Aktualności:

  • 31 Marzec 2020, 08:50:01

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dyskusja ogólna / Odp: Monety kupowane zagranicą.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Korczaszko dnia Dzisiaj o 08:47:10 »
U mnie właśnie wczoraj doszła moneta z Niemiec. Bezproblemowo.

ZM

Szczęściarz :) Ja mam zawieszoną w próżni przesyłkę od 14.03. Cały czas jest w trakcie drogi do Polski.
2
Dyskusja ogólna / Odp: Monety kupowane zagranicą.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zenonmoj dnia Dzisiaj o 08:40:44 »
U mnie właśnie wczoraj doszła moneta z Niemiec. Bezproblemowo.

ZM
3
Dyskusja ogólna / Monety kupowane zagranicą.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Korczaszko dnia Dzisiaj o 08:31:03 »
Koronawirus zmienił wiele w życiu ludzi prawie na całym świecie. W Polsce obostrzenia związane z transportem międzynarodowym spowodowały wstrzymanie przesyłek przychodzących z zagranicy. Odbiło to się również na naszym hobby. Wiele osób zbierających monety kupuje walory na aukcjach zagranicznych lub od kolekcjonerów z innych krajów. Ja osobiście odpuściłem kupno monet spoza Polski. A jak Wy podchodzicie do tego tematu?
4
Dyskusja ogólna / Odp: Watek Pana Lecha
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zenonmoj dnia Dzisiaj o 08:30:12 »
Prezes ma na moje życie wpływ w zasadzie identyczny, jaki miał Donald Tusk. Nie zauważyłem, by w PO dochodziło wówczas do jakichś orgii demokratyzmu, starcia różnych koncepcji etc. Rządził jednoosobowo Donald Tusk, twardą ręką.
Jest tylko jedna zasadnicza - formalna, ale bardzo ważna - różnica. Tusk nie rządził z pozycji "zwykłego posła", ale pełnił oficjalne funkcje państwowe, czyli oficjalnie przejmował odpowiedzialność za działalność na rzecz państwa i obywateli swoją i swoich podwładnych.

Moim zdaniem nie chodzi tu tylko o zachowanie pozorów. Taka szara eminencja jak pan J. K. zawsze ma w ostatecznym rozrachunku możliwość powiedzenia: "Wysoki Sądzie! Ależ przecie to nie ja byłem... Decyzje podejmowali premier X, prezydent Y, minister Z... Ja, to coś tam kolegom z partii może doradzałem, ale decyzje?? To nie ja. Ja ich nawet często ostrzegałem: nie idźcie tą drogą, ale cóż... Nie posłuchali mnie, oszukali mnie, zawiedli mnie. Zachowali się jak kanalie..."

Tu widzę, niestety, paralele pomiędzy sytuacją obecną a PRL'em. Obecnie pod kątem proceduralnym jest chyba nawet gorzej. Według konstytucji PRL: "Najwyższym organem władzy państwowej jest Sejm Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej". Nie partia. Nazwa PZPR pojawia się w tym tekście tylko raz, jako "przewodnia siła polityczna społeczeństwa w budowie socjalizmu". Mamy wszystkie oficjalne elementy: Sejm, Radę Państwa, Radę Ministrów, Rady Narodowe itd., jednak to nie tam zapadały najważniejsze decyzje, bo głównym ośrodkiem władzy był KC PZPR i w dalszej kolejności lokalne struktury partii, służby, itp. (nie wspominam tu teraz o wpływie Sowietów...).
Mimo to zarówno Gomółka, jak i Gierek byli członkami, a Jaruzel nawet przewodniczącym Rady Państwa. Nie było takiej sytuacji, by Pierwszy Sekretarz był tylko "zwykłym posłem", oficjalnie od wszystkiego umywającym ręce...

ZM

PS. A to, że krew mnie też zalewa, gdy słucham wielu głupot, które wygaduje opozycja, to inna sprawa...
5
Identyfikacja monet / Odp: Brytyjski dolar handlowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NKOTF dnia Dzisiaj o 07:28:17 »
6
Starożytny Rzym / Odp: Suberatus Nerwa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DzikiZdeb dnia Dzisiaj o 07:27:08 »
To nie jest oficjalny wyrób. Legenda może i odnosi się do Libertas, ale wizerunek jest być może wzorowany na innym denarze Nerwy, wyobrażającym Fortunę (o ile np. na falsie postać nie trzyma patery):

https://www.acsearch.info/search.html?id=2176413
7
Dyskusja ogólna / Odp: Dla miłośników teorii spiskowych. Oczywiście, wirus....
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mimarzec dnia Dzisiaj o 05:56:00 »
Panie Dariuszu,

mam szczera nadzieje, ze to mem - uzylem tego jako przykladu muru nie do przeskoczenia- choc byc moze mur nie istnieje. Ale potem pomyslalem, ze to nieladnie nie postarac sie tego gdzies odnalezc - google troche mi pomogl ale nie do konca. Gdzies tutaj w tym linku jest ta wypowiedz - pewnie trzeba posluchac iles minut z tych 56 ale ja w tym momencie nie moge -a powinienem skoro napisalem, nawet nie jako meritum ale przyklad. Nastepnym razem bede taki jaki powinienem od poczatku dajac przyklady: precyzyjny i sprawdzony. Pozdrawiam.
https://www.radiomaryja.pl/informacje/polska-informacje/tylko-u-nas-ks-prof-t-guz-wydaje-mi-sie-ze-warto-w-tym-okresie-zwrocic-uwage-na-to-co-bylo-planem-odwiecznym-pana-boga-w-trojcy-swietej-jedynego/

M.
8
Dyskusja ogólna / Odp: Jaka jest Wasza sytuacja?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mimarzec dnia Dzisiaj o 05:46:33 »
Po za tym Dania nie testuje na covi, po za przyjeciami do szpitala nikt nie wie ile jest zarazonych.

....a wsrod przychodzacych do szpitala chorych z objawami 10% jest pozytywnych na covi, stad oficjalny numer  2577 czy cos okolo tego.

M.
9
1587 - 1668 / Odp: Szóstaki Optimusa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mimarzec dnia Dzisiaj o 05:41:24 »
Ma dwa REG, ma jakiegos ptaszka po SVE i klopoty z popiersiem- bez nosa, z podwojna broda ::)
Bardzo interesujacy, moze z ortem jakims sie pomieszal?
10
Dyskusja ogólna / Odp: Jaka jest Wasza sytuacja?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez modsog dnia Dzisiaj o 01:23:07 »
- pies - najbardziej szczesliwe stworzenie - wszyscy w domu, spacery itd ....

Zwierzęta domowe chyba zapamiętają tę epidemię jako najszczęśliwszy okres w życiu. Chyba więc w przyrodzie porcje nieszczęścia i szczęścia lubią się równoważyć  :)
To na pewno... :D
 
26-20200329210342.jpg
Strony: [1] 2 3 ... 10
R E K L A M A
aukcja monet