Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 20 Kwietnia 2024, 10:31:42

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ebay  (Przeczytany 8662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Ebay
« dnia: 13 Lipca 2016, 18:55:06 »
Co się dzieje z ebay?.Dlaczego mam tylko 281 aukcji w monetach antycznych?  Obojętnie Polska czy caly świat  :(
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 802
Odp: Ebay
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lipca 2016, 19:54:56 »
A jak szukasz?
Co wpisujesz?
« Ostatnia zmiana: 13 Lipca 2016, 19:57:02 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Ebay
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lipca 2016, 20:01:56 »
U mnie też 65 tysięcy. Niech Pan wyczyści ciasteczka w przeglądarce, może zapamiętało jakieś kryteria wyszukiwania.

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Ebay
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lipca 2016, 20:58:41 »
Ok to tylko na polskim ebayu .Na ebay com  65000 wyników.Tak jakby ten bubel nie miał połączenia z resztą świata. >:( >:(
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Ebay
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lipca 2016, 18:11:26 »
No to usprawnili...



Witaj Macieju,
 
Bardzo dziękuję za kontakt z Działem Obsługi Klienta eBay Polska.
Przykro mi, że napotkałeś trudności podczas korzystania z serwisu eBay.
 
Macieju, uprzejmie informuję, że od dnia 11 lipca w serwisie ebay.pl zaszła zmiana w strukturze kategorii, co może powodować różnice w wyświetlaniu się aukcji.
Obecnie kategorie we wszystkich serwisach eBay są ujednolicone, tak aby ułatwić kupującym wyszukiwanie aukcji po kategoriach.
 
Zmiany te polegają na usunięciu części kategorii z poszczególnych serwisów oraz dodaniu nowych ujednoliconych kategorii na niektórych serwisach, tak aby kategorie były jednakowe w serwisie eBay na całym świecie.
Nie mniej jednak wprowadzenie tych zmian w początkowych dniach wymagało przypisania wszystkich aukcji do nowych kategorii. W związku z czym, możesz mieć problemy z wyszukiwaniem aukcji do czasu, aż zostaną one przypisane do nowych kategorii, a sprzedawcy zweryfikują te zmiany.
 
Więcej informacji na temat zmian w strukturze kategorii znajdziesz na poniższej stronie pomocy:
http://pages.ebay.pl/categorychanges/
 
Dodatkowo pamiętaj, że to na jakim serwisie będą widoczne aukcje zależy od tego do jakich krajów sprzedający określił wysyłkę.
Oznacza to, że jeśli sprzedający wysyła przedmioty do wszystkich krajów na całym świecie to widoczne one będą na wszystkich serwisach.
W związku z czym, Twój problem może być spowodowany, tym że sprzedający zablokował możliwość wysyłki do Polski.
 
Mam nadzieję, że moje wskazówki będą pomocne i pozwolą Ci rozwiązać problem.
W przypadku napotkania trudności proszę o ponowny kontakt z Działem Obsługi Klienta eBay, oraz dokładne sprecyzowanie problemu.
 
Życzę miłego dnia oraz bezproblemowych zakupów w serwisie eBay.
 
Pozdrawiam
Kornelia
Dział Obsługi Klienta eBay
 
Odkryj nowy sposób na zakupy z aplikacjami eBay http://anywhere.ebay.pl/mobile/
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Ebay
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lipca 2016, 19:04:02 »
Jeśli nie pił Pan brudzia z Panią Kornelią to za samą formę wypowiedzi należy się ostra reprymenda.

Co do meritum to i tak odkąd pamiętam była różnica pomiędzy poszczególnymi ebayami i opłacało się przeglądać je rozdzielnie, bo zawsze dawały różne rezultaty tego samego wyszukiwania. Polski nigdy nie nadawał się do użytku przez grzech pierworodny popełniony przy jego powstaniu - tak byli pewni siebie, że przysłali (o ile dobrze pamiętam) czterech marketingowców i jednego programistę, którzy mieli zawładnąć naszym rynkiem. Tymczasem tutaj już było allegro w pełnym rozkwicie i zaliczyli spektakularną klapę. Serwis został, ale już nigdy w pełni nie nadgonił dystansu do swoich starszych braci.

Osobiście używam polskiego ebaya raz na parę lat, jak trzeba wejść w kontakt z użytkownikiem jakiegoś .at czy .de i nie jestem pewien czy dobrze przeklikuję się przez to całe rozbudowane drzewko w języku oryginalnym.

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Ebay
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lipca 2016, 20:06:41 »
Porażka.
Czuje się jakbym poszedł do lasu z flintą na polowanie a tu las wyrąbany.
Ale pani Kornelia pisze żebym się nie martwił bo właśnie sadzą nowy  :(
Tak sobie z powodzeniem strzelałem  w tym zagajniczku ....
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

geraltttt82

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • http://en.numista.com/echanges/profil.php?id=62681
Odp: Ebay
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lipca 2016, 21:47:17 »
W pomocy eBay.pl pracują sami "specjaliści"

 Moje pytanie:

"Jestem osobą prywatną, od 30 lat posiadam kolekcje monet którą chcę teraz zacząć sprzedawać poprzez Ebay. Czy to się kwalifikuje do punktu: "Regularnie sprzedajesz duże ilości przedmiotów." -- a tym samym powoduje, że musiałbym najpierw założyć konto firmowe ? Tylko że ja nie mam żadnej firmy w Polsce, nie prowadzę i nie prowadziłem nigdy żadnej działalności gospodarczej w Polsce, nie mam żadnego firmowego NIPu, nie płacę za siebie ZUSu, więc proszę mi wyjaśnić jak mogę założyć konto "firma" skoro nie mam firmy ?"

Odpowiedź pomocy eBay.pl:
" Serdecznie dziękujemy za powiadomienie nas, że pomimo prowadzenia sprzedaży na bardzo dużą skalę, nie prowadzisz działalności gospodarczej. Po dokonaniu przeglądu Twojego konta stwierdziliśmy, że Twoje działania nie wskazują na prowadzenie przez Ciebie działalności gospodarczej."

--------
Innym razem odpowiedź eBay.pl:
"Tak jak juz informowaliśmy Cię w poprzedniej wiadomości bezpośrednia sprzedaż zagraniczna czyli wystawianie przedmiotów bezpośrednio na eBay.de czy eBay.co.uk jest możliwa tylko po spełnieniem 4 warunków. Jeśli je spełniasz możesz rozpocząć sprzedaż zagraniczną. Jeśli nie to możesz wystawiać przedmioty na eBay.pl z opcją wysyłki na Cały Świat i Europę wtedy te przedmioty mogą ale nie muszą być widoczne w zagranicznych serwisach."

Mogą, ale nie muszą i wszystko jest jasne.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Ebay
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Lipca 2016, 08:22:23 »
W pomocy eBay.pl pracują sami "specjaliści"
Problem jest szerszy i niestety dotyka wszystkich możliwych dziedzin życia. Kolejni panowie krawaci wpadają na doskonały pomysł obniżenia kosztów obsługi klienta o 0,347223 zł na osobosprawie i wprowadzają centralne biura pomocy wyposażone w specjalistyczne aplikacje do utrudniania życia zarówno klientów jak i pracowników tegoż biura. Skutkiem tego wszystkiego zatrudniany za najniższą krajową helpdeskowiec odpowiada cokolwiek metodą CTRL-C -> CTRL-V (15 przygotowanych odpowiedzi nie mówiących nic konkretnego powinno wystarczyć na długi czas), bo musi obsłużyć w ciągu godziny 17 spraw (inaczej pojadą po premii), a każda sprawa wymaga 24 kliknięć w komputerze. Zresztą to nie tylko helpdesk - każdy chyba zaliczył co najmniej jedną wizytę u lekarza, podczas której namiestnik Eskulapa nie zajmował się niczym innym poza klikaniem w komputer.

Mogą, ale nie muszą i wszystko jest jasne.
Faktycznie odpowiedzi przednie :-) Niemal tak doskonałe jak moje ulubione "Niestety poza wskazamym w/w sposobem innym system nie dysponzuje w wymienionym przez pana przypadku" (literówki zgodne z oryginałem). Otrzymałem ją z pewnego helpdesku kilka lat temu i skrzętnie przechowuję jako najbardziej nieudolne zdanie w języku polskim, jakie w życiu widziałem (piszący był Polakiem z urodzenia, aż sprawdziłem).

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Ebay
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Lipca 2016, 08:26:29 »
Tak sobie z powodzeniem strzelałem  w tym zagajniczku ....
W sumie to nie bardzo rozumiem problem. Bierze Pan ebay.com, co.uk, de, at... i ma Pan antycznych monet ile dusza zapragnie.

 

R E K L A M A
aukcja monet