Aktualności: Kalendarz TPZN na rok 2020 - głosowanie. LINK

• 07 Grudzień 2019, 18:19:09

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Konstanyn w czapce  (Przeczytany 59426 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zenonmoj

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
Odp: Konstanyn w czapce
« Odpowiedź #105 dnia: 05 Marzec 2017, 15:36:33 »
Inne cudactwa tam też były ...
...oj, były...!!!
ZM

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #106 dnia: 05 Marzec 2017, 16:27:47 »
niektórzy ludzie LUBIĄ być robieni w konia

Obróciłbym tę hipotezę w drugą stronę: sporo ludzi nie lubi się uczyć, pytać, przyznawać do niewiedzy... Dawniej można było to tłumaczyć brakiem dostępu do informacji, ale dziś...

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

DzikiZdeb

• Gaduła
« Odpowiedź #107 dnia: 05 Marzec 2017, 16:48:28 »
Obróciłbym tę hipotezę w drugą stronę: sporo ludzi nie lubi się uczyć, pytać, przyznawać do niewiedzy... Dawniej można było to tłumaczyć brakiem dostępu do informacji, ale dziś...
niechęcią do wysiłku intelektualnego. Wszystko ma być łatwe, kolorowe, proste, działające za przyciśnięciem jednego guzika. Tak jak królewska droga do geometrii. Mam gdzieś poradnik firmy aukcyjnej "Heritage", która tłumaczy przeciętnemu jankesowi, po co w ogóle to kolekcjonowanie, jakie to ono jest łatwe i dochodowe.

Po za tym współczesne młode pokolenie (mówię o ludziach, którzy pozyskiwanie wiedzy z internetu mają za coś naturalnego i jedynego) to w dużej mierze lemowskie zbóje Gnębony, pozbawione umiejętności selekcji i priorytetyzacji pozyskiwanej wiedzy, nie mówiąc już o umiejętności skupienia się na jednym wątku myśli. Rzym, Konstantyn, moneta, brąz, czapka, o kotek, jaki fajny, wyślę koleżance, o, zapowiedź XXIII części Gwiezdnych Wojen... a co to ja z tymi monetami sprawdzałem, o co tu w ogóle chodziło???

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #108 dnia: 13 Lipiec 2019, 13:00:00 »
Właśnie Lanz sprzedał paskudną wersję naszego ulubieńca za ponad 200 euro. To, naturalnie, fałszywka:

https://www.ebay.de/itm/LANZ-SISCIA-AE-FOLLIS-CONSTANTIN-I-PILEUS-PANNONICUS-AEUSSERST-SELTEN-BNT581-/233276641539?hash=item36505f1103%3Ag%3AIJ4AAOSwZZpdGyYc&nma=true&si=ktvKF25LRwxoblqzhIVn6so0ezU%253D&orig_cvip=true&nordt=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

W wypadku pierwszego okazu (tj. czapki nabytej przez Beast Coins) kwestia aktualnie przedstawia się tak (moim zdaniem):

- albo moneta szydercza z epoki, robiona na lewo (lub nawet w mennicy) w czasie, gdy mennicę w Siscji przejmował Konstantyn w wyniku wojny domowej z Licyniuszem.

- albo współczesny żart z kolekcjonerów wydziergany (nie bez polotu i ze znajomością rzeczy) na autentycznym krążku.
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

pavonis

• Stały bywalec
« Odpowiedź #109 dnia: 13 Lipiec 2019, 19:31:30 »
To, naturalnie, fałszywka:
Taka renoma, a jednak wpadka. Licytant nigdzie nie może czuć się bezpiecznie.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC

pavonis

• Stały bywalec
« Odpowiedź #111 dnia: 17 Lipiec 2019, 11:53:54 »
Zdziwiony jestem, że niemiecki sprzedawca tak robi.
Monety wystawiane przez niego brałem za pewnik.

R E K L A M A
aukcja monet