Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 09:40:38

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nowa uchwała NBP  (Przeczytany 9430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gumer

  • Gość
Nowa uchwała NBP
« dnia: 19 Lipca 2016, 19:35:45 »
Nowe rozporządzenie zarządu NBP wprowadza ewidencję sprzedaży monet złotych, banknotów i "numizmatów". Odbiorcy indywidualni będą proszeni o podanie imienia, nazwiska oraz numeru PESEL. Ciekawe po co?
Źródło: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WMP20160000677

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Nowa uchwała NBP
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipca 2016, 19:54:08 »
Będzie jeszcze jedno źródło do poboru danych osobowych przez hakerów.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Nowa uchwała NBP
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipca 2016, 00:06:14 »
Odbiorcy indywidualni będą proszeni o podanie imienia, nazwiska oraz numeru PESEL. Ciekawe po co?
Jak to po co? Żeby wiadomo było, gdzie je w razie potrzeby można znaleźć!
Złoto jednak jakąś wartość faktyczną posiada - w przeciwieństwie do tzw. biletów NBP.
Wracamy powoli do czasów, w których posiadanie (czegokolwiek), jest podejrzane. Na razie będzie podlegać ewidencji.
Na razie...

ZM

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Nowa uchwała NBP
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipca 2016, 15:24:43 »
Posiadanie przez sily rzadzace list obywateli posiadajacych to czy owo przypomina mi jako zywo czasy pogardy - czy okupacje, czy komune.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Nowa uchwała NBP
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lipca 2016, 19:14:09 »
a jakby co to jakiś podateczek he he przywalą np od wzbogacenia
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: Nowa uchwała NBP
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lipca 2016, 22:48:28 »
W razie ,,w" o 5:30
-Puk Puk
-Kto tam ?
-Otwierać Konfiskata złota dla ,,dobra ojczyzny "  :) .
Janek

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Nowa uchwała NBP
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lipca 2016, 01:50:23 »
Heh
Parafrazujac:

Panstwo chce Twego dobra, chron swoje dobro przed panstwem.

Chociaz nawet w USA bylo w 1934 prawo zabraniajace obywatelom posiadania zlota. Tyle, ze oni podniesli cene za uncje o $15 by przyciagnac spekulantow.
https://en.wikipedia.org/wiki/Gold_Reserve_Act
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2016, 01:53:14 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

kwinto

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Nowa uchwała NBP
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lipca 2016, 12:09:30 »
Wszystko w ramach uszczelniania systemu fiskalnego, ktoś wpadł na to że "lewe"  środki mogą być inwestowane w walory wypuszczane przez NBP, a mając PESEL kupującego fiskus przeliczy czy obywatela było stać na zakup choćby jednej sztuki na podstawie złożonego PIT-u, jak dojdą do tego, że nie to domiar podatku. 

eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: Nowa uchwała NBP
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lipca 2016, 13:42:59 »
Jakos nie chce mi sie wierzyć, że ktoś "lewe" srodki lokuje kupując w okienku w NBP.
Raczej skupują monety na aukcjach, płacąc przy tym sumy z kosmosu (według zasady łatwo przyszło łatwo poszło).
Były juz kiedys na tym forum dyskusje o hurtowo wygrywanych aukcjach, więc może to to ?

Ja sam sprzedając miałem już kiedyś taką historię:
Jeden klient (nick) kupił kilkanascie "takich monet" na aukcjach.
W opisie warunków sprzedaży oczywiście była wysyłka kurierem po wpłacie na konto.
Klient po kilku dniach "akurat bedzie przejeżdżał" przez stolicę i chetnie by odebrał to osobiście... ???
Nie miałem czasu ale z natury nie robie problemów więc się zgodziłem (błąd!), przy okazji informująć, że wciąż nie ma przelewu i że nie wydam monet jak nie będzie kasy na koncie.
Niby OK i wszystko jasne.
 
Az tu kolejnego dnia przyjeżdża 2 wielkich dresów (w dresach) w starym BMW  8)  8) do mnie do pracy niby że "po towar".
Straznicy na bramce zdziwieni bo nikt tu takich "gości" wczesniej nie przyjmował :-)  ???
Zaprosiłem typów do biura, postawiłem kawę i mówię że przykro mi, że jednak zrezygnowali z transakcji bo kasy na koncie nie widzę.
Na to oni, że kasa jest i wyciagają wachlarze banknotów ale chcą najpierw obejrzeć towar!
Tego było juz za wiele, powiedziałem że nie przyjmuje gotówki, kasy na koncie nie ma więc zgodnie z warunkami interesu nie będzie i wyprosiłem typów za drzwi.  :o
Szczeny im opadły ... ale jakoś wyszli i tak sobie idąc w stronę wyjścia zaczeli mi robic w biurowcu głośny syf, przeklinając i złożeczac że tu pracuje oszust bo chciałem ich oszukać bo nie chce im pokazac towaru, który wylicytowali. :'(

To nie koniec.
Wyszli na zewnatrz ale nie odjechali tylko wezwali policje.
Po godzinie mam telefon "z bramki" że policja do mnie i proszą żebym wyszedł.
Wychodzę a tam komitet powitalny: 2 wielkie dresy i patrol policji. >:(
Temat zgromadzenia: zły sprzedawca chciał oszukac biednych klientów bo sprzedał złoto w internecie i teraz nie chce wydać towaru więc pewnie oszust, złodziej i pijak (nawet mimo tego, że byłem w krawacie).
Zaczeło sie przesłuchanie, przepytywanie: co , jak, po co i dlaczego nie chce tym spokojnym obywaltelom, którzy przyjechali do mnie z tak daleka dać tych monet, przeciez wygrali aukcje... i maja dla mnie "piniądze", cała górę kasy...
Nie zmieniłem zdania, tłumacząc się że nie takie były zasady sprzedaży i jesli ktos tego nie przestrzega to ja jednak odstepuje od transakcji.
Dresy cały czas stały obok i podsuwały policji pytania do mnie z gatunku "proste i podchwytliwe"  :-(
Na koniec musiałem pokazac policji że mam te monety z sobą udowadniając, że mam towar i nie chciałem nikogo oszukać.
Policja pojechła a dresy postały jeszcze pod bramą ale w kocu pojechali (mieli 400 km do domu).

Efekty - same starty. :'(
Kilka dni wstydu w robocie, negatywne komenatrze na portalu aukcyjnym (sam pochopnie to zaczałem) które zablokowały mi konto na 2 miesiące i nie mogłem sprzedac tych monet raz jeszcze (a wtedy pilnie potrzebowałem kasy). To z kolei spowodowało, że sprzedałem je sporo taniej w antykwariacie. To już historia, ale i tak nie polecam. Niby zapobiegłem ale poniosłem z tego tytułu wymierne starty.

Sa różni klienci i rózni "kolekcjonerzy". :-\
Taki szczery głos w dyskusji...

Uff się rozpisałem jak na blogu  ;)
 
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

kwinto

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Nowa uchwała NBP
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Lipca 2016, 13:55:40 »
Pewnie "tacy kolekcjonerzy" kupują w większości na aukcji, ale widziałem właśnie w NBP z ubioru osobnika od tego samego projektanta  ;), który brał hurtowo złoto w postaci "orlików"  i na otarcie łez wziął też sreberka, bo złota brakło :)

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Nowa uchwała NBP
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Lipca 2016, 14:14:16 »
To już wiadamo skąd rząd chce wziąć pieniądze na 500+.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Nowa uchwała NBP
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Lipca 2016, 14:14:49 »
Uff się rozpisałem jak na blogu  ;)
Opowieść godna złotego świecidełka :-)

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Nowa uchwała NBP
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Lipca 2016, 14:16:10 »
To już wiadamo skąd rząd chce wziąć pieniądze na 500+.
Akurat specjalnie mi nie żal cwaniaków, którzy np. odpisywali sobie 10 razy VAT od tego samego luksusowego samochodu. Niech uszczelniają.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Nowa uchwała NBP
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Lipca 2016, 19:00:24 »
Tak, tyle, ze cwaniaki kradna a wszystkich bedze sie traktowalo jak zlodziei.

Jak mawial nieodzalowany Pietrzak
"jak nie bedzie lajdakow, to sie dobierze z uczciwych..."
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

 

R E K L A M A
aukcja monet