Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 13:02:27

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: WCN 41  (Przeczytany 16552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wrocek

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 841
WCN 41
« dnia: 15 Września 2009, 18:02:53 »
Aukcja Nr 41 organizowana przez Warszawskie Centrum Numizmatyczne odbędzie się 14 listopada 2009 r.
15 listopada 2009 r. odbędzie się giełda numizmatyczna Monetarium, współorganizowana przez Mennicę Polską i WCN.

... może uda mi się w tym czasie odwiedzić Warszawę (?!)  :-\

Pozdrawiam
Wrocek
TPZN 033  V-ce Prezes
« Ostatnia zmiana: 12 Maja 2018, 22:51:33 wysłana przez TomekP »
TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

Sciurus

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: WCN 41
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Września 2009, 18:45:42 »
A 11 października 11 Śląska Giełda Kolekcjonerów w Spodku. Wybiera się ktoś? :)

stasser

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 777
  • Legitymacja: 036
Odp: WCN 41
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Października 2009, 19:25:02 »
Próbka katalogu WCN 41 już dostępna:

http://www.wcn.pl/aukcje/41trailer/index.htm

Zapowiada się bardzo obiecująco :)
« Ostatnia zmiana: 09 Października 2009, 08:31:43 wysłana przez stasser »
Pozdrawiam
Bartek
TPZN 036

Shiver

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 667
Odp: WCN 41
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Października 2009, 14:15:34 »
Jest już pełna wersja katalogu: http://www.wcn.pl/aukcje/41/index.htm
Pozdrawiam,
Krzysiek

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: WCN 41
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Października 2009, 23:17:14 »
Dostałem odpowiedź z WCN-u,że wersja drukowana będzie dostępna w drugiej połowie października  w dotychczasowej cenie - 40 PLN.
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: WCN 41
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Października 2009, 14:20:39 »
Mnie przypadły do gustu, książki, tak jakoś mam ostatnio że to medium jest dla mnie ostatnio atrakcyjniejsze od blaszek ;)

Myślę, że powinienem wziąć udział w tej aukcji choćby dla Ferdinanda Friedensburga - Die Schlesischen Münzen des Mittelalters, Breslau 1931r. Książka ze zbioru T. Kałkowskiego i L. Kokocińskiego. Również atrakcyjne myślę są te pozycje z samej góry, już sama historia przez jakie zbiory przeszły te dzieła, robi się gęsia skórka.

Szkoda, że monety, te drobne miedziaki które zbieram, tak mało się o ich kolekcjonerskiej historii to jest poprzednich właścicielach pisze, ja staram się zdobyć informację o poprzednich właścicielach monet, spisywać ich "genealogię" myślę że warto dla kolejnych pokoleń pisać kto posiadał w kolekcji daną monetę, tak będzie łatwiej badać historię numizmatyki :) poznać ludzi.

Książki jakie mam nie są stare, zresztą najstarszą pokazałem już na forum (książeczka o biografii Witelona). Zazwyczaj jestem ich pierwszym właścicielem, czasem tylko "w spadku" rodzinnym coś dostanę, jak już u kogoś się nie mieści w domu, jak choćby seria biograficzna z lat 80 wyd. PIW. Kiedyś stosowałem ekslibrisy muszę teraz zabrać się za to, i stworzyć jakichś nowy szablon.

Wybaczcie, że wybiegłem od tematu.

Chyba się wybiorę na tą aukcję, jest ktoś chętny?
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Venasque

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 41
Odp: WCN 41
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Października 2009, 14:51:46 »
Ja byłbym chętny ale nie mam doświadczenia w tego typu imprezach więc ciągle się waham. Oczywiście byłaby to raczej 'wyprawa krajoznawcza' ;) ew. może połasiłbym się na jakąś blaszkę 'z dolnych rejestrów'. Szkoda tylko, ze akurat w rzymkach nie ma wielkiego wyboru...

Byłbym wdzięczny za jakieś praktyczne wskazówki, np. w regulaminie jest napisane, że:

"2. Warunkiem uczestniczenia w aukcji jest posiadanie katalogu oraz wykupienie numeru licytacyjnego stanowiącego wadium. WCN może odstąpić od żądania wpłacenia wadium."

Po pierwsze - w jaki sposób zamawia się katalog? Telefonicznie?
Po drugie - jakiej wysokości ma być owo wadium i również - jak się je wykupuje? Dalej widnieje wzmianka o 25% ceny szacunkowej ale to dotyczy oferty pisemnej na konkretny przedmiot.

Wiem, że to są pytania podstawowe, niemniej jednak byłbym wdzięczny za odpowiedź. Wyjazd na tę aukcję coraz bardziej mnie nęci :) Mam nadzieję, że zdołam się wyrwać od codziennych obowiązków.

Shiver

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 667
Odp: WCN 41
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Października 2009, 21:21:48 »
Katalog można kupic przy wejściu ale nikt tego nie sprawdza. Można też kupić wcześniej na Allegro albo osobiście na Hożej.
Za numerek też nie pamiętam żebym kiedykolwiek na aukcji WCN płacił choć na innych aukcjach owszem - kwota ta jest wpłacana przy pobieraniu numerka, zwracana przy rozliczeniu, zwykle ok. 50 zł.

Oczywiście będę.
Pozdrawiam,
Krzysiek

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: WCN 41
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Października 2009, 22:15:36 »
Jeżeli obowiązki i stan portfela pozwoli (bardziej to pierwsze niż drugie ;)), wybiorę się i ja. Katalog można zamówić też przez maila do WCN-u opłacając koszty przesyłki.
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

Venasque

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 41
Odp: WCN 41
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Października 2009, 22:38:54 »
Przy okazji wizyty u znajomego w Warszawie wpadłem na CoinExpo i na stoisku PTN-u udało mi się kupić katalog :) Co ciekawe, mimo że leżały tam też wydawnictwa PTN-u  (i to z cenami) nie można było nic kupić - musiałem sie fatygować w poniedziałek na Jezuicką. Jak wyjaśnił Pan obsługujący stoisko - musieliby by wtedy mieć kasę fiskalną, a teraz ich nawet nie stać na opłacenie stoiska - Mennica musi ich dotować. Smutne to trochę, nie sądzicie? Instytucja, która przecież jest godna szacunku ze względu na swój dorobek i znaczenie naukowe, nie ma nawet tych kilkuset złotych... A firmy trzaskające lustrzanki mają się świetnie  :-\  Takie czasy...

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: WCN 41
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Października 2009, 23:27:53 »
Cytuj
Smutne to trochę, nie sądzicie? Instytucja, która przecież jest godna szacunku ze względu na swój dorobek i znaczenie naukowe, nie ma nawet tych kilkuset złotych...

ach co powiedzieć, smutne to i żałosne, naprawdę coraz mniej ludzi interesuje się prawdziwą numizmatyką... Już w tamtym roku rozmawiałem z byłym prezesem Wieśkiem, że nie wie jak długo jeszcze PTN pociągnie, z wydawaniem biuletynu.

Nie wiem co robi PTN, jaką ma politykę działania, że nie potrafi wyjść na przeciw tym trudnością, dlaczego nie zrobi, choćby forum internetowego, czy tam naprawdę nikt młody i z pomysłami nie jest by ruszyć coś, propagować. Sama strona nie wystarczy, z abonamentu na biuletyn nie wyżyją.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Zorro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 37
Odp: WCN 41
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Października 2009, 09:21:20 »
15 listopada 2009r. ma być w Warszawie giełda numizmatyczna Monetarium, współorganizowana przez Mennicę Polską i WCN. Może ktoś wie na ten temat coś więcej i mógłby napisać coś na ten temat ?

Z pozdrowieniami
     Zorro

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: WCN 41
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Października 2009, 09:33:47 »
skontaktuj się z WCN, http://wcn.pl/pl/index.htm telefon lub mail
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Wrocek

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: WCN 41
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Października 2009, 07:34:57 »
15 listopada 2009r. ma być w Warszawie giełda numizmatyczna Monetarium, współorganizowana przez Mennicę Polską i WCN. Może ktoś wie na ten temat coś więcej i mógłby napisać coś na ten temat ?

http://video.google.com/videoplay?docid=-9081863339473326606#
http://www.mennica.com.pl/index.php?pt=/1/news/128/xvii_gieda_kolekcjonerska__monetarium.html

Pozdrawiam
Wrocek
TPZN 033  V-ce Prezes
TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: WCN 41
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Października 2009, 08:24:46 »
To jak Panowie gdzie i o której się umawiamy na giełdzie WCN 41? Nie będę brał udziału w licytacjach.

Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

 

R E K L A M A
aukcja monet