Aktualności:

  • 20 Luty 2019, 11:59:42

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Wiadomości Aukcyjne / Odp: 7 Aukcja GNDM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gojk dnia 14 Luty 2019, 21:14:25 »
Ja od Niemczyka, płacąc na drugi dzień, monety dostałem  po miesiącu i to po ponagleniu. Taka ciekawostka, jak można to robić źle.

Ja na szczęście nie mam z usługami świadczonymi przez firmę Pana Niemczyka aż tak nie miłych wspomnień, aczkolwiek faktycznie charakteryzuje je mniejsze zaangażowanie wobec klienta.

Moja moneta dotarła po dwóch dniach od wpłaty, firma Pana Damiana uwineła się expresowo i nic tylko podziękować, za to Poczta Polska jak zwykle poniżej krytyki, przesyłkę expres24 otrzymałem po 48 godzinach... no ale cóż, świat mi się nie zawalił, tyle czekałem żeby zdobyć tę monetę, że i jeden dzień dłużej wytrzymałem. :)


92
Starożytny Rzym / Odp: Licytacja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jmskelnik dnia 14 Luty 2019, 21:12:22 »
Proszę na to spojrzeć trochę inaczej. Dom aukcyjny zarabia na obrocie. Jeśli jako klient będę miał poczucie, że jestem oszukiwany, to zrezygnuję z licytacji w takim domu aukcyjnym i obroty spadną i to nawet jeśli nie będę wygrywał aukcji. Licytując "podbijam" także innych, którzy wygrywają. Dlatego każdy uczestnik aukcji mniej to mniejsza lub większa strata. Z drugiej strony jeśli gdzieś kupię przedmiot do kolekcji po okazyjnej cenie, to wrócę i będę próbował po raz drugi, piątki, dziesiąty. Składając oferty przykładam się do zysku domu aukcyjnego.

Dlatego w moim odczuciu takie oszustwa jak opisujesz są dość krótkowzroczne. To jak oszukać klienta w restauracji. Więcej nie wróci. Dlatego uważam, że planujący długofalowo dom aukcyjny na coś takiego by sobie nie pozwolił.

Spotkałem się także z inną osobliwą praktyką. Wysłałem kiedyś limit do domu aukcyjnego. Nie obawiałem się oszustwa, jak to opisane wyżej ponieważ zaoferowałem cenę wywoławczą. W odpowiedzi dostałem maila zwrotnego z podziękowaniem i informacją, że ktoś już złożył wyższą ofertę i jeśli chcę wygrać to zachęcają do podbicia oferty. Napisałem, że nie chcę oferować więcej. Jakie było moje zdziwienie kiedy kilka dni później okazałem się zwycięzcą aukcji...
93
1587 - 1668 / Odp: PÓŁTORAKI - dyskusja, zdjęcia, odmiany itp
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tuk Tukat dnia 14 Luty 2019, 21:09:50 »
Bardzo ciekawy falsik , talent fałszerza niezaprzeczalny  :)
94
1587 - 1668 / Odp: Historia pewnego portretu na szelągach Jana Kazimierza z mennicy krakowskiej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Łukasz G dnia 14 Luty 2019, 20:12:52 »
tylko pogratulować kolekcji :) oby tak dalej :)
95
Wiadomości Aukcyjne / Odp: 7 Aukcja GNDM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Optimus_Prime dnia 14 Luty 2019, 20:04:40 »
Ja od Niemczyka, płacąc na drugi dzień, monety dostałem  po miesiącu i to po ponagleniu. Taka ciekawostka, jak można to robić źle.
96
PRL i IIIRP / Odp: 1 zl 1988 odwrotka 180 stopni
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DzikiZdeb dnia 14 Luty 2019, 19:49:33 »
Np. tutaj: https://archiwum.allegro.pl/oferta/-14-moneta-1zl-1988r-odwrotka-prl-i7365291002.html

Generalnie pod koniec PRL kontrola jakości bicia monet nie była zbyt przestrzegana. Było toto guzik warte, najniższy bity nominał, używany raczej jako podkładki pod papę niż jako rzeczywisty środek pieniężny, za który można było cokolwiek kupić.

Kojarzę z cafe allegro kolekcję jakiegoś nominału z późnego PRL (nie pamiętam czy to był jeden rocznik) składającą się z 36 odwrotek co 10 stopni.
97
Dzięki serdeczne! W przypadku tej monety aż tak wielkiego ryzyka nie było, bo już po obejrzeniu zdjęcia aukcyjnego byłem niemal pewny, że porządne doczyszczenie jest możliwe. Gorzej jest wtedy, kiedy czyścić trzeba, bo monetę trąd zżera, a wynik niewiadomy, albo patyna ogólnie niestabilna, a nie wiadomo, co się pod nią kryje.

Nie tak dawno czyściłem inną SECVRIT AVGG Galeriusza z Lyonu (dokładnie ten sam typ, choć inne stemple). Na zdjęciu aukcyjnym mało co było widać, a po obejrzeniu pod lupą okazało się, że patyna "toksyczna" i dosłownie "się sypie". Monetę udało się uratować i konserwacja przebiegła pomyślnie. Niestety, po usunięciu aktywnych elementów patyny pokazały się wprawdzie ukryte detale, ale ostateczny efekt optyczny nie był aż tak zadowalający. Kombinacja resztek patyny, błyszczących i matowych płatków srebrzenia oraz odsłoniętej miedzi sprawia, że powierzchnia monety jest bardzo niejednorodna i wielokolorowa, a w rezultacie niezbyt ładna dla oka. Dopiero zdjęcie (światło sztuczne, cienie) pokazuje, że moneta jest ładniejsza i czytelniejsza niż w ręku. To taki przykład odwrotny, kiedy pacjent nie jest "better in hand"...

Tym razem czyściłem metodą chemiczną (winian sodowo-potasowy w roztworze wodorotlenku sodowego), opisaną w książeczce Marka Kołyszki "Konserwacja monet i medali" (Warszawa 2012), str. 32-33. Dokładnego czasu podać nie potrafię, bo wielokrotnie przerywałem proces chemiczny i "z lekka naddłubywałem" (pod lupą) co oporniejsze kawałki igiełkami stalowymi. Trwało to (z przerwami) przez całe popołudnie i kawałek wieczoru...
Uwaga: to nie jest metoda dla początkujących czyścicieli, a czyszczenie chemiczne zawsze obarczone jest ryzykiem zniszczenia monety!

Zenon M.
98
PRL i IIIRP / Odp: 1 zl 1988 odwrotka 180 stopni
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tekaen1 dnia 14 Luty 2019, 19:27:44 »
Jeszcze jedno zdjecie
99
1587 - 1668 / Odp: Historia pewnego portretu na szelągach Jana Kazimierza z mennicy krakowskiej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zdzicho dnia 14 Luty 2019, 18:59:54 »
W nowym roku do kolekcji doszły 2 monety
1/ Litewska z ulubionym portretem i herbem Ślepowron na rewersie w przyzwoitym stanie zachowania
2/Ostatni z brakujących SOLIDVS-ów krakowskich w marnym stanie. Pocieszam się tym, że to trzeci egzemplarz jaki pojawił się w obiegu publicznym w ostatnich latach
100
Wiadomości Aukcyjne / Odp: 7 Aukcja GNDM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xallax dnia 14 Luty 2019, 18:19:33 »
Obie dziś przyszły. Zatem remis ☺
Strony: 1 ... 8 9 [10]