilku takich akcjach" by nam je zablokowało po zgłaszaniu przez nieszczęśliwych, pokrzywdzonych sprzedawców ;)

Ot pytanie na piątek :)
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 948
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Czerwca 2020, 11:52:23 »
Ten typ sprzedaje też antyczną figurkę ( bardzo prawdopodobne że też produkcji chałupniczej ) , dlatego możliwe jest że policja zrobi mu przeszukanie za handel  zabytkami , i zada niewygodne pytanie - "skąd to Pan ma". Gdyby się tak stało wątpię że w ciągu miesiąca wystawił by jakiegoś falsa na sprzedaż.
To jeden z jego "oryginałów":

https://allegro.pl/oferta/starozytny-rzym-figurka-herkules-braz-oryginal-9394939463?reco_id=c27001d8-b211-11ea-ab26-000af7f64110&sid=1b14f67fa36602937f1572a57e6df4124ef63b53ab9897d3b9ab8b1bd1d899d5
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwca 2020, 14:00:44 wysłana przez Bebek2006 »
Pozdrawiam
Karol

JRobert

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 173
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Czerwca 2020, 14:08:04 »
Ponieważ wątek skupia się głównie na archiwizacji denarów legionowych Antoniusza, podrzucam jeszcze jednego nienotowanego z zeszłego lata:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/marek-antoniusz-denar-legionowy-32-31bc-leg-xvii-i8255764822.html
Panie Pawle, co Pan chce od tej monety! :) Dla żony jak znalazł za miesiąc na imieniny, przecież na górze jak byk stoi, że Ania :) Tylko dziurę jeszcze zrobić i na szyję można wieszać  ;D
Tyle, że ja za to 5 złotych mógłbym dać.  >:( Chociaż dla najdroższego skarbu, to i powieniem się poświęcić i zażarcie licytować - im drożej, tym lepiej  :-*

galindus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 32
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Czerwca 2020, 16:57:04 »
"Co by było, gdyby z zakładanych "na lewo" kont podbijać te sztuczne wytwory na allegro do niebotycznych cen, żeby NIKT ich nie kupił oprócz nas/ew. sprzedawców owych "precjozów", który z innego lewego konta by podbijał cenę. Wylicytujemy i tyle. Później zero kontaktu, zero wpłat. Olewamy gościa :
Z jednej strony - wiadomo - jest to zachowanie nieuczciwe. Ale czy sprzedawca takich "placków" też gra uczciwie? "

Kilka lat temu na e-bayu sprzedawca nie przysłał mi zakupionego waloru, nie odpowiadał na meile, reklamacji e-bay nie uwzględnił:) Wkurzyłem się i na wszystkie jego kilkanaście innych aukcji ustawiłem snajpera na 200euro :( Wygrałem wszystkie poza jedną, do dzisiaj mam wyrzuty sumienia że ktoś za pocztówkę wartą 20 zapłacił 200 :(

monbank1

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 377
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Czerwca 2020, 22:33:39 »
Zapłacił albo i nie.
Może to była oferta sprzedającego? z lewego konta?
Pozdrawiam, Gerard

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 684
    • TWNA na Facebooku
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Czerwca 2020, 11:32:43 »
Salvete!

Stary_Dworek sprzedaje nie tylko wątpliwej proweniencji artefakty i współczesnej (a w każdym razie nowożytne) fałszerstwa denarów Cezara i legionowych Marka Aureliusza, lecz również denarów imperialnych - choćby ta hybryda Tytusa RIC II 112 (rew.) i Domicjana (aw.):

https://allegro.pl/oferta/tytus-domicjan-denar-hybryda-delfin-a-d-81-9426836225

Moneta generalnie dobrze opisana poza drobnym szczegółem: "ORYGINAŁ 100%". Niestety niemożliwe, bo mam egzemplarz (i to subaeratus!) z identycznej matrycy. Niestety nie może być mowy o dwóch egzemplarzach z tego samego stempla, bo są wyraźnie te same nierówności odlewu. Przyznam, że na mój egzemplarz sam się swego czasu nabrałem, powątpiewając niejako a priori, aby subaeratus był współczesnym fałszerstwem. A jednak...


Dark

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Czerwca 2020, 07:45:29 »
Zwróćcie uwagę na składane oferty . Większość za każdym razem się powtarza. Ktoś sprzedaje i sam licytuje.   
Znam jeszcze jedną firmę (znana bardzo w kręgach numizmatyki) która postępuje podobnie tylko z oryginałami.
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwca 2020, 10:40:25 wysłana przez Dark »

Juliusz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Zainteresowania: Starożytny Rzym

konosament

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Zainteresowania: Prusy 1740-1786, Francja 1789-1815, Rzym

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Lipca 2020, 09:41:57 »
Marek Dwunasty, czyli powrót do benzynki :-)

PS. Jeśli ten wątek ma służyć archiwizacji innych monet wystawianych przez państwo P-K-S, trzeba wklejać zdjęcia. Linki po pewnym czasie przestają działać, bądź to ze względu na przeniesienie do archiwum, bądź to ze względu na zdjęcie aukcji.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #44 dnia: 16 Lipca 2020, 09:57:57 »
... i, ponieważ mamy okrągłą dwunastkę, tablica poglądowa. Wygląda na to, że poszli ostatnio w oddzielne stemple rewersu, awersy raczej wykorzystują stare.

 

R E K L A M A
aukcja monet