Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
27 Kwiecień 2018, 02:33:00


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


  Pokaż wiadomości
Strony: [1] 2 3
1  Ogólnie o numizmatyce / Newsy i aktualności / Odp: 70 aukcja WCN już jest! : 20 Kwiecień 2018, 20:44:01
Czy któryś z kolegów oglądał poz. 295 (półtalar 1628). Mi on coś nie leżał, ale nie oglądałem dokładnie.
2  Ogólnie o numizmatyce / Newsy i aktualności / Odp: Warszawska Giełda Kolekcjonerska - 14 kwietnia 2018 r. : 16 Kwiecień 2018, 12:52:15
Wystawca to niekoniecznie organizator. Ponadto, nie jestem w tej firmie zatrudniony, ale to temat na oddzielną rozmowę Uśmiech uznałem jednak, że jest to fakt warty wspomnienia przy rejestracji, bowiem nie chciałbym być jakimś ukrytym agentem wpływu Język jeśli się ma powiązania, jakiekolwiek, to uważam za stosowne wspomnieć o nich. Moja opinia na temat tej giełdy ma jednak z pracą firmy minimalny związek- bowiem wpływ tego na mój udział w giełdzie był tylko taki, że jako osoba z plakietką "Wystawca" mogłem wejść wcześniej, przed oficjalnym otwarciem giełdy.
3  Ogólnie o numizmatyce / Newsy i aktualności / Odp: Odp: Warszawska Giełda Kolekcjonerska - 14 kwietnia 2018 r. : 16 Kwiecień 2018, 12:17:39
giełda pod dachem to zawsze coś
Rozumiem, że jako wypowiada się Pan jako jeden z organizatorów.
Nie wiem skąd taki wniosek, bowiem nie jestem w żaden sposób z organizatorami związany Uśmiech po prostu nie kręci mnie bazarowa atmosfera. Jeśli spodziewa się Pan krytyki to proszę- słabo przygotowana m.in. infrastruktura gastronomiczna i cała otoczka. Co do kolejek przed wejściem to widziałem sam tylko że były, a nigdy nie jest to przyjemne w takiej stać. Wciąż jednak daleko tej giełdzie pod tym względem do EXPO w Domu Jabłkowskich, gdzie ze względu na windę mało pojemną, kolejki były tragiczne i widać było że to był sposób wejścia nie przewidziany dla tylu osób. Tutaj przynajmniej na parterze Uśmiech
4  Ogólnie o numizmatyce / Newsy i aktualności / Odp: Warszawska Giełda Kolekcjonerska - 14 kwietnia 2018 r. : 16 Kwiecień 2018, 11:46:18
Było sympatycznie, ale chyba kupiłem coś tylko że względu na obecność znajomych zaprzyjaźnionych handlarzy. Gdyby giełda odbywała się w miarę często to byłoby sympatycznie. Ja kupiłem troszkę antyku, kilka monet nowożytnej Polski królewskiej, a mój przyjaciel kilka pięknych monet z II RP (m.in. menniczego Traugutta i Sobieskiego, piękny Sztandar, Nike 1928 i kilka dyszek z Piłsudskim). Ogólnie dało się coś upolować. A giełda pod dachem to zawsze coś- nie pada, nie wieje i buta sobie człowiek nie ubrudzi Mrugnięcie
5  Ogólnie o numizmatyce / Newsy i aktualności / Odp: Bereska - aukcja na onebid : 16 Kwiecień 2018, 07:53:10
Ja nie wnikam w kondycję każdej mniej ważnej firmy na rynku. Na upartego to są i osoby prywatne, handhändlerzy, którzy mogliby zorganizować aukcję na dość dobrym poziomie.
6  Ogólnie o numizmatyce / Newsy i aktualności / Odp: Bereska - aukcja na onebid : 10 Kwiecień 2018, 00:19:20
Nie zgadzam się, duży krok do przodu pozwoli nawet uczynić z beznadziejnej aukcji coś ciekawego.
7  Ogólnie o numizmatyce / Newsy i aktualności / Odp: Bereska - aukcja na onebid : 07 Kwiecień 2018, 21:05:37
Nie rejestrowałem się, ale śledziłem. I 2000 zł 1987 i komplet prób spadły. Sprawdziły się niestety moje domysły o tym że o zestawem zainteresowanego trudno będzie. Ale miejmy nadzieję że następna aukcja będzie krokiem do przodu Uśmiech
8  Ogólnie o numizmatyce / Newsy i aktualności / Odp: Odp: 8 Aukcja WDA I MiM : 03 Kwiecień 2018, 19:30:24
Moskwa jest bodajże wskazana w Kahncie jako miejsce wybicia
https://wda.onebid.pl/auction/8/category/710/lot/183/

Bity w Moskwie? Nie jestem za bardzo w temacie ale byłbym wdzięczny Kolegom, którzy interesują się saskimi monetami za objaśnienie skąd wniosek o biciu tej monety w Moskwie.

Ja myslalem, ze te monety byly wybite w Grodnie (przez Ludwika Pocieja - stad LP) - ale chetnie uslysze wytlumaczenie dlaczego Moskwa. Tak na marginesie: w tym czasie Sas juz nie byl krolem Polski (od 1704-tego roku).

Tomasz
Z tego co pamiętam, to fajnie kontekst emisji tych szóstaków nakreśla B. Paszkiewicz w "Podobna jest moneta nasza..." (katalog 50 aukcji WCN).
Super, to się dobiorę do tej książki jak będę w domu Uśmiech jedna z takich które chyba warto przeczytać, ale nie miałem okazji.
9  Ogólnie o numizmatyce / Newsy i aktualności / Odp: Odp: 8 Aukcja WDA I MiM : 03 Kwiecień 2018, 17:33:48
Moskwa jest bodajże wskazana w Kahncie jako miejsce wybicia
Okej, dzięki Uśmiech
10  Ogólnie o numizmatyce / Newsy i aktualności / Odp: 8 Aukcja WDA I MiM : 03 Kwiecień 2018, 17:09:00
https://wda.onebid.pl/auction/8/category/710/lot/183/

Bity w Moskwie? Nie jestem za bardzo w temacie ale byłbym wdzięczny Kolegom, którzy interesują się saskimi monetami za objaśnienie skąd wniosek o biciu tej monety w Moskwie.
Co do aukcji to moje zdanie niestety podobne co zawsze. Siedzenie z karabinem (maszynowym Chichot) na ambonie. Standardowo od niektórych zdjęć aż oczy bolą.
No i super dwugrosz 1650 Wschowa stan 3 MAX NOTA bez noty Język I ta wiara w pudełka wtedy, kiedy to wygodne- po co tak wszystkim te noty wciskać, a potem być mądrzejszym niż te wstrętne Hamerykany i monetę w AU sprzedawać jako wspaniały menniczy egzemplarz? Szkoda niektórych monet, bo zdjęcia tak zrobione, że się nie idzie nacieszyć. Ale niektóre walory rzadkie i rzeczywiście oferta fajna biorąc jako całość. Tylko opracowanie jak zazwyczaj pozostawia niemało do życzenia.
11  Ogólnie o numizmatyce / Newsy i aktualności / Odp: Bereska - aukcja na onebid : 03 Kwiecień 2018, 16:37:06
Tylko że zawsze patrząc na aukcję ocenia się ofertę przekrojowo. A tutaj ogólny poziom całości nie jest jakiś super. No ale każde przedsięwzięcie rządzi się swoimi prawami.
12  Ważne działy / Identyfikacja monet i banknotów / Odp: Moneta znaleziona na ogrodzie : 31 Marzec 2018, 17:10:02
Półtorak Krystyny.
Rok zdaje się 1638.
13  Ogólnie o numizmatyce / Newsy i aktualności / Odp: Odp: Bereska - aukcja na onebid : 30 Marzec 2018, 15:52:14
Ostatnio dużo ciekawsze monety II RP można na Allegro spotkać Mrugnięcie .
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7259310177
Ciekawe jaki będzie ruch ze strony OneBid na decyzję zmian prowizji na Allegro. Cool
Stary Sklep też ma już zaplanowaną aukcję na Onebidzie Uśmiech zobaczymy co czas przyniesie.
14  Ogólnie o numizmatyce / Newsy i aktualności / Odp: Bereska - aukcja na onebid : 30 Marzec 2018, 15:50:22
Patrząc na to, że stanowcza większość oferty jest zazwyczaj komisowa to nie opłaca się wystawiać dużo słabych rzeczy bo jest tyle samo pracy co przy dobrych. A rozsądna prowizja dla rzeczy za 50 zł to może z 5-10 zł maksymalnie, zresztą wystawianie tańszych rzeczy to i tak dziwne przedsięwzięcie bo tanie rzeczy są sprzedawalne w obniżonej o obustronną prowizję cenie zazwyczaj od ręki.
15  Ogólnie o numizmatyce / Newsy i aktualności / Odp: Bereska - aukcja na onebid : 30 Marzec 2018, 12:44:09
Akurat za tanie monety na Onebidzie nieraz dostają sprzedający bardzo dobre kwoty, więc taki "skok na kasę" typu zwykły półtorak za 50-100 zł mnie nie dziwi. Tutaj akurat (Aukcja ADJ) była to kwestia dużego zestawu, z którego część była wzięta zupełnie niepotrzebnie. Ja niestety nie mam raczej wpływu na niektóre przyjęcia aukcyjne, ale mam nadzieję że takie śmieszne rzeczy się nie powtórzą Uśmiech wszystko trzeba wybalansować tak, żeby jak najwięcej osób było zadowolonych. Ale tym półtorakom byłem przeciwny, bo po co zadawalać kogokolwiek kosztem solidności firmy? Ale to jest temat na inną rozmowę Uśmiech
W każdym razie Onebid się rozwija i jest coraz mocniejszy jako platforma. Dużo aukcji to dobra sprawa, bo przyjdzie czas że będzie taniej, no i oczywiście wypływają walory do którego nie było szerszego dostępu dotychczas (firmy tutaj akurat nie zasypiają gruszek w popiele, chwytają każde możliwości).
Strony: [1] 2 3
Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM