Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 26 Kwietnia 2024, 05:16:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: TWNA XII znów w Toruniu  (Przeczytany 15210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aurelius

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: TWNA XII znów w Toruniu
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Lutego 2016, 23:28:56 »
Cóż drogi Bartku, wprawdzie Wieczny Rzym może być tematem przewodnim wszystkich naszych spotkań ale ja osobiście zdecydowanie bardziej byłbym zainteresowany tematem "Nieautentyczne egzemplarze monet flawijskich" - brzmi niebanalnie i intrygująco, innymi słowy atrakcyjnie. Ale rozumiem też że propozycja zmiany ma swoje (jakieś uzasadnienie) wiec chyba pozostawimy wybór Pani prelegentce

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 685
    • TWNA na Facebooku
Odp: TWNA XII znów w Toruniu
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Lutego 2016, 17:41:15 »
Drogi Pawle,
dziękuję Ci serdecznie za Twój głos. Kasia najpierw zgłosiła temat flawijski, później uznała, że ROMA AETERNA może jednak będzie ciekawsza. Ostatecznie przekonałem ją do pierwotnego tematu, który lepiej wpisuje się w ideę XII edycji TWNA, a w każdym razie w moje wykłady, z których jeden poświęcony jest specyfice bitych w Syrii denarów i aureusów m.in. Flawiuszy, z drugiej fałszerstwom właśnie. Poza tym przygotowałem część praktyczną z dziesiątkami różnych falsów, antycznym subaeratów i monet limesowych...

Serdeczności!

B. 

drWho

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 40
Odp: TWNA XII znów w Toruniu
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Lutego 2016, 20:23:27 »
Miło było mi Was znowu spotkać. Dziękuję za doborowe towarzystwo. Bartku, organizacja jak zawsze na medal. Wykłady super (Tomku jeszcze raz szczególne wyrazy uznania).
Wróciłem pełen nowych pomysłów, oby tylko czas pozwolił na realizację :-).
Pozdrawiam
Piotr
ps. Paweł, trzymam kciuki.

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 154
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: TWNA XII znów w Toruniu
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Lutego 2016, 22:09:38 »
Kolejny raz Nasze numizmatyczne Święto, jakim są od lat Warsztaty przeminęło w mgnieniu oka i przyjdzie nam czekać długie miesiące na następną edycję.

Moje odczucia ? Jak zawsze bardzo pozytywne! Odnoszę wręcz wrażenie, że Nasza Numizmatyczna Rodzina ( nie tylko starożytnicza) zintegrowała się już solidnie, co jest kolejną wartością dodatnią oprócz merytorycznej części Warsztatów. Byle tak dalej !

Organizacja wręcz rewelacyjna. Gościna w Restauro, analizy w Ich laboratorium... :)  Lokalizacja praktycznie tuż przy Starówce... Bajka !

Pozdrowienia i podziękowania dla wszystkich współuczestników!

Tomek

P.s.
Dziękuję Piotrze za dobre słowo i przy okazji pozwolę sobie na małe uzupełnienie o właśnie odstrzelone brakujące ogniwo.
Brakowało mi do przeglądu naśladownictwa dużego brązu z pierwszej poł. I wieku. Wieczorem, najlepszy przyjaciel maniaka (Snajper) ustrzelił pacjenta. Naśladowczy sesterc  Klaudiusza ze SPES AVGVSTA. Takie sympatyczne uzupełnienie ;)  
« Ostatnia zmiana: 28 Lutego 2016, 22:13:19 wysłana przez Tomanek »

TomekP

  • Gość
Odp: TWNA XII znów w Toruniu
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Lutego 2016, 19:39:05 »
Dziękuję wszystkim za mile spędzony czas :)

Wraz z Marcinem nagraliśmy większość wykładów - pierwsze postaramy się wrzucić już w tym tygodniu ;)


Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 685
    • TWNA na Facebooku
Odp: TWNA XII znów w Toruniu
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Marca 2016, 19:18:29 »
Drodzy Przyjaciele,

bezpośrednio po XII edycji TWNA musiałem na trzy dni przekwalifikować się zupełnie, zagłębiając się w recepcji antyku u Kochanowskiego, toteż dopiero dziś dziękuję Wam serdecznie za udział w naszej imprezie w Restuaro i załączam kilka zdjęć na pamiątkę tym, którzy byli, na zachętę tym, którzy planują wybrać się na XIII edycję do Krakowa...

Valete!

B.

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: TWNA XII znów w Toruniu
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Marca 2016, 19:32:57 »
A miałem pojechać wreszcie... :(
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

Wojciech Gwizdak

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: TWNA XII znów w Toruniu
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Marca 2016, 20:03:16 »
Czekamy na materiał wideo !! Proszę dać znać gdzie i kiedy zostanie udostępniony.

TomekP

  • Gość
Odp: TWNA XII znów w Toruniu
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Marca 2016, 20:51:49 »
W sobotę planujemy wrzucić pierwszy wykład ;) wszystkie zostaną udostępnione na kanale youtube oddziału warszawskiego PTN ;) informacje będą podawane na bieżąco na stronach PTN i w tym wątku ;)

TomekP

  • Gość
Odp: TWNA XII znów w Toruniu
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Marca 2016, 18:17:28 »
Zgodnie z obietnicą zapraszamy na pierwszy wykład, który zarazem był wykładem rozpoczynającym Warsztaty :)



(W dwóch częściach ze względu na możliwości sprzętu)

 

R E K L A M A
aukcja monet