Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
24 Styczeń 2019, 13:44:05


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


  Pokaż wiadomości
Strony: [1] 2 3
1  Antyk i Średniowiecze / Starożytna Grecja / Odp: Nic tak nie cieszy jak piękna tetra, zwłaszcza wyrwana w ostatniej chwili :) : 15 Lipiec 2011, 07:53:28
ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΑΝΤΙΟΧΟΥ ΕΥΡΓΕΤΟΥ (podzielony) 
mała poprawka na wstepie
ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΑΝΤΙΟΧΟΥ ΕΥEΡ ΓΕΤΟΥ nie podzielony ale dwa wyrazy.
KRÓL ANTIOCHI DOBROCZYŃCA ROK 130.
Co do daty pewien nie jestem. W tamtym okresie cyfr było na pęczki co osada to inne cyfry.
2  Działalność TPZN / Sprawy organizacyjne TPZN / Odp: Powszechne głosowanie członków TPZN : 22 Czerwiec 2010, 10:42:20
TAK
3  Działalność TPZN / Sprawy organizacyjne TPZN / Odp: BI TPZN : 27 Kwiecień 2010, 14:07:16
Nic bardziej błędnego. Za głupoty pójdzie siedziec ten kto je napisze a Pan Prankster jedynie bedzie miał obowiązek udostepnic dane złoczyńcy. Pan Prankster ponosił by jedynie odpowiedzialność ze nie zarejestrowanie Biuletynu który opuszcza nasze forum i jest kolportowane do innych osób, które z kolei moga wydrukować ten biuletyn i przekazac kolejnym osobą. W ten sposób urywa sie łańcuch powoązań i ustalenie autorów jest znacznie utrudnione. Rejestracja biuletynu pozwoli na natychmiastowa identyfikacje osób odpowiedzialnych za treści zamieszczone w biuletynie. Oczywiście dla korekty dodam tylko że niekoniecznie musi to byc Pan Prankster równie dobrze nasz Prezes wszystko zalezy od roztrzygnięć jakie podjął by sąd. Z mojej wiedzy raczej osobą odpowiedzialna byłby nasz prezes a nie osoba zarzadzajaca forum czy tez jego właściciel. Biuletyn nie jest wydawany przez Forum ale przez stowarzyszenie nawet jesli jest nie formalne. Sąd przyjął by nasze struktury za formalne ale nie zarejestrowane. Formalne nie zawsze znaczy zarejestrowane. Formalne to ustalone w taki czy inny sposób.
4  Działalność TPZN / Sprawy organizacyjne TPZN / Odp: BI TPZN : 27 Kwiecień 2010, 13:07:52
To co Pan napisał jest dość spójne i logiczne, więc już z góry można założyć, że nie ma nic wspólnego z obowiązującym prawem, o którego logikę wykłócają się najtęższe umysły :-)

Nie do końca jest to prawda. Zapewne patrzy pan na to Panie Lechu z punktu widzenia osoby traktującej prawo jako zbiór nakazów i zakazów. I tak jest, tak odbiera prawo 80% społeczeństwa.  Na prawo należy spojrzeć od strony tego co finalnie ma ono przynieść lub co zabezpieczyć. Jeśli zakazujemy zabijania to po to aby chronić życie ,które jest dla nas ważne. Przecież jak zabijemy kogoś kto ma przy sobie 500 000 Euro to dostaniemy 500 000 euro zawłaszczymy te 500 000. Chronimy jakąś wartość w tym przypadku życie, które traktujemy jako wyższą wartość niż 500 000 Euro. Gdy nakazujemy rejestracji czasopisma to po to aby chronić interesy osób które mogły by zastać skrzywdzone na łamach pisma takiego czy innego. Chronimy godność człowieka które jest dla nas wyższą wartością niż cos co osiągniemy w wyniku obsmarowania Osoby X.  Ani jedno ani drugie działanie nie uchroni nas jednak w 100 % przed szkodliwymi działaniami ale sankcje i zasady które ustalimy na wypadek popełnienia czynu zakazanego w jakimś tam stopniu mogą spowodować ze potencjalny przestępca  zastanowi się i zrezygnuje z popełnienia przestępstwa.

Słabym punktem w Pana rozumowaniu jest fragment twierdzący, że różne internetowe figielki trzeba rejestrować, żeby dojść do IP autora. O ile wiem, do tego wystarczy całkowicie rejestracja prowajderów internetu oraz (ewentualnie) właścicieli serwerów. I cała ta zabawa w ustalanie, czy "na powierzchni" te adresy IP przejawiają się w forach, blogach, czasopismach, komentarzach na onecie itp. itd. jest KOMPLETNIE bezprzedmiotowa.

Panie Lechu albo Pan źle mnie zrozumiał albo Ja nie jasno napisałem. Nie trzeba rejestrować jako prasy Forów internetowych ani blogów i innych tworów internetowych które będą pewnie pojawiać się w niedalekiej przyszłości pod warunkiem że właściciel tych tworów będzie z góry ustalony.
5  Działalność TPZN / Sprawy organizacyjne TPZN / Odp: BI TPZN : 27 Kwiecień 2010, 09:42:58
Strasznie mnie zaintrygował tematem poruszony przez państwa i pozwolę sobie sięgnąć do dysput filozofów Jońskich.
Otóż, o czym owi filozofowie dyskutowali ? Ano o tym, o czym my w ogóle nie dyskutowaliśmy o przyczynach.
A więc spróbujmy.
Pierwsze pytanie, po co stworzono przepisy dotyczące rejestracji (nazwijmy je na razie ogólnie) prasy?
Pierwsza odpowiedź, jaka nam do głowy przyjdzie rząd lub inny organ ( nie ma tak naprawdę znaczenia, jaki) chce wiedzieć ile w Polsce jest Dzienników i innej maści prasy. Na pewno jest to odpowiedz dobra, ale czy wyjaśnia przyczynę dla mnie nie. ( Statystyka zawsze jest czymś ubocznym, dodatkowym, co daje obraz rozwoju lub przeciwnie obraz jakiegoś zaniku np. branży piśmienniczej)
Odpowiadając na to pytanie zwróćmy uwagę na konstrukcje prasy czy to internetowej (czymkolwiek ona by była  i jakakolwiek) ona by była czy tez takiej zwykłej papierowej. Czytamy artykuł fajny był, ale w artykule obsmarowano pana X ( Nazwiemy go tak anonimowo, będzie to dla nas jakaś tam osoba opisana w gazecie lub np. na forum)
Teraz każdy z nas zastanawia się, kto to zrobił. Gazeta? Nieeee jakiś Dziennikarz pewnie, ale on się podpisał jako kujol. A kto to jest kujol dla nas ktoś anonimowy tez dla obsmarowanej osoby pozostaje on anonimowy.
Teraz tematyka blogu trochę odmienna, bo wiemy czyj to blog Janusza Palikowa czy tam kogoś innego.

Do czego zmierzam? Do ustalenia odpowiedzialności, bo ona jest jedna z  naczelnych zasada prawa.

Czasopismo ktoś zarejestrował z imienia i nazwiska, więc do niego organy wymiaru sprawiedliwości zwrócą się o dane Pana Kujola. Po to przede wszystkim rejestrujemy gazetę. Ale dlaczego nie rejestrujemy w ten sam sposób Forum, bo ono już niejako jest zarejestrowane na konkretną osobę, na którą zarejestrowana jest domena i która wykupiła serwer. Ta osoba ma dane użytkowników forum ta osoba wie (w świetle prawa), kto to jest Kujol. Zna IP jego komputera. W tym miejscu każdy może powiedzieć, ale Kujol mógł zarejestrować się, jako Elvis Presley lub jako ktokolwiek inny. Odpowiem tak, ale nie ma niestety idealnych rozwiązań i nazwa się to luka w prawie i moim zdaniem to jest ta luka. Spec od informatyki powie ja jestem w stanie określić, z którego komputera było pisane to, co zastało napisane, ale kto to pisał już nie. Podobnie jest z blogiem tylko pozornie jest anonimowy.

Posumujmy rejestracja służy ustaleniu odpowiedzialności za treść tego, co jest napisane a nie klasyfikacji czy coś jest prasą czy nie.

Otwarty List, który ktoś chce pisać i jeśli się na nim podpisze z imienia i nazwiska oraz poda swoje dane umożliwiające pociągnięcie go do odpowiedzialności za to, co napisał nie będzie potrzebował rejestracji, ale Otwarty List podpisany Pseudonimem tak.
6  Działalność TPZN / Sprawy organizacyjne TPZN / Odp: Wybory do IV. Triumwiratu TPZN !!!!! : 01 Kwiecień 2010, 09:34:40
3 PUNKTY: Maciek - TPZN 005 - nabializm
2 PUNKTY: Mikołaj - TPZN 020 - Mikołaj   
1 PUNKT :  Piotr    - TPZN 029 - Orpio     
7  Ogólnie o wszystkim i o niczym / Humor / Odp: Dowcip o monecie... : 12 Maj 2009, 13:20:18
to prawdziwy dowcip o monecie boki zrywać Uśmiech

http://www.allegromat.pl/aukcja26066#gallery
8  Działalność TPZN / Sprawy organizacyjne TPZN / Odp: GLOSOWANIE CZLONKOWSKIE w sprawie zmian Statutu TPZN : 09 Kwiecień 2009, 20:51:28
Tak
9  Działalność TPZN / Sprawy organizacyjne TPZN / Odp: Wybory do Triumwiratu TPZN w dniu 1. kwietnia 2009 : 01 Kwiecień 2009, 06:38:52
005 Maciej (nabializm) - 3 punkty
029 Piotr (Orpio) - 2 punkty
001 Marek (harpsycho) - 1 punkt
10  Działalność TPZN / Sprawy organizacyjne TPZN / Odp: Kandydatury do Triumwiratu 2009 : 25 Marzec 2009, 10:52:27
Moja propozycja:
Nabializm - prezes
Harpsycho- vice prezes
Prankster - sekretarz
Lub
Nabializm - prezes
Stanis53S - vice prezes
Prankster - sekretarz

Pozdrawiam
11  Działalność TPZN / Sprawy organizacyjne TPZN / Odp: Walne Zgromadzenie 17 marca 2009 : 22 Marzec 2009, 08:25:22
Cytuj
A co do Waszego Panowie Towarzystwa... szkoda, że macie taki surowy regulamin Mrugnięcie
Bo ci którzy zarabiają lusterkami na swoje kolekcje wstępu do waszego grona nie mają...
Nic bardziej Nieprawdziwego Szok
Fakt każdy kojarzy nas z Policją Numizmatyczną która jak dorwie w swe łapy zbieracza GN to zaraz zrobi z nim niewiadomo co ......... Najwyżej małe pranie mózgu Mrugnięcie
Nasz statut tak naprawdę jest łagodny w tym względzie
Cytuj
Do zasadniczych pryncypiów ideowych TPZN należą:
a) Zwalczanie za pomocą wszystkich legalnych środków przejawów wyzysku kolekcjonerów monet i innych środków płatniczych przez organizacje państwowe, jednostki gospodarcze i osoby prywatne. Obejmuje to niepopieranie w żaden sposób polityki emisyjnej mennic światowych dążących do wyzysku zbieraczy za pomocą ekscesywnych tzw. "emisji kolekcjonerskich", jak również pozorowanych emisji obiegowych.
b) Permanentne poszerzanie wiedzy na temat monet i innych środków płatniczych pozostających w zgodzie z istotą zjawiska, jakim powinna być obsługa rynku pieniężnego w danym państwie lub na danym obszarze - a także solidarne dzielenie się zdobytą wiedzą z bliźnimi.
Metody praktycznego wcielania w życie i propagowania powyższych pryncypiów pozostają kwestią sumienia każdego członka TPZN. Towarzystwo może formułować w tym zakresie określone ogólne wytyczne, tym niemniej nie prowadzi wobec swoich członków jakichkolwiek form kontroli czy represji.
Ewidentnie wynika z tego że w bramach Towarzystwa nie ma czego szukać Manipulator, handlarz i wyzyskiwacz. Jest tu miejsce na szczerą pasję jeśli zbieranie GN towarzyszy szczera Pasja to nasze forum jest miejscem na dzielenie się tą pasja.


Teraz czas na Dyskusję merytoryczną.

W naszym statucie znalazłem pewna nieścisłość.

Cytuj
Po złożeniu tego typu deklaracji, były członek TPZN zobowiązany jest symbolicznie zwrócić legitymację członkowską (przez zniszczenie wszystkich posiadanych kopii jej graficznego pliku). Legitymacja byłego członka ulega przepadkowi i jej numer nie będzie nikomu przydzielony ponownie (nawet w przypadku ponownego przystąpienia jej byłego właściciela do Towarzystwa).

Z tego fragmentu można wywnioskować że do TPZN można się zapisać a potem wypisać i jeszcze raz zapisać.
Jak wiadomo są tylko dwa sposoby opuszczenia czegoś czy to Nasze Towarzystwo czy każde inne więc albo sam na własną prośbę i z nie przymuszonej woli lub na rozkaż czyli nie z własnej woli np. karnie.

Cytuj
Członek TPZN, który wystąpił z Towarzystwa więcej niż jeden raz, albo został członkowstwa TPZN pozbawiony, traci dożywotnio prawo przystąpienia do Towarzystwa.

z tego zapisu wynika że gdy ktoś przestanie być Członkiem Towarzystwa już nim być nie może po raz drugi.

Cytuj
Towarzystwo może formułować w tym zakresie określone ogólne wytyczne, tym niemniej nie prowadzi wobec swoich członków jakichkolwiek form kontroli czy represji.

To się niestety kłuci według mnie z zapisem

Cytuj
albo został członkowstwa TPZN pozbawiony

Pozbawienie członkostwa to już represja.

12  Działalność TPZN / Sprawy organizacyjne TPZN / Odp: Walne Zgromadzenie 17 marca 2009 : 21 Marzec 2009, 21:25:11
Pamiętam początki  Naszego towarzystwa na Numizmatyka PL. Gdy powstawało Towarzystwo hmmm... nawet wtedy powstało towarzystwo o idei całkowicie przeciwnej do naszej. Ponieważ założone tylko dla przekory nie przetrwało.
Czytając posty twoje Marku zarzuciłem właśnie wtedy chęć zainteresowania się monetami zwanymi G-ny. Teraz patrząc z perspektywy czasu wydaje mi się że nie należy rezygnować z tego co było celem  na początku . "Bijatyki" mózgowe ze zwolennikami takowego wypaczonego mennictwa  to dzięki właśnie zdecydowanej postawie” Anty Gnowskiej” i, „anty świecidełkowej” a Pro Obiegowej jesteśmy wyraziści. Nigdy nie zainteresowały Mie czasy Starożytnego Rzymu Pozostałem od początku do końca wierny swojej epoce PRL  z jej nieprzebranym bogactwem Destruktów których obecnie uskładałem ok. 200 szt i przy każdej sztuce jest pełna dokumentacja jak powstał destrukt lub jak mógł powstać.  Myślę nawet Pewność mam że któregoś pięknego dnia cała moja kolekcja jak i starania zbierania dokumentacji czy tez wiedzy źródłowej na temat Destruktów zagości na tym Forum.
Jak bóg da a czas pozwoli:)
Reasumując może ta nasza Postawa zdecydowana nie Łagodniejsza czy Ostrzejsza ale zdecydowana uratuje jeszcze jedno życie Numizmatyczne i odciągnie od pseudomonet.
Pozdrawiam
Andrzej
13  Ogólnie o wszystkim i o niczym / Przedstaw się :) / Odp: Keklin : 06 Listopad 2008, 07:19:10
Od Lat zbieram PRL łącznie ze wszystkimi tajemniczymi odmianami a najlepsze jest to, że nie da się ich kupić na rynku trzeba wygrzebać, wyszukać, znaleźć. Polecam ci stronę Pana Jerzego  http://monety.polskie.webpark.pl/ znajdziesz tam katalog tych odmian oczywiście niepełny takiego chyba nie ma. GNy oczywiście Niektórym mogą się podobać  twój wybór nie pochwalam nie neguje.
Jeśli cos brakuje ci z PRL to napisz na Priv lub e- mail parę dubli, również tych ciekawszych,  mam to cos podeślę.
14  Ogólnie o wszystkim i o niczym / Humor / Odp: Olimpiada Numizmatyczna (z Cafe Allegro) : 28 Wrzesień 2008, 21:37:21
W Konkurencji Manufaktury

Robienie falsa  Uśmiech
15  Ogólnie o wszystkim i o niczym / Humor / Rozważania na temat .................. : 28 Wrzesień 2008, 21:34:45
Dupa pełni ważną rolę w ruchu obrotowym. Wszystko kręci się wokół dupy.

Dupa służy również do przekazywania zdecydowanych sygnałów niewerbalnych - dobrze wymierzony, solidny kopniak w dupę jest wyrażeniem uczuć negatywnych wobec adresata takiego gestu.

Dupa, podobnie jak ciała niebieskie układu planetarnego, ma skłonności do obrotu wokół własnej osi, ponieważ można nieustannie zawracać dupę.

Dupie można również przekazać emocje pozytywne, np. całując kogoś w dupę.

Dupa może spełniać też rolę lizaka. Szczęśliwie nie wszyscy są dupolizami.

Uniwersalność dupy nie kończy się na tym, jest ona bowiem funkcjonalnym pojemnikiem o praktycznie nieograniczonej objętości: w dupie można mieć całe osoby, a nawet społeczności; można nosić w niej różne przedmioty, np. zegarek – jak robił to ojciec Butcha z = http://nonsensopedia.wikia.com/index.php?title=Pulp_Fiction&action=edit title= Pulp Fiction class= new >Pulp Fiction.

Dupa ma szeroki potencjał turystyczny, albowiem można pojechać do dupy na raki-lub pójść w trzy dupy

Dupa jest także dzielnicą wielu miast na całym świecie. Zamiast „downtown” albo „przedmieście”, można mówić „zadupie”.

Dupa służy nieraz jako etalon: wiele rzeczy jest do dupy, tym samym dupa spełnia rolę uniwersalnego wzorca porównawczego. W dupę (lub po dupie) można również dostać. Czynność ta umacnia więzi emocjonalne między rodzicami i dziećmi.

Określenie „dawał [dał] dupy” funkcjonuje w dwóch znaczeniach: erotycznym i wartościującym, jednak „ściągnąć kogoś = http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/S%C5%82ownik:Z_dupy title= Słownik:Z dupy >z dupy” tylko w tym pierwszym. Można również chronić swoją (lub czyjąś) dupę, co kolejny raz potwierdza ważność dupy w otaczającym nas świecie.

Zabrał się do czegoś od dupy strony oznacza podejście niewłaściwe, od końca; dupa funkcjonuje tu jako synonim odwrotności.

Dupa jest również cenionym materiałem do wyrobu instrumentów muzycznych np. z koziej dupy trąba.

Dupa jest także warunkiem istnienia wielu dowodów nauk ścisłych (np. matematyki). Wiele twierdzeń, założeń, dowodów i praw jest wyciągniętych z dupy, co wskazuje na to, że dupa jest cennym źródłem informacji, pomocy naukowych i dydaktycznych.
 
Pozostając przy matematyce, w przeciwieństwie do koła można udowodnić kwadraturę dupy. Nie bez powodu najstarsi górale tłuką glinane garnki do robienia oscypków o kant dupy.

Dupa pełni również rolę uchwytu, można bowiem trzymać się czyjejś dupy. Określenie to nie oznacza braku równowagi, ale samodzielności.

Dupa może też być wykorzystana w formie mieszkania lub schronu, gdyż można wejść/włazić komuś w dupę.

Dupa może służyć jako tarcza ochronna; użyta w stwierdzeniu "dupochron" oznacza wszystko co ma na na celu ochronę własnego tyłka i nie tylko.

Funkcja meteorologiczna, polegająca na możliwości zmiany pory roku, tudzież przeniesienia w czasie - można zrobić komuś z dupy jesień średniowiecza.

W dupie można z powodzeniem przechowywać samochód, bo jak powszechnie wiadomo można komuś zrobić z dupy garaż.

W niektórych dupach można przechowywać ubrania, gdyż można mieć dupę jak trzydrzwiowa szafa.
 
Z dupy można wyrywać różne przedmioty, np. nogi, nieraz słyszymy przecież jak ktoś wnerwiony na nas krzyczy do nas "nogi ci z dupy powyrywam!"
Strony: [1] 2 3
Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM