TPZN - Forum numizmatyczne

Antyk i Średniowiecze => Starożytny Rzym => Wątek zaczęty przez: Lech Stępniewski 24 Wrzesień 2009, 14:58:09Tytuł: UWAGA! Nie linkujemy!
Wiadomość wysłana przez: Lech Stępniewski 24 Wrzesień 2009, 14:58:09
Bardzo prosiłbym o NIE linkowanie do materiałów internetowych, ale o zapisywanie ich na dysku, a potem wklejanie ich tutaj i/lub ladowanie zdjęć na serwer naszego forum!

Związane jest to z niedobrymi zjawiskami, które mają ostatnio miejsce.

O wprowadzeniu zaporowych opłat za korzystanie z CoinArchives.com już była mowa. Cieszyliśmy się wprawdzie powstaniem darmowego acsearch.info, ale uciecha już będzie teraz mniejsza. Jak można przeczytać na ich stronie głównej:

Cytuj
Due to current legal clarifications, we are forced to remove the data of German auction houses. More details to follow.


Jednocześnie (z tych samych powodów?) poznikało bardzo wiele starych aukcji na www.sixbid.com, a ponadto z tych, które formalnie wyglądają na dostępne, wiele jest faktycznie niedostępnych - także na stronach domów aukcyjnych!

Tym samym smutno się kończy bezpośrednie linkowanie. Zdjęcia znikają, opisy stają się niedostępne. Na wielu forach straszą teraz takie podziurawione wątki, często po tych przejściach niemające już sensu.

Ponieważ podobnych niespodzianek może być więcej, bardzo proszę o ładowanie tutaj  wszelkich materiałów i sam obiecuję poprawę.

[Szanownego Pana Admina proszę zaś o przyklejenie tego apelu]Tytuł: Odp: UWAGA! Nie linkujemy!
Wiadomość wysłana przez: nabializm 24 Wrzesień 2009, 20:29:06
Już nauczony doświadczeniem zgrywam jak tylko jest to możliwe wszystkie interesujące mnie fotki na kompa, szkoda, że ten nazwijmy to proceder likwidacji zaczyna być w modzie, i zakreśla tym samym większe kręgi tak, że niebawem nic nie będzie za darmo... a internet miał być przecież medium wolnym nie ograniczonym. Tak więc przyłączam się do łączenia sił w archiwizacji, wiem o programach, które zgarniają same strony internetowe, bądź same zdjęcia, może ktoś polecić coś free do szybkiego archiwizowania stron.


Tytuł: Odp: UWAGA! Nie linkujemy!
Wiadomość wysłana przez: Prankster 14 Grudzień 2009, 19:14:53
Hmm, tak sobie myślę. Jest stary serwer, który miałem przestać opłacać... a może by go wyczyścić i przeznaczyć na takie archiwum. Kilka zainteresowanych osób dostałoby hasła do wgrywania na FTP (albo do jakiegoś panelu administracyjnego). Można by tam wrzucać właśnie takie zdjęcia, pliki MHT (archiwum www - cała strona wraz z grafiką w jednym pliku) i inne materiały.

Nie będzie to obciążać tego serwera, a na archiwum tamten serwer powinien być odpowiedni. Miejsce na początek też wystarczy - 1,5GB.

A co do archiwizowania stron, to polecam automaty: HTTrack lub Teleport Pro.


Tytuł: Odp: UWAGA! Nie linkujemy!
Wiadomość wysłana przez: rubinowakrew 06 Luty 2010, 19:17:38
W sumie bardzo dobry pomysł tylko jak z kosztami ??


Tytuł: Odp: UWAGA! Nie linkujemy!
Wiadomość wysłana przez: kkwd 06 Marzec 2016, 07:53:33
Pomysł upadł?