TPZN - Forum numizmatyczne

Ogólnie o numizmatyce => Dyskusje numizmatyczne => Wątek zaczęty przez: pablo67 w 26 Listopad 2020, 16:38:01

Tytuł: Co oznacza dożywotnia gwarancja oryginalności monety ?
Wiadomość wysłana przez: pablo67 w 26 Listopad 2020, 16:38:01
Czy oznacza gwarancję trwającą do śmierci właściciela, gwarancję na czas istnienia antykwariatu, gwarancję przechodzącą na spadkobierców antykwariatu, gwarancję do śmierci nabywcy ? Kto przejmuje gwarancję dożywotnią w przypadku likwidacji antykwariatu po śmierci właściciela ? Dzisiaj właściciel jest, a jutro może np. zginąć w wypadku samochodowym, a za dwa tygodnie spadkobiercy mogą zlikwidować ten interes.
Tytuł: Odp: Co oznacza dożywotnia gwarancja oryginalności monety ?
Wiadomość wysłana przez: jmskelnik w 26 Listopad 2020, 16:53:31
Pańskie pytanie jest na tyle abstrakcyjne, że chyba nie da się na nie odpowiedzieć precyzyjnie. W zasadzie lepiej gdyby pokazał Pan dokument gwarancji, to w takim wypadku prościej będzie Panu pomóc.

Jeśli pyta Pan tylko o to, czy istnieje ryzyko, że nie będzie podmiotu który przejmie odpowiedzialność za udzieloną gwarancję, to odpowiedź brzmi - oczywiście tak. Tak samo jak nie ma Pan nigdy pewności, że firma produkująca i sprzedająca pralki będzie działać w przyszłym roku, tak też nie może mieć Pan tej pewności w stosunku do antykwariatów.

Podobnie nie ma Pan pewności, że antykwariat gwarantujący Panu oryginalność będzie w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań, w przypadku gdy fałszywość monety zostanie jednoznacznie dowiedziona.

Ewentualne ryzyka istnieją i musi je Pan brać pod uwagę.
Tytuł: Odp: Co oznacza dożywotnia gwarancja oryginalności monety ?
Wiadomość wysłana przez: cancan62 w 26 Listopad 2020, 18:58:44
pablo67

Prosze nie mnozyc watkow i wpisow!

http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,14908.msg117073.html#msg117073