Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 09:23:36

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Alektus - błąd menniczy?!  (Przeczytany 3891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Alektus - błąd menniczy?!
« dnia: 10 Września 2009, 22:36:18 »
Przeglądając Allegro, natknąłem się na taką oto aukcję:

http://www.allegro.pl/item739283940_alektus_blad_menniczy.html

Wydała mi się ona na tyle ciekawa by ją umieścić na forum. Przyznaję, że czasami ciężko mi pewne rzeczy zrozumieć, ale staram się. Czy ktoś z Szanownych Kolegów mógłby mi pomóc to zrozumieć:

Cytuj
Avers w odbiciu lustrzanym wkleslym.Ekstremalnie rzadka moneta,odbicie sprawia wrarzenie wypuklego,specjalisci ktorzy ogladali ta monete zastanawiali sie jak zostala wybita?????.

Pozdrawiam
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: Alektus - błąd menniczy?!
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Września 2009, 07:26:07 »
Cytuj
czasami ciężko mi pewne rzeczy zrozumieć, ale staram się. Czy ktoś z Szanownych Kolegów mógłby mi pomóc to zrozumieć:

Przepraszam, Panie Piotrze, Pan tak na poważnie pyta, czy to tylko taka zawoalowana forma kpiny
ze sprzedawcy?

Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: Alektus - błąd menniczy?!
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Września 2009, 17:47:08 »
Cytuj
Przepraszam, Panie Piotrze, Pan tak na poważnie pyta, czy to tylko taka zawoalowana forma kpiny
ze sprzedawcy?

Ależ Panie Tomaszu, żadna kpina. Sam przecież już kiedyś na Forum widziałem "tak wklęsłe, że aż wypukłe" (http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,990.0.html). Może te wytłuszczenia były mylące. Najważniejsza jest jednak ostatnia część cytowanego zdania.
Wyjaśnienie tego "fenomenu" wydaje się przecież oczywiste (choć przyznaję, że nie znałem wcześniej jego fachowego określenia - dlatego podziękowania dla Pana Lecha). Powoływanie się na jakiś bliżej nieokreślonych fachowców ma chyba tylko cel marketingowy. I ta cena...kosmos.

Przyznaję, że takie stwierdzenia o fachowcach pachną "prochem" czyli polowanie na jelenia czas zacząć....

Choć, jak zwykle w swojej naiwności mam cichą nadzieję, że nie jest to zagranie celowe, a tylko zwykła "wpadka" (która może zdarzyć się każdemu). ;)
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

 

R E K L A M A
aukcja monet