Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 11:00:10

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Otwarcie sezonu letniego 2019  (Przeczytany 18099 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: Otwarcie sezonu letniego 2019
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Sierpnia 2019, 07:14:35 »
po pierwsze foto nie ostre, po drugie malowanie nic nie da, ale przypomniały mi się lata dziecięce... po trzecie z całym szacunkiem zadaje 30 raz pytanie po co kupować smieci, gdzie koszt wysyłki przekracza wartosc monety ...... :D
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

Jack

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: Otwarcie sezonu letniego 2019
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Sierpnia 2019, 12:49:03 »
Moim zdaniem kol. Divusric zasugerował prawidłową odpowiedź.

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Otwarcie sezonu letniego 2019
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Sierpnia 2019, 22:44:40 »
Moim zdaniem kol. Divusric zasugerował prawidłową odpowiedź.
tak , tak , doszedłem i ja do tego i do dukałem sobie te literki  ;), zresztą już na wstępie zbyt wielu opcji nie było , raptem dwie, ale laur łamacza szrocików :) oczywiście przypada koledze Divusric / nawet się domyślam na których szrocikach tak się wyćwiczył /  ;).

z kolei z kolegą okejos z całym szacunkiem , ale się nie zgadzam , chociaż nie w pierwszej kwestii się zgadzam, co nie znaczy ze nie próbowałem zrobić ostrzejszego

 po trzecie z całym szacunkiem zadaje 30 raz pytanie po co kupować smieci, gdzie koszt wysyłki przekracza wartosc monety ......
bez urazy ale wybrzmiało to jak partyjny slogan ;) - tylko nasza ideologia jest słuszna i prawdziwa i tego się należy trzymać , a kolega uznaje tylko czerń i biel , ładne monetki i szroty, a przecież kolor biały ma bardzo wiele odcieni , i to kto co i dla czego to kwestia gustów i guścików i nie powinno podlegać dyskusji.
Pozdrawiam


okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: Otwarcie sezonu letniego 2019
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Sierpnia 2019, 10:24:03 »
fakt, de gustibus non est disputandum :D :D
poprostu ja ten etap przechodziłem tez. kupowałem tanie loty dopatrywałem sie cudów i rarytasów a tak naprawdę dwa razy trafiłem na cos ciekawego w zalewie setek monet ... podsumowałem i wyszło ze sie za boga nie kalkuluje.... moze byc szrot aby oznaczalny. tez kupuje szroty bramek ale wtedy gdy jets to cos naprawedę rzadkiego i stan ładny mnie nie bedzie długo stac :)
pozdrawiam i prosze tak nie brac do siebie, ot takie marudzenie gaduły :D
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Otwarcie sezonu letniego 2019
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Sierpnia 2019, 21:39:47 »
Wylicytowana pół godziny temu za stówkę.Kontynuacja wojen markomańskich .Tym razem kupa złomu.Oczywiście nie moneta ...Chociaż w stanie menniczym to ona nie jest.Chodzi stos pancerzy i broni ,plus jakieś instrumenty muzyczne .Nie darowano nawet muzykantom,kapciornikom i innym dekownikom  ;).Taka to była wojna ,litości nie było...
RIC 1190   Marcus Aurelius AE Sestertius. M ANTONINVS AVG GERM SARM TRP XXXI, laureate head right / IMP VIII COS III P P S C, pile of arms, DE SARMATIS in ex.
Moneta z 177 roku upamiętnia zwycięstwa nad plemionami sarmackimi.Teraz pora na  DE GERMANIS
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpnia 2019, 20:45:42 wysłana przez Divusric »
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: Otwarcie sezonu letniego 2019
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Sierpnia 2019, 21:20:35 »
nimo urlopu co upolowałem z probusów i pozdrawiam znad dzikich plaz bałtyku
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpnia 2019, 21:28:18 wysłana przez okejos »
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Otwarcie sezonu letniego 2019
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Sierpnia 2019, 20:26:15 »

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Otwarcie sezonu letniego 2019
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Sierpnia 2019, 20:50:32 »
Litości.Niech Pan przerzuci się na Ebay.Tam za 24zl można upolować np takiego asa .Trzeba tylko trochę cierpliwości.
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Otwarcie sezonu letniego 2019
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Sierpnia 2019, 21:12:34 »
przytuliłem szrocika
Nie pierwszego... Jeszcze niedawno prezentował Pan zupełnie sensowne monety, a teraz zmierza Pan ewidentnie w kierunku bo ja wiem... jednego z użytkowników, który zaprezentował kiedyś do identyfikacji sparciałą podkładkę pod śrubkę. Wiem, zaraz Pan napisze, że każdy może zbierać, co mu się podoba. Ale to tylko pół prawdy - każdy może też pisać, co o takim zbiorze sądzi :-)

Naprawdę można mieć za te lub mniejsze pieniądze przyzwoite egzemplarze i budować jakiś zbiór z myślą przewodnią.

