Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 11:11:59

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Prośba o pomoc  (Przeczytany 9353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Prośba o pomoc
« dnia: 31 Lipca 2016, 19:36:00 »
Zaraziłem się chyba bakcylem Rzymu. Dopiero się uczę. Podam Państwu link do allegro:http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=21126633 Czy coś wzbudza w rzymskich monetach Państwa niepokój? Sprzedawca sądząc po komentarzach jest OK Chciałbym coś z tego kupić. Wiem, że nauka kosztuje, ale wolałbym nie... :) Poproszę o Państwa opinię. Z góry dziękuję!

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipca 2016, 19:48:24 »
Wszystkie dobre.
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipca 2016, 20:20:49 »
Dziękuję za pomoc! Moje takie skromne marzenie, to zebrać chociaż po 1 monecie każdego cesarza od Augusta, a potem się wyklaruje co mi podpadnie. Może już wcześniej będę wiedział? Trochę kupiłem niedrogich, acz ładnych monet (z detalami) w niemieckich solidnych firmach numizmatycznych i ich strony raczej niespodzianek się nie spodziewam! A allegro, to allegro! Naczytałem się trochę o sprzedawcach z Hiszpanii, Bułgarii, Ukrainy i innych - stąd moje obawy.
                         Jeszcze raz dziękuje!

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lipca 2016, 20:28:53 »
chyba wiekszość zaczynała od chęci uzbierania cesarzy ...... ja to robie juz 4 lata.
tak to wygląda  na dzisiaj ..... zostały same "grubasy"
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Lipca 2016, 20:39:48 »
Ja zacząłem 2,5 miesiąca temu... Doszedłem na razie do 21 cesarzy  :) Monet rzymskich mam oczywiście więcej... Za 4 lata chyba do Kolegi nie dociągnę.  :( pozdrawiam

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Lipca 2016, 20:42:08 »
zebrać jest w miarę łatwo... ogranicznikiem jest -CENA !!!!! :D
« Ostatnia zmiana: 31 Lipca 2016, 21:08:30 wysłana przez okejos »
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Lipca 2016, 21:02:40 »
Zebrać wszystkich? Bez szans.
Mam obecnie coś ok 110-ciu z uzurpatorami i dołączenie kolejnych to już bardzo ciężka (kosztowna) sprawa.
Sama końcówka cesarstwa po Walentynianie III praktycznie nieosiągalna.
Mimo to można próbować zdobyć jak największą ilość władców.
Osobiście wybrałem okres od Cezara po Justyniana. Choć coraz bardziej wciąga  mnie V wiek i schyłek cesarstwa.
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Lipca 2016, 21:07:59 »
no ja przewaliłem sa przez ta granicę i poszedłem w bizancjum dalej ... tez super sprawa .. i tez wyzwania zwłaszcza w odczytywaniu tych destruktów :D
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Sierpnia 2016, 09:20:24 »
no ja przewaliłem sa przez ta granicę i poszedłem w bizancjum dalej ...
Tyle że potem zaczynają się arabskie naśladownictwa, potem miseczki, które nie wiadomo jak trzymać, do tego różne anonimowe emisje, cysarze nie do zdobycia, nie mówiąc już o tym, co dzieje się po 1204 :-(

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Sierpnia 2016, 09:24:02 »
dołączenie kolejnych to już bardzo ciężka (kosztowna) sprawa.
I w tym momencie przeważnie człowiek zaczyna się skrobać po głowie, że za jednego niemal nieczytelnego trupka można mieć kilkanaście-kilkadziesiąt ładnych monet z jakiegoś ciekawego okresu, który nie wiedzieć czemu zaczyna podobać się bardziej niż inne :-)

Co oczywiście nie znaczy, że nie życzę powodzenia w kolejnych polowaniach :-)

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Sierpnia 2016, 09:32:36 »
Na początek zawsze lepiej zainwestować pieniądze w literaturę,
Polecałbym jednotomowe wydanie Seara (najlepiej wydania III-IV), na ebayu spokojnie Pan znajdzie za mniej więcej 10 EUR/GBP (byle nie ze Stanów, od paru lat wysyłka stamtąd kosztuje jakieś horrendalne pieniądze). Potem raczej nie będzie Pan do tego zaglądał, ale na początek jest dobre, żeby się zorientować kto mniej więcej bił, jaka była mniej więcej typologia monet danego władcy, co jest rzadsze, co łatwiejsze do zdobycia itp...
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 13:18:03 wysłana przez zenonmoj »

minimus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Sierpnia 2016, 17:37:15 »
Miło spotkać kogoś, kto się interesuje Bizancjum. Niewielu jest nas w kraju. A trzeba przyznać, że temat jest ciekawy, chociaż wymaga trochę pracy i zgromadzenia literatury.
Ja również zacząłem od zbierania pocztu cesarzy bizantyńskich. I to najlepiej w jak najwyższych nominałach. Od 2001 roku zebrałem 52 cesarzy. Teraz „trafiam” jedną, dwie monety do tego pocztu rocznie. A co to za zbieranie kupować jedną monetę rocznie?
Z konieczności musiałem poszerzyć swoje zainteresowania i teraz staram się zebrać kolekcję jak najbardziej reprezentatywną dla okresu 395 – 1453 (1461).
A tu jest co zbierać.
Polecam. W razie problemów służę pomocą.
Pozdrawiam, Zbyszek

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Sierpnia 2016, 17:50:23 »
W sumie Bizancjum ma swój urok.
Jednak ja ograniczę się do Justyniana.Ostatnio trafiły mi się ciekawe z Chersonezu.
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Sierpnia 2016, 17:52:22 »
dołączenie kolejnych to już bardzo ciężka (kosztowna) sprawa.
I w tym momencie przeważnie człowiek zaczyna się skrobać po głowie, że za jednego niemal nieczytelnego trupka można mieć kilkanaście-kilkadziesiąt ładnych monet z jakiegoś ciekawego okresu, który nie wiedzieć czemu zaczyna podobać się bardziej niż inne :-)

Co oczywiście nie znaczy, że nie życzę powodzenia w kolejnych polowaniach :-)
Można próbować.Ostatnio uciekł mi Balbin w fajnej cenie.Urodą nie grzeszył ale był w pełni czytelny.
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Sierpnia 2016, 18:19:59 »
Miło spotkać kogoś, kto się interesuje Bizancjum. Niewielu jest nas w kraju. A trzeba przyznać, że temat jest ciekawy, chociaż wymaga trochę pracy i zgromadzenia literatury.
Ja również zacząłem od zbierania pocztu cesarzy bizantyńskich. I to najlepiej w jak najwyższych nominałach. Od 2001 roku zebrałem 52 cesarzy. Teraz „trafiam” jedną, dwie monety do tego pocztu rocznie. A co to za zbieranie kupować jedną monetę rocznie?
Z konieczności musiałem poszerzyć swoje zainteresowania i teraz staram się zebrać kolekcję jak najbardziej reprezentatywną dla okresu 395 – 1453 (1461).
A tu jest co zbierać.
Polecam. W razie problemów służę pomocą.
Pozdrawiam, Zbyszek


planuję do constantyna XI Pelaeologusa... nrazie odpuszczam tych co wybijali tylko złota monetę .. lub jak jest mozliwosc to łapie takie gdzie na jednym brązie jest dwóch władców... to dopiero początki ... ale z pomocy chetnie skorzystam
pozdr
Paweł
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

 

R E K L A M A
aukcja monet