Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 15:16:55

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 7 Aukcja GNDM  (Przeczytany 5938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Johner

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 38
7 Aukcja GNDM
« dnia: 11 Lutego 2019, 13:58:15 »
Jakos nie widze watku o 7 aukcji GNDM (ktora zreszta wciaz trwa).
Jakie wrazenia i zdobycze? Moim zdaniem asortyment jak zwykle byl bardzo interesujacy.
Ceny - wiadomo, roznie sie rozkladaly, ale mozna cos bylo wyrwac. Nie wszystko w pudelkach, co tez sprawia, ze czlowiekowi jakos cieplej na sercu.
No i na olbrzymi plus piatkowa sesja wykladowa, moim zdaniem najlepsza jaka byla do tej pory.
 

Hugooos1

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 32
Odp: 7 Aukcja GNDM
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lutego 2019, 15:13:32 »
Ceny były dość zróżnicowane. Po raz kolejny widać, że pozycje pięknie zachowane osiągają wysokie ceny. Mi się niestety nie udało nic kupić. Dobrze, że to dopiero początek nowego sezonu i liczę, że na kolejnych aukcjach uda się coś nabyć.

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: 7 Aukcja GNDM
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lutego 2019, 19:29:18 »
Udało mi się wyrwać jedną sztukę, ale polowałem na jeszcze kilka. Niestety, inni licytujący mieli więcej szczęścia (gratulacje dla nich). Aukcja bardzo ciekawa i jedna z niewielu, gdzie monety mają liczebną przewagę nad "trumnami".
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: 7 Aukcja GNDM
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lutego 2019, 20:03:10 »
Ja nie narzekam. Monet antycznych wprawdzie nie było aż tak wiele, ale wylicytowałem sobie dwie dość ciekawe w ładnych stanach i po rozsądnych cenach.
Co mi się nie podoba, to same oceny stanów zachowania, które w wielu przypadkach wydają się być dość dyskusyjne. No, ale tak już na aukcjach bywa, a zdjęcia są na tyle dobre, że samemu można sobie wyrobić opinię...

Zenon M.

Gojk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: 7 Aukcja GNDM
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Lutego 2019, 21:04:40 »
Mi również udało się wylicytować jedną sztukę. Jest to pierwsza aukcja GNDM na której udało się coś kupić, zazwyczaj ilość licytujących sprawia, że ceny są zaporowe na interesujących mnie pozycjach. Tym razem wydaje mi się, ze płacę za monetę dobrą cenę.
GNDM robi w tej chwili najlepsze, najbardziej naturalne zdjęcia i to zachęca do kupna (dobra wiadomość dla komitentów, zła dla kupujących), więc konkurencja jest duża.
Ze zmian jakie zauważyłem to niegdyś na allegro u Pana Damiana darmowa wysyłka była od 1000 zł, w tej chwili za przedmiot wylicytowany za 2000+ zł nie ma darmowej wysyłki.
No ale to tylko takie czepianie, dla przykładu u Pana Niemczyka chyba zawsze płaciłem za wysyłkę, więc po prostu GNDM na tym polu już przetał się wyróżniać. :)
Materiał na aukcji 6 według mnie był bogatszy niż na 7, ale może to tylko takie moje wrażenie, poza tym i tak na wysokim poziomie.
No to teraz zaczynamy odliczanie do aucji 8, ciekawe czym Pan Damian teraz zaskoczy. :)

« Ostatnia zmiana: 11 Lutego 2019, 21:11:03 wysłana przez Gojk »

Pablo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 45
Odp: 7 Aukcja GNDM
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lutego 2019, 21:33:15 »
Ja wylicytowałem też tylko jedną monetę rzymską. Miałem ochotę na Aeliusza, ale cena poszła powyżej moich oczekiwań. Co do poruszonego kilka wpisów wyżej kwestii szczęścia to niestety nie ono decyduje na aukcji o powodzeniu, ale to jednak funkcja dostępnego budżetu :-) Chociaż to właśnie na szczęście liczyłem przy licytacji 1 zł 1985, gdzie był to wariant double die w nocie MS 66(wariant wyodrębniony w klasyfikacji przez p. J. Chałupskiego), o czym nie wspomniano w opisie aukcyjnym, ale niestety nie tylko ja to zauważyłem :-)

husyta74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 590
  • Zainteresowania: wczesne średniowiecze + mennictwo śląskie
Odp: 7 Aukcja GNDM
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Lutego 2019, 22:08:28 »
Witam,
W średniowieczu ceny rzeczywiście fajne, nie poszybowały w kosmos, chociaż denary wrocławskie XI w. skończyły wysoko. Mocno mnie za to zaskoczyły ceny 3-krajcarówek śląskich Chrystiana i Jerzego. Nie są to rzadkie monety, a ceny między 700-900 to niezły wynik   :) 

Ogólnie bardzo przyjemna aukcja, przyjazna dla kolekcjonerów.

