Aktualności:

  • 15 Lipca 2024, 16:15:25

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Regulamin rejestracji

REGULAMIN FORUM TPZN

Forum numizmatyczne TPZN działa na podstawie i w zgodzie ze statutem dostępnym pod linkiem:
http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,3850.0.html

Dyskutujemy tutaj głównie o monetach, banknotach, medalach i innych podobnych pamiątkach oraz związanej z nimi historii. Nie ograniczamy czasowego horyzontu tych zainteresowań, wobec powyższego z równą uwagą przyglądamy się monetom antycznym, jak i współczesnym monetom obiegowym. Użytkownicy forum z przyjemnością pomogą w identyfikacji i ocenie autentyczności numizmatów, ale także porozmawiają na inne tematy. Z tej wiedzy może korzystać każdy. W zamian za ten wkład, prosimy o uszanowanie kilku zasad jakimi rządzi się to forum.

1. Na forum nie rozmawiamy o inwestowaniu.
Dotyczy to przede wszystkim tematów związanych z inwestowaniem w numizmatykę, ale także kruszce i inne instrumenty. Chcemy się skupić na kolekcjonerstwie, jako pasji prowadzącej do poszerzania wiedzy.

2. Na forum nie rozmawiamy o polityce, religii, przekonaniach nie związanych z numizmatyką.
Wszystkie tematy powodujące podziały użytkowników forum będą moderowane.

3. Na forum nie naruszamy powszechnie obowiązujących przepisów prawa oraz zasad dobrego wychowania.
Dlatego w szczególności prosimy o nie umieszczanie materiałów (tekstów i fotografii) objętych cudzymi prawami autorskimi, bez zgody osób uprawnionych. Pamiętajmy o tym aby nasze wypowiedzi były nie tylko prawdziwe i ścisłe, ale także aby nie godziły w słuszne prawa innych osób. W tym w szczególności prawo do dobrego imienia, czy prawo do prywatności. Powstrzymaj się od słów, których sam nie chciał byś usłyszeć pod własnym adresem.

4. Na forum przestrzegamy netykiety.
Nie używamy wulgarnego lub napastliwego języka, co wynika nie tylko z zasad netykiety, ale także ogólnych zasad dobrego wychowania. Forum powinno być także wolne od spamu, łańcuszków, piramid finansowych i reklam. Przy czym reklamę odróżniamy od informacji o aukcjach, jarmarkach, targach kolekcjonerskich, czy innych ogłoszeń dotyczących kupna, sprzedaży lub zamiany, umieszczonych w odpowiednim dziale.

5. Na forum bierzemy odpowiedzialność za własne słowa.
Administracja forum nie czyta wszystkich postów i nie ma wglądu do prywatnych wiadomości. Dlatego też pełną odpowiedzialność za ich treść ponoszą sami autorzy. Jeśli uważasz, że jakaś treść jest niezgodna z regulaminem tego forum, powiadom proszę administratora lub moderatora. Postarają się oni skasować takie treści, co może zająć czasami kilkanaście godzin.

6. Na forum staramy się o merytoryczną dyskusję.
Dlatego własne opinie staramy się popierać racjonalnymi argumentami, z uwzględnieniem aktualnej wiedzy historycznej. Jeśli w sposób kategoryczny wypowiadasz się na temat autentyczności przedmiotu lub faktów historycznych, prosimy żebyś przedstawił wszystkie znane Ci argumenty, na poparcie swojego zdania.

Ponieważ uczestnictwo w Forum ma być przyjemne i pożyteczne dla wszystkich, zachowania niezgodne z regulaminem mogą skutkować ostrzeżeniem, tymczasowym zawieszeniem, a nawet usunięciem konta. Podobnie mogą być usunięte wpisy i wątki niezgodne z regulaminem. Pamiętaj także proszę, że w określonych przypadkach może okazać się konieczne ujawnienie Twoich danych (imię, nazwisko, IP, itp.) odpowiednim organom państwowym. Korzystanie z Internetu nigdy nie jest do końca anonimowe. Z każdym postem i wiadomością zapisywany jest numer IP autora. Dlatego przed sformułowaniem myśli, warto się zastanowić czy rzeczywiście powinny być wypowiedziane.

Pamiętaj także o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w Internecie. Dlatego zalecamy używanie złożonego i unikalnego hasła do konta, tak aby ograniczyć ryzyko jego przejęcia przez osoby nieuprawnione. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu na to forum, będziesz mógł/mogła wypełnić szczegółowe informacje o swoim profilu. Jesteś odpowiedzialny za wprowadzanie tam czytelnych i dokładnych danych. Jakakolwiek informacja, którą obsługa forum uzna za sprzeczną z regulaminem, zostanie usunięta bez wcześniejszych uwag. W szczególnych przypadkach (np. botów), wraz z całym kontem.

Oprogramowanie forum umieszcza w przeglądarce plik cookie, zawierający różne informacje (takie jak np. Twoja nazwa użytkownika i hasło). Cookie jest używane tylko do zachowania informacji o zalogowaniu lub wylogowaniu użytkownika. Oprogramowanie nie zbiera ani nie wysyła żadnych innych informacji z Twojego komputera.
R E K L A M A
aukcja monet