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: Otwarcie sezonu letniego 2019
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Sierpnia 2019, 08:13:27 »
napweno te monety nadaja sie do badan, nad składem stopów uzywanych przez starozytnych w róznych mennicach... nie żal zniszczyć ;)
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Otwarcie sezonu letniego 2019
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Sierpnia 2019, 09:04:07 »
nimo urlopu co upolowałem z probusów i pozdrawiam znad dzikich plaz bałtyku

Panie Pawle, gratuluje nowych Probusow.

Piękne zdjęcie zachodzącego słońca nad naszym Bałtykiem. Nie ma to jak polskie morze! Tez byłem tego lata.
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpnia 2019, 09:15:50 wysłana przez barnaba »

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Otwarcie sezonu letniego 2019
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Sierpnia 2019, 09:15:21 »
Witam , wczoraj przytuliłem tego szrocika i się z nim męczę , może ktoś ma jakiś pomysł , kto to , co to

Nie chce się pastwić, ale ja z kolei nie rozumiem jak można świadomie i regularnie kupować kolejne ‚szrociki’, a dopiero po zakupie pytać się kolegów co to jest:) rozumiem zakup większego, grupowego lotu, w którym przypadkiem był jakiś szrocik, niebędący priorytetem, ale żeby tak z góry kupować niewiadomo co? Czy jest tu jakaś myśl przewodnia?

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Otwarcie sezonu letniego 2019
« Odpowiedź #42 dnia: 16 Sierpnia 2019, 09:22:55 »
Tam za 24zl można upolować np takiego asa.

Czy ta okazyjna kwota obejmowała również Koszty przesyłki? Bo jeśli tak, to faktycznie niesamowita zdobycz!

na ebay rzeczywiście monety czasem schodzą bardzo okazyjnie ale potem nie raz okazuje się, ze koszty przesyłki są droższe niż sama moneta, zwłaszcza jak sprzedawcy z USA ustawia ta głupia opcje międzynarodowego programu wysyłki ebay, która podraza koszty wysyłki kilkukrotnie ponad standardowa opłatę poczty.
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpnia 2019, 09:54:41 wysłana przez barnaba »

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Otwarcie sezonu letniego 2019
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Sierpnia 2019, 16:07:10 »
Kupiłem ją chyba za kilka  euro plus koszty przesyłki.Wyszło dokładnie 24 zł.Było tylko jedno małe ale...Zielony nalot.
Może to odstraszyło potencjalnych kupców.Przesyłka też o dziwo była z tych tańszych.
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Otwarcie sezonu letniego 2019
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Sierpnia 2019, 15:10:26 »
Nie chce się pastwić, ale ja z kolei nie rozumiem jak można świadomie i regularnie kupować kolejne ‚szrociki’, a dopiero po zakupie pytać się kolegów co to jest:)
Całkowicie zgadzam się z kol. Barnabą. Szrot - owszem, ale musi być ciekawy, a przede wszystkim trzeba wiedzieć, albo przynajmniej przypuszcać, co się kupuje!
Przykład z ostatniej chwili: szrot Aureliana... Niepiękny, ale przynajmniej wiem, że to szrot dość rzadki, bo nie odnotowany w nowym RIC V.1: mamy oznaczenia mennicze (* on S)/–//– (patrz: http://www.ric.mom.fr/en/coin/2017) oraz (* on T)/–//– (patrz: http://www.ric.mom.fr/en/coin/2022), ale pierwszej oficyny, (* on P)/–//–, czyli mojego "szrota" nie ma.
Do tego mój egzemplarz ma dość egzotyczne łamanie legendy rewersu: GENIVS I-LL-VR
Teraz można spekulować, czy istnieją egzemplarze z czwartej oficyny, czyli (* on Q)/–//–, albo czy pierwsza i czwarta oficyna biły też monety z typem popiersia D1, których też w katalogu brakuje (są dla S i T). To wszystko sprawia, że to nie jest taki sobie zwykły, paskudny i anonimowy szrot, a jego zakup miał sens...

Pozdrawiam serdecznie
Zenon M.

 

R E K L A M A
aukcja monet