Pozdrawiam

Waldek
Naukę buduje się z faktów tak jak dom buduje się z cegieł, ale samo nagromadzenie faktów nie jest jeszcze nauką, podobnie jak kupa cegieł nie jest domem. 

Henri Poincaré

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: 7 Aukcja GNDM
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Lutego 2019, 22:16:17 »
Mi również udało się wylicytować jedną sztukę. Jest to pierwsza aukcja GNDM na której udało się coś kupić [...]
Aż wypadałoby zanucić "mam tak samo jak Ty..." ;) Jedna jedyna pozycja, którą sobie upatrzyłem i to jeszcze w gradingu (a chyba wszyscy wiedzą jaką pogardą darzę trumienki), no ale cóż. Kupowałem monetę a nie plastyk. Cena mogłaby być niższa ale widać nie tylko ja dostrzegłem jeden element, który trochę ją podbił.
Odnośnie zdjęć myślę, że Niemczyk w niczym nie ustępuje GNDM.
Lecz w przeciwieństwie do Niemczyka i innych firm, o czym już pisałem GNDM stara się utrzymać różnorodność prezentowanego towaru. A taka najbliższa aukcja Numimarketu jest zawalona 38 ortami bydgoskimi z lat 1621-24 a niemal na końcu mamy (proszę usiąść bo co wrażliwsze osoby mogą źle na to zareagować) 2 półtoraki.
Widać kto idzie po najmniejszej linii oporu a komu zależy na wszystkich kolekcjonerach. I - tu też się powtórzę - chwała z to GNDM!
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

medieval K

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 195
Odp: 7 Aukcja GNDM
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Lutego 2019, 22:30:16 »
Jakos nie widze watku o 7 aukcji GNDM (ktora zreszta wciaz trwa).
Ceny - wiadomo, roznie sie rozkladaly, ale mozna cos bylo wyrwac. Nie wszystko w pudelkach, co tez sprawia, ze czlowiekowi jakos cieplej na sercu.
No i na olbrzymi plus piatkowa sesja wykladowa, moim zdaniem najlepsza jaka byla do tej pory.
Jak najbardziej się zgadzam ,wykłady jak  i sama aukcja dosyć ciekawa.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: 7 Aukcja GNDM
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Lutego 2019, 21:15:26 »
Tematu nikt nie założył bo nie było do czego się zbytnio przyczepić. Wszystkie gusta trudno zadowolić, ale poza tym merytorycznie było bardzo OK.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: 7 Aukcja GNDM
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Lutego 2019, 12:04:21 »
PS. Muszę jeszcze dodatkowo pochwalić "sprawy organizacyjne".
Właśnie kurier przywiózł mi monetki wylicytowane w niedzielę wieczorem!
To naprawdę ekspresowe tempo...

ZM

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: 7 Aukcja GNDM
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lutego 2019, 16:56:20 »
Ja dziś w południe zrobiłem przelew, a przed 14. dostałem wiadomość, że przesyłka została wysłana. To standard zdecydowanie powyżej średniej  :). Inne firmy niech się uczą...
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

xallax

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 500
  • Zainteresowania: Półgrosze Jagiellonów
Odp: 7 Aukcja GNDM
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lutego 2019, 17:51:13 »
Ja akurat przelew zrobiłem ok. 14 a wiadomość dostałem o 20. Podobnie czasowo zadziałało to w WCN akurat też robiłem przelew. Zobaczymy która pierwsza dojdzie.

xallax

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 500
  • Zainteresowania: Półgrosze Jagiellonów
Odp: 7 Aukcja GNDM
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Lutego 2019, 18:19:33 »
Obie dziś przyszły. Zatem remis ☺

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 001
Odp: 7 Aukcja GNDM
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lutego 2019, 20:04:40 »
Ja od Niemczyka, płacąc na drugi dzień, monety dostałem  po miesiącu i to po ponagleniu. Taka ciekawostka, jak można to robić źle.

 

R E K L A M A
aukcja monet