Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
18 Sierpień 2018, 13:54:56

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1/2010 (5) zostal opublikowany!  (Przeczytany 25956 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
harpsycho
Gaduła
Germany Germany

Legitymacja: TPZN nr 001
Stowarzyszenie:
I.R.O.S.E. Baden-Baden e.V.

« : 18 Marzec 2010, 16:01:03 »

Ladies & Gentlemen, Mylords, drodzy i szanowni Koledzy,

Rozeslalem wlasnie kolejne wydanie Biuletynu Informacyjnego TPZN - Numer 1/2010 (5).
Znajdziemy w nim m. in. kolejna refleksje z cyklu "Moja ulubiona moneta" - tym razem Dariusza Ejzenharta na temat wroclawskich halerzy Zygmunta Luksemburskiego. Piotr Orlowski dzieli sie interesujacymi danymi odnosnie biblijnego "wdowiego grosza", zas Cezary Wolski omawia szczegolowo typy i odmiany glowy Jana Kazimierza na szelagach koronnych z roku 1660.
Wreszcie w numerze tym zapoczatkowany zostaje niezwykle interesujacy cykl piora Agnieszki Wolyniec-Ostrowskiej i Mikolaja Jana Ostrowskiego: "Prawo w numizmatyce".

Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1/2010 jest juz takze dostepny online pod adresem:
http://www.marcdesimone.de/

Biuletyn zostal jak zwykle wyslany w pierwszej kolejnosci czlonkom TPZN wedlug aktualnej mailing-list (46 osób), a nastepnie tym sposrod uzytkownikow Forum TPZN, ktorzy udostepnili swoje adresy e-Mail do wiadomosci publicznej (229 osob wg. listy zaktualizowanej w dniu dzisiejszym) oraz uzytkownikom spoza Forum na podstawie indywidualnych zamowien (16 osob). Uwzgledniajac kilka "tradycyjnych" zwrotow oraz poprawke na byc moze gdzieniegdzie zdublowane adresy e-Mail szacuje "laczny naklad" aktualnego numeru na co najmniej 280 egzemplarzy (bez uwzgledniania ew. pobran online)!

Przypominam przy okazji, ze tak jak zwykle przed wysylka Biuletynu uzupelnilem liste e-Mail uzytkownikow Forum TPZN o osoby zarajestrowane od momentu ostatniej wysylki. Oczywiscie korzystac z takiej formy moga tylko ci, ktorzy podali swoje adresy do wiadomosci publicznej - tu chcialbym zauwazyc jednak duzy postep - sposrod ponad piecdziesieciu uzytkownikow forum nowo zarejestrowanych od czasu ostatniej wysylki Biuletynu nie znalazl sie absolutnie nikt trzymajacy swoj e-Mail w tajemnicy! Bardzo to dobrze swiadczy zarowno o poglebiajacym sie zainteresowaniu dzialalnoscia TPZN, jak rowniez o rosnacym wzajemnym zaufaniu Uśmiech
Przypominam rowniez, ze nie nie uwazam za celowe i mozliwe kontrolowania za kazdym razem kompletnej listy odbiorcow Biuletynu pod katem ew. zmian i uzupelnien. Tak wiec w wypadku zaistnienia takowych prosze Kolegow, ktorych by one dotyczyly o podanie nowych danych z wlasnej inicjatywy. Jesliby nastapily jakies zaklocenia w procesie kolportazu Biuletynu - np. ktos go oczekiwal, a nie dostal - prosilbym rowniez o krotka wiadomosc Mrugnięcie

Nie jest wykluczone, ze kolportazem kolejnego numeru Biuletynu zajmie sie juz nowo wybrany Sekretarz - ze swojej strony pragne podziekowac wszystkim Kolegom za zaufanie i nienaganna wspolprace podczas uplywajacej kadencji Triumwiratu.

Zycze ponadto w imieniu redakcji Biuletynu wszystkiego najlepszego - rowniez na nadchodzace Swieta Wielkanocne :-)

Marek "harpsycho" Wysocki
Sekretarz (jeszcze!) Triumwiratu TPZN
Prezes TPZN w stanie spoczynku

JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho
Sciurus
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 041

« Odpowiedz #1 : 18 Marzec 2010, 17:25:25 »

Numer już przeczytałem "od deski do deski". Uśmiech Świetne artykuły. Muszę się kiedyś sam zmobilizować i coś napisać. Póki co raduje się twórczością innych. Gratulacje! Chichot
petroniusz15
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 052

tam dom twój gdzie serce twoje

« Odpowiedz #2 : 18 Marzec 2010, 19:51:08 »

uprzejmie donoszę  Cool , że  wzmiankowany biuletyn tajnymi kanałami dotarł do adresata  Uśmiech
wiele ciekawych dla mnie publikacji , na razie nie mam czym się odwzajemnić , moja wiedza numizmatyczna jeszcze nie jest na tym poziomie , ale uczę sie i mam nadzieje niebawem namalować coś inteesującego ze swoich dziedzin
pozdrawiam autorów i animatorów a także dystrybutora ; też sie musiał namęczyć - oczywiście innych kolegów też Mrugnięcie
wiesiek

pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52
Piotr Kalinowski
Użytkownik
**

« Odpowiedz #3 : 18 Marzec 2010, 19:56:34 »

Mała uwaga do artykułu Wrocka o halerzach wrocławskich.
Znamy już co najmniej 35 odmian tych halerzy (patrz cafe allegro http://www.allegro.pl/phorum/read.php?f=274&i=156497&t=156404 ), a nie jak zaznaczył Kopicki w 1995 roku tylko 22.
borsuk1977
Członkowie TPZN
Gaduła
*
United Kingdom United Kingdom

Legitymacja: TPZN nr 046
Zainteresowania:
Niemcy 1871-1948, mennictwo porozbiorowe, II RP, WMG, PRL, III RP, denary Sewerów, starożytna Grecja

Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis

« Odpowiedz #4 : 18 Marzec 2010, 22:38:44 »

Też już jestem po lekturze Uśmiech

TPZN nr 46<br />Lublin/UK<br />http://www.katalogmonet.pl<br />Pozdrawiam Paweł
bobi68
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 031
Zainteresowania:
grosze

« Odpowiedz #5 : 18 Marzec 2010, 22:54:11 »

Znakomity materiał. Gratuluję autorom oraz redaktorom(-owi) numeru Uśmiech

Pozdrawiam,Robert
TPZN 031
Tajniak
Stały bywalec

« Odpowiedz #6 : 19 Marzec 2010, 00:21:34 »

Ciekawe informacje. Gratuluję napisania interesujących i pożytecznych artykułów  Uśmiech

Można dodać w przyklejonym temacie w tym dziale informację o dwóch ostatnich numerach biuletynu.
harpsycho
Gaduła
Germany Germany

Stowarzyszenie:

« Odpowiedz #7 : 19 Marzec 2010, 12:24:28 »

Prosba do Kol. Admina Uśmiech
Nie byloby glupio, zeby przynajmniej Nr. 4 Biuletynu znalazl sie w topiku poswieconemu archiwalnym numerom - aktualna lista konczy sie na Nr. 3....

Pozdrawiam!

Marek

harpsycho
rara_avis
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 044
Stowarzyszenie:
PTN o/Siedlce
Zainteresowania:
PRL, II RP, GG,

Zbierajmy monety, tak wiele piekna w sobie kryją

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 19 Marzec 2010, 13:08:03 »

O numerze 4 jest tylko wzmianka. Niestety numer ten był tak obszerny, że nie wchodzi mi załącznik. Wysłałem już prośbę do Prankstera o zwiększenie wielkości załącznika. Numer 5 jest już podpięty.

Tylko monety, nie błyskotki. Tylko POLSKA i ziemie z nią związane.

TPZN 044
WBCC 516

harpsycho
Gaduła
Germany Germany

Stowarzyszenie:

« Odpowiedz #9 : 19 Marzec 2010, 13:11:32 »

Oki Mrugnięcie wonderful!

harpsycho
rara_avis
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 044
Stowarzyszenie:
PTN o/Siedlce
Zainteresowania:
PRL, II RP, GG,

Zbierajmy monety, tak wiele piekna w sobie kryją

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 19 Marzec 2010, 14:06:00 »

Numer 4 podzieliłem na dwie części tak jak Marku radziłeś Uśmiech Już mamy wszystkie biuletyny w archiwum.

Tylko monety, nie błyskotki. Tylko POLSKA i ziemie z nią związane.

TPZN 044
WBCC 516

sadriel
Nowy użytkownik
*
Poland Poland

Zainteresowania:
numizmatyka ; teatr

« Odpowiedz #11 : 19 Marzec 2010, 16:34:16 »

No fajnie  Chichot  Jestem tu nowy i jak widzę dobrze trafiłem. Przeczytałem z przyjemnością i już mam w swoim archiwum.
Dziękuję za garść wiedzy i piszę się na następne garście  Mrugnięcie Pozdrawiam  Chichot
Jarosław
harpsycho
Gaduła
Germany Germany

Stowarzyszenie:

« Odpowiedz #12 : 19 Marzec 2010, 17:17:26 »

Nastepna garsc dostaniesz juz automatycznie jak to mowia Rosjanie "na dom" Mrugnięcie

Pozdrawiam serdecznie!

Marek

harpsycho
sadriel
Nowy użytkownik
*
Poland Poland

Zainteresowania:
numizmatyka ; teatr

« Odpowiedz #13 : 21 Marzec 2010, 00:43:35 »

Nastepna garsc dostaniesz juz automatycznie jak to mowia Rosjanie "na dom" Mrugnięcie

Pozdrawiam serdecznie!

Marek

Dziękuję. Savonarola zginął za ortodoksyjne podejście do wiary, ja pewnie umrę podobnie  Duży uśmiech
harpsycho
Gaduła
Germany Germany

Stowarzyszenie:

« Odpowiedz #14 : 22 Marzec 2010, 01:36:44 »

Dziękuję. Savonarola zginął za ortodoksyjne podejście do wiary, ja pewnie umrę podobnie  Duży uśmiech

Jesli masz akurat silna nadzieje na takie przeznaczenie, to zycze z calego serca, aby Ci sie spelnilo  Cool

Pozdrawiam!

m'Arek

harpsycho
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM