Aktualności:

  • 08 Sierpień 2020, 13:57:56

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Starożytny Rzym / Odp: id greka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Julek C dnia Dzisiaj o 13:55:35 »
Dziś taki Septimius z Aresem na rewersie, do analizy, z Petraea , Rabbathmoba , tak przynajmniej podejrzewam ?, choć mam zastrzeżenia do tych 3 liter na rewersie które nijak mi nie pasują do liter jakich można by się tam spodziewać ? , a przez to i Septimius staje się trochę podejrzany ? ale inna opcja chyba raczej nie wchodzi w grę ,bo Didius raczej mało prawdopodobny. A może jestem tylko trochę przewrażliwiony i wszystko gra z pierwszą wersją


A co ma Didiusz do wiatraka :). W czasie wielce krótkiego panowania Didiusza Petra należała do nabatejczyków. Dopiero w 106 zdobył ją Trajan, a pierwsze monety z rzymskimi cesarzami wybito 100 lat pózniej za Septymiusz Sewera. Twoja moneta napewno pochodzi z nieprawego łoża, prawdopodobnie jest to arabska imitacja monety z Petry , coś takiego jak tu.
https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=1625&lot=342
2
Starożytny Rzym / Odp: id greka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez nosfer3 dnia Dzisiaj o 13:48:48 »
Szanowny kol.ram17 mógłbym sie dowiedziec jakim kryterium kieruje sie Pan przy zakupie monet.Odnoszę wrażenie że bierze Pan wszystko jak leci a potem próbuje Pan to rozkminic z efektem rzekłbym słabym.Oczywiście forum służy tu pomocą i czasem udaje się uporac z tym co Pan kupił a dla Pana samego stanowi zagadkę.

Pozdrawiam Maciej
3
Starożytny Rzym / Odp: Otwarcie sezonu letniego 2020
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zenonmoj dnia Dzisiaj o 13:31:14 »
Kolejny Sol - i kolejny duży brąz z Tarsu - tym razem triassarion Saloniny.
Bardzo ciekawe przedstawienie słonecznego boga w długiej szacie, zwróconego w prawo i widzianego z boku. Co ciekawe, w tym samym czasie (Valerian / Gallien) bardzo podobny sposób przedstawienia pojawia się też (jednorazowo) w mennictwie imperialnym...

ZM

PS. Odnoszę wrażenie, że mój egzemplarz bity był tą samą parą stempli co: https://www.acsearch.info/search.html?id=248142 i https://www.acsearch.info/search.html?id=1815897
4
Pieniądze z całego świata / Odp: Australijskie centy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cancan62 dnia Dzisiaj o 13:09:44 »
Proszę mi pomóc rozwiązać zagadkę, jak to jest 1975?
5
Starożytny Rzym / Odp: id greka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ram17 dnia Dzisiaj o 13:08:09 »
Dziś taki Septimius z Aresem na rewersie, do analizy, z Petraea , Rabbathmoba , tak przynajmniej podejrzewam ?, choć mam zastrzeżenia do tych 3 liter na rewersie które nijak mi nie pasują do liter jakich można by się tam spodziewać ? , a przez to i Septimius staje się trochę podejrzany ? ale inna opcja chyba raczej nie wchodzi w grę ,bo Didius raczej mało prawdopodobny. A może jestem tylko trochę przewrażliwiony i wszystko gra z pierwszą wersją ?

6
Wiadomości Aukcyjne / Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cancan62 dnia Dzisiaj o 13:00:58 »
Panowie, proponuję zakończyć dyskusję na temat wpisu Tomka. Chyba każdy, kto poczuł się urażony miał okazję się wypowiedzieć. Dalej to już tylko rzeczywiście zamienimy to forum w "pudelka".
Myślę, że powinniśmy wrócić do numizmatyki
Tylko merytoryczne, numizmatyczne wpisy, proszę.
7
Wiadomości Aukcyjne / Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DzikiZdeb dnia Dzisiaj o 09:18:57 »
forum zeszło na psy i stało się ostoją hejtu
Naprawdę nie widzi Pan, że większość gwałtowniejszych awantur, jakie zostały wywołane w tym roku na forum, obracały się wokół ofert domu domu aukcyjnego (domów aukcyjnych?), których ofertę Pan współtworzył, a następnie reagując w arogancki sposób na niemal wszystkie uwagi, owe awantury nakręcił?

Nie chcę Pana pouczać, aby nie ciągnąć tej nieprzyjemniej i nic nie wnoszącej dyskusji, ale może czas spojrzeć z większym dystansem na własne umiejętności?
8
Wiadomości Aukcyjne / Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zdzicho dnia Dzisiaj o 09:06:10 »
Kolega Cancan62 w sposób kulturalny, ale i dosadny wyraził również moją opinię o zachowaniu TomkaP. To co napisał TomekP, to typowy mechanizm obronny polegający na próbie dezawuowania tych, którzy mają czelność krytykować jego działalność jako osoby opisującej monety na aukcje. Niestety, to nie nasza wina, że przy okazji każdej aukcji RDA wskazujemy na liczne błędy, które TomekP popełnia. To nie żadne pomyje, hejt, to nie forum schodzi na psy tylko Pana wiedza jest niewielka. Trochę więcej skromności życzę. Swego czasu pomagałem Panu w opisie boratynek na aukcje GNDM i było miło i przyjemnie. Z przykrością obserwuję zmiany w Pana zachowaniu, które doskonale pasują do starego powiedzenia, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Dawno temu na swoim blogu Pan napisał: "Po pierwsze- monety starsze niż XX wiek w zasadzie nigdy nie mają stanu I co nie dziwi, jednak często daje się im stan II. O ile w przypadku monet srebrnych jest to do zaakceptowania w jakimś stopniu, o tyle w przypadku monet miedzianych jest to nierzadko idiotyzm." http://moja-numizmatyka.blogspot.com/2014/09/ocena-stanu-zachowania-fikcja-czy.html#more  Od tego wpisu minęło 6 lat i takie idiotyzmy jako pracownik domu aukcyjnego Pan popełnia przyjmując na aukcje i wysoko oceniając boratynkowy złom, którym szanujący się dom aukcyjny nigdy nie powinien handlować. Śmie Pan nas krytykować? Niech Pan spojrzy w lustro.
9
Pieniądze z całego świata / Odp: Australijskie centy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Emil dnia Dzisiaj o 04:42:27 »
A nieprawda bo 75 i te pazury opisywane są na innych stronach i krzywy nos
10
Wiadomości Aukcyjne / Odp: RDA E-Aukcja 3 (3-5 sierpnia 2020)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rubinowakrew dnia Dzisiaj o 01:29:12 »
Zastanawiam się, w którym momencie byłem uszczypliwy. Może ktoś mi pokaże i wytłumaczy bo naprawdę nie wiem. Może w tym, że napisałem, że to dobra aukcja chociaż nic ciekawego dla mnie na niej nie ma?
Czyżby każde wyrażenie uwagi było uszczypliwością a krytyka hejtem ??

Strony: [1] 2 3 ... 10
R E K L A M A
aukcja monet