Aktualności:

  • 19 Marca 2024, 05:41:47

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zwycięzcom Konkursów Hippicznych w New York 1926 r.  (Przeczytany 6047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NemoMobili

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 37
Zwycięzcom Konkursów Hippicznych w New York 1926 r.
« dnia: 07 Września 2016, 15:56:52 »
Witam.

Chciałbym się dowiedzieć informacji o poniższy medal. Ustaliłem wiele rzeczy na temat tego konkursu hippicznego, ale o samym medalu nic nie znalazłem.

Średnica - 55 mm.
Grubość  na rancie - 4 mm.

Dziękuję za pomoc.

Kilka linków na ten temat:

http://www.muzeumsportu.waw.pl/muzeum/bazy-wiedzy/kalendarium/427-nowy-jork-bialo-czerwony-puchar-narodow-1926


http://www.hippoland-pl.com/major_Adam_Krolikiewicz.html




« Ostatnia zmiana: 08 Września 2016, 21:51:49 wysłana przez NemoMobili »

monbank1

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 377
Odp: Zwycięzcom Konkursów Hippicznych w New York 1926 r.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Września 2016, 21:27:49 »
Orzeł na medalu identyczny jak na 5 zł KONSTYTUCJA 1925. Na medalu jednak znaku mennicy warszawskiej nie widać.
Pozdrawiam, Gerard

mike79

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 228
Odp: Zwycięzcom Konkursów Hippicznych w New York 1926 r.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Września 2016, 22:08:37 »
Witam, medal nagrodowy, opisany w katalogu Strzałkowskiego, występuje wariant w srebrze i brązie, stopień rzadkości RR - czyli koło 50 sztuk.
Pozdrawiam Michał

NemoMobili

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 37
Odp: Zwycięzcom Konkursów Hippicznych w New York 1926 r.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Września 2016, 12:21:09 »
Jak można prosiłbym o jakiś odnośnik do katalogu Strzałkowskiego lub wklejenie zdjęcia tego medalu dla porównania. Następnie za jakie zasługi zostawał przyznany i kto go przyznawał ? Czy wiadomo ile tych medali przetrwało do dnia dzisiejszego, oraz czy 50 szt. medali odnosi się do wersji srebrnej i brązowej łącznie ?

mike79

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 228
Odp: Zwycięzcom Konkursów Hippicznych w New York 1926 r.
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Września 2016, 12:50:04 »
Informacje w katalogu są bardzo skąpe, za jakie zasługi i komu to już Pan sam odkrył w swoim pierwszym poście. Stopień rzadkości odnosