Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 04:20:56

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: nie mogłem sie powstrzymać - nasza dzielna policja  (Przeczytany 39902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 411
nie mogłem sie powstrzymać - nasza dzielna policja
« dnia: 29 Marca 2010, 22:25:03 »
http://www.policja.pl/portal/pol/1/52378/Kolejne_zabytki_ocalone.html
co prawda nie rzym ale tak naprawde każdy z nas moze sie przejechać. bo w naszym kochanym państwie to ty! musisz udowodnic ze są legalne.
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 742
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: nie mogłem sie powstrzymać - nasza dzielna policja
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Marca 2010, 22:47:17 »
To jest wręcz żałosne, jakieś agonalne kopiejki. Prawdziwy sukces naszej Policji.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: nie mogłem sie powstrzymać - nasza dzielna policja
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Marca 2010, 22:50:50 »
Dura lex, sed lex!

Zastanawia mnie, co poeta miał na myśli:
 
    "W myśl obowiązujących w naszym kraju przepisów nawet posiadanie przedmiotów pochodzących z nielegalnych wykopalisk jest prawem zabronione i stanowi przestępstwo przywłaszczenia na szkodę Skarbu Państwa."

 

Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: nie mogłem sie powstrzymać - nasza dzielna policja
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Marca 2010, 23:01:03 »
Tytuł artykułu mówi wszystko: Kolejne zabytki ocalone.

Dobrze, że ktoś czuwa nad nami. Żeby jeszcze zlikwidowali te staruszki, które sprzedają pietruszkę i wtedy będziemy mogli śmiało powiedzieć: ŻYJEMY W BEZPIECZNYM KRAJU!
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 671
Odp: nie mogłem sie powstrzymać - nasza dzielna policja
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Marca 2010, 12:44:12 »
Slusznie! A niech przyp... facetowi 2 lata za te kopiejki! Prawo musi byc przestrzegane. Staruszkami tez sie w odpowiednim czasie zajmiemy  8)
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: nie mogłem sie powstrzymać - nasza dzielna policja
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Marca 2010, 12:53:57 »
Slusznie! A niech przyp... facetowi 2 lata za te kopiejki! Prawo musi byc przestrzegane. Staruszkami tez sie w odpowiednim czasie zajmiemy  8)
Ważne, żeby zorganizować teraz wielką wystawę w Muzeum Narodowym w stolycy i reklamą we wszystkich mediach należących do ITI pt. "SPUŚCIZNA DZIEJÓW OCALONA". Kosztem 2,7 mln zł w wielkich, wyłożonych pluszem gablotach będą spoczywać pojedynczo kopiejki, każda z osobno opisaną historią odzyskania dla kultury polskiej.

Było coś takiego parę lat temu, tyle że nie pamiętam gdzie, wystawa składała się z gablot pełnych, ułożonych rządkami, 5 i 10 fenigówek III Rzeszy.

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: nie mogłem sie powstrzymać - nasza dzielna policja
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Marca 2010, 12:56:41 »
Nasza dzielna Policja monitoruje większość portali kolekcjonerskich i aukcyjnych. Zresztą, niedawno u nas też pojawił się nowy użytkownik pytający o wykopki. Jak szybko się pojawił, tak szybko zniknął. Nie sądzicie, że to było sondowanie i szukanie potencjalnych "klientów dla prokuratury? Nie jest to dowód na istnienie "teorii spiskowych" a jedynie realne spojrzenie na działania operacyjne policji.
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: nie mogłem sie powstrzymać - nasza dzielna policja
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Marca 2010, 13:29:21 »
witam,
a przecież mogłoby być pięknie i normalnie jak choćby w Anglii .
ileż to zabytków i to nie tylko numizmatów ulega definitywnemu zniszczeniu , bo jak robotnik na budowie coś znajdzie , to z tym  , załóżmy  kilkudziesięcio monetowym skarbem , nie pójdzie do dessy , bo każą oddać , no to młotkiem najzwyczajniej skatuje je i ma złom złoty i już go o nic nie pytają
albo jak jakiś zabytek ktoś znajdzie , to co ? najlepiej znaleźć chętnego za granicą i po kłopocie : zabytku nie ma w kraju , a chłop kasę ma i jest ok
oj pisać mi sie na ten temat już nie chce , naprawdę drażniący temat , a eksploratorów biega po polach i lasach sporo i na pewno coś tam znajdują , ale jak sie pochwalą np militariami , zaraz nasza dzielna policja sie zjawi w domu u takiego i prasa będzie trąbic , że straszliwego przestępcę , a nawet terrorystę zlikwidowali , a chłopina ma np zardzewiały automat , zrekonstruowana fuzje i pare bagnetów , bo o tych co maja całe magazynu niewybuchów czy min nie mówie , - ci dostarczaja środki wybuchowe mafii , bo chyba nie do sernika na świeta
pozdrawiam
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: nie mogłem sie powstrzymać - nasza dzielna policja
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Marca 2010, 13:37:45 »
Jest jeszcze ciekawiej. Przed rozpoczęciem budowy należy przeprowadzić badania archeologiczne na koszt inwestora. Jeżeli nic nie znajdą - budowa rusza, ale nie daj Boże, gdy coś zostanie odkryte. Badania archeologiczne wstrzymują inwestycję, zainwestowane pieniądze nie "pracują". Słowem - same kłopoty (dla właściciela). Podejrzewam, że z tego powodu wiele znalezisk nie jest zgłaszanych...
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: nie mogłem sie powstrzymać - nasza dzielna policja
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Marca 2010, 14:22:28 »
Możliwe, że "opór materii" wynika z tego, że tak jest po prostu wygodniej "zawodowcom". Poza tym, może być tak, że wykopaliska to dodatkowe źródło dochodu dla prowadzących prace. Tak trudno "zapomnieć" zinwentaryzować jakiś artefakt?  Z wywiezieniem już nie ma wielkich problemów. Wiele słyszałem o eksponatach z muzealnych magazynów, które nagle znikały. Teoretycznie przy wykopaliskach jest łatwiej o taki zabieg. Nawet swojego czasu "popełniłem" prace pod tytułem "Ochrona dzieł sztuki w prawie międzynarodowym". Wtedy mniej mówiło się o monetach, ale przeprowadzone badania pozwoliły mi na wyrobienie zdania odnośnie "ochrony" zabytków w Polsce.
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: nie mogłem sie powstrzymać - nasza dzielna policja
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Marca 2010, 14:38:01 »
Obecna ekipa snobuje się na nowoczesną i otwartą
Poza snobowaniem się jest coś takiego jak konkretne działanie a tego ani minister "dobre państwo", ani reszta jego kolegów uskutecznić ani nie umieją, ani nie chcą. Apelowanie do nich o cokolwiek, co nie zaowocuje wyraźnym wzrostem słupków wyborczych ("zalegalizujmy bimber") jest donkichoterią i zakrawa - z całym szacunkiem - o naiwność.

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 411
Odp: nie mogłem sie powstrzymać - nasza dzielna policja
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Marca 2010, 14:48:12 »
Jest jeszcze ciekawiej. Przed rozpoczęciem budowy należy przeprowadzić badania archeologiczne na koszt inwestora. Jeżeli nic nie znajdą - budowa rusza, ale nie daj Boże, gdy coś zostanie odkryte. Badania archeologiczne wstrzymują inwestycję, zainwestowane pieniądze nie "pracują". Słowem - same kłopoty (dla właściciela). Podejrzewam, że z tego powodu wiele znalezisk nie jest zgłaszanych...
no to wam powiem ze słyszałęm o budowie gdzie podczas wykopów zaczęły urny wychodzić.. ale majster było oświecony wiec po cichu wsio do wisły wywalili....i spokój
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 742
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: nie mogłem sie powstrzymać - nasza dzielna policja
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Marca 2010, 15:00:38 »
Apelowanie do nich o cokolwiek, co nie zaowocuje wyraźnym wzrostem słupków wyborczych ("zalegalizujmy bimber") jest donkichoterią i zakrawa - z całym szacunkiem - o naiwność.

Zgadzam się, ale właśnie dlatego zastanawiam się na głos jak ewentualnie opakować ten towar. "Druga Brytania" nie brzmi źle. Można przecież zrobić mapę, na której Wielką Brytanię i Polskę zamaluje się na zielono pod hasłem "najnowocześniejsze prawo wykopaliskowe w Europie" i już jest sukces, i już można to pokazać w wiadomościach.

Przy tym trzeba oczywiście podkreślać, że środowisko kolekcjonerów to jest ze ćwierć miliona wyborców (albo pół miliona - kto to sprawdzi).

Ja to bym był bardzo ostrożny z podawaniem im tego typu porównań do innych krajów, tak ażeby stworzyć tego typu świetlaną przyszłość w naszym. Wszak historia nas uczy, że tego typu hasła zazwyczaj przynosiły rządzącym więcej kłopotów niż pożytku. Zeby nie byc gołosłownym, czy pamiętacie słynną Drugą Japonię Wałęsy i co z tego wyszło (Drugie Chiny - jak to się wówczas śmiano)? A aktualnie nam rządzący imć Donald T. też już budował nam drugą Irlandię, a teraz jeszcze Wlk. Brytania :) Znowu będzie kupa śmiechu i błazenady rządzących, a tego chyba już nie chcą.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: nie mogłem sie powstrzymać - nasza dzielna policja
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Marca 2010, 15:42:57 »
Obiecanki gospodarcze to insza inszość. Ale w tym wypadku można tanim kosztem pokazać, że JUŻ jesteśmy "drugą Brytanią", że rząd nas podciągnął do przodującego poziomu w Europie itp.
To nie jest tani koszt. Sensacja pt. 'złapali my oszusta, złodzieja i przemytnika' daje dużo więcej głosów, niż rzeczone 0,25 mln (wątpię, czy tyle, 25 tys. wydaje się bliższe prawdy). Urabiany przez 65 lat przeciętny stawiacz krzyżyka na kartce do głosowania pociągnięty za odpowiedni sznureczek pała gorącym i szczerym oburzeniem na Zamoyskiego/Radziwiłła/Branickiego/Sapiehę, który chce odzyskać swój pałac/ziemię/obraz/rzeźbę i ta sama mentalność przekłada się na stosunek do innych "skarbów kultury", będącej "własnością ludu".

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: nie mogłem sie powstrzymać - nasza dzielna policja
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Marca 2010, 15:54:46 »
witajcie , a jakbyśmy to my własnie zapoczątkowali taka akcję pod tytułem np: list otwarty do...(sejmu?) z propozycja nowelizacji ustawy , a zanim by sie go wysłało , możnaby przekazać innym stowarzyszeniom poszukiwaczy ,zbieraczy i kolekcjonerów , uruchomic akcje na allegro i ebay a potem podrzucic do instytucji rządowych ( archeologicznych), a na koniec wysłac do sejmu? - głupie ? , nie uda się ? , a może spróbowac jednak , ktoś powinien a może to własnie my będziemy bliżej europy ; a ktos powie nas nikt nie poprze , bo " za marne 8,5 tyś i to , gdy spać trzeba w paździerzach" nikomu sie nie bedzie chciało , ale jednak może?
pozdrawiam
Wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

 

R E K L A M A
aukcja monet