TPZN - Forum numizmatyczne

Ogólnie o numizmatyce => Newsy i aktualności => Wątek zaczęty przez: bobi68 w 13 Marzec 2017, 19:50:45

Tytuł: Kolejna Giełda Kolekcjonerów w Rzeszowie za nami...
Wiadomość wysłana przez: bobi68 w 13 Marzec 2017, 19:50:45
Witam,
jak w każdą drugą niedzielę miesiąca odbyła się w Rzeszowie Giełda Kolekcjonerów, w budynku LO przy ul. Szopena. Jakoś tak się składa, że pogoda im niezmiennie sprzyja... :D Ponieważ odbywała się w moje urodziny, postanowiłem sprawić sobie prezent. Niestety, ceny monet wysokie, stany nie powalające, a w dodatku mało :( Zaledwie kilku sprzedających miało w ofercie Polskę Królewską. Głównie PRL, II RP i jeszcze "dwójki" GN i "lustrzanki". Poza tym sporo zagranicznej obiegówki, trochę historycznej Austrii i Rosji. Całkiem sporo sprzedających oferowało antyk (więcej niż Polskę Królewską). Poza tym akcesoria, albumy, klasery itp. Zaskoczeniem była ilość sprzedawców z Ukrainy. Nie tylko monety, ale również medale i odznaczenia. Bardzo wielu sprzedających militaria i "wykopki". Po obejrzeniu oferty, pomyślałem, "cóż, skoro nie monety, to może coś z literatury?" Poszukałem dokładniej i nie wyjechałem z pustymi rękami. Moją biblioteczkę wzbogaciły:
Rafał JANKE: "Studia i materiały z numizmatyki polskiej XVIII - XIX wieku, tom I" - "Źródła z dziejów mennicy warszawskiej 1765 - 1868 " z odręczną dedykacją dla nienazwanego przyjaciela  :D (wydanie z roku 2015);
Zbigniew KIEŁB: "Herby urzędników polskich i litewskich na monetach oraz liczmanach emitowanych w latach 1479 - 1707" (wydanie z roku 2015 - 500 egz.);
Józef SZWAGRZYK: "Tysiąc lat monety na ziemiach polskich - katalog wystawy własnych zbiorów numizmatycznych Biblioteki Zakładu Narodowego im. Ossolińskich - PAN" (wyd. 1966)
Podsumowując: spędziłem sympatyczne przedpołudnie, powiększyłem biblioteczkę porozmawiałem z kilkoma ciekawymi osobami. Niedzielę można zaliczyć do udanych.