TPZN - Forum numizmatyczne

Ogólnie o numizmatyce => Dyskusje numizmatyczne => Wątek zaczęty przez: Tonumi w 19 Marzec 2021, 12:44:22

Tytuł: Nowy katalog monet online
Wiadomość wysłana przez: Tonumi w 19 Marzec 2021, 12:44:22
Rozpoczynam nowy projekt, w którym próbowałem połączyć katalog monet z aukcjami monet.  Dodałem już tam kilka ciekawych katalogów. Dlatego proszę o komentarze i uwagi, które mam nadzieję pomogą mi uniknąć błędów i niepotrzebnych wpadek.


 Adres:

 https://www.tonumi.com/


 Jest już kilka aukcji, więc zapraszamy.
Tytuł: Odp: Nowy katalog monet online
Wiadomość wysłana przez: jmskelnik w 19 Marzec 2021, 13:15:23
Jeśli liczy Pan na opinie użytkowników forum, proszę szerzej opisać na czym ma polegać ten projekt. Na tak wczesnym etapie konstruowania strony, raczej trudno się w tym zorientować.
Tytuł: Odp: Nowy katalog monet online
Wiadomość wysłana przez: Tonumi w 19 Marzec 2021, 17:51:40
Dziękuję za szybką odpowiedź.  Ideą strony jest to, że tworzę katalog online z odniesieniami do znanych katalogów (takich jak Kopicki, Ivanauskas, Shatalin lub inne monety z różnych krajów), ale pozostawiam go pustym bez zdjęć.  Następnie użytkownicy mogą tworzyć aukcje wewnątrz każdej monety z katalogu, wystarczy, że przeszukają lub przefiltrują swoją monetę.  Później, jeśli uruchomię tę stronę, będziemy mogli otrzymać stale rosnący katalog online z historią cen aukcyjnych w jednym miejscu.
Tytuł: Odp: Nowy katalog monet online
Wiadomość wysłana przez: jmskelnik w 20 Marzec 2021, 21:16:28
To ma być przede wszystkim katalog, czy przede wszystkim portal aukcyjny?
Tytuł: Odp: Nowy katalog monet online
Wiadomość wysłana przez: Tonumi w 23 Marzec 2021, 22:18:13
W katalogu każda moneta jest jak osobna kategoria na tradycyjnej stronie aukcyjnej, na której można przesłać aukcję, a tym samym dodać do niej zdjęcia i informacje o cenie.  Można zatem powiedzieć, że niniejszy katalog monet został uzupełniony o aukcje.