Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 21:14:30

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Global Shipping na ebayu  (Przeczytany 9842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Global Shipping na ebayu
« dnia: 01 Sierpnia 2016, 17:37:36 »
Nawiązując do uwagi kolegi DzikiZdeb:
na ebayu... (byle nie ze Stanów, od paru lat wysyłka stamtąd kosztuje jakieś horrendalne pieniądze).

Niektórzy sprzedawcy ze stanów to leniwi ignoraci i oferują tylko tzw. "Global Shipping" dla wszystkich zagranicznych nabywców. Jest to ebayowy wynalazek, który jest bardzo drogi dla nabywcy. Wlicza się to najdroższa wersja wysyłki z jakimiś dodatkowymi opłatami za ubezpieczenia itd. oraz opłaty celne.
Jeśli sprzedającemu wystarczająco zależy na sprzedaży, można z nim wynegocjować zmianę tego sposobu wysyłki na USPS, czyli zwykłą pocztową, ale musi być on inteligenty i mniej leniwy, bo tu trzeba pomyśleć i zadziałać. Musi to być zrobione przed końcem licytacji i najlepiej kiedy jeszcze nikt nie licytuje, bo podobno po zakończeniu już się nie da.
Mnie osobiście zdarzyło się odwoływać transakcje z tego powodu, teraz jestem bardziej uważny.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpnia 2016, 17:40:17 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Global Shipping na ebayu
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpnia 2016, 17:47:36 »
Jest to ebayowy wynalazek,
Nie tylko. Nie wiem dokładnie, jaka instytucja to wymyśliła, ale podejrzewam pocztę amerykańską. Ceny przesyłek z innych portali, zupełnie nie związanych z ebayem, też mniej więcej koło 2012 roku stały się wzięte z sufitu. W ten sposób z wielkim żalem pożegnałem portal abebooks.com, na którym można było znaleźć naprawdę ciekawe pozycje za parę dolarów, ale przecież nie będę płacił za wysyłkę książki za 5 czy 8$ dodatkowych 30 (jest tam niby część ofert z Europy, ale gros książek jest ze Stanów).

 

R E K L A M A
aukcja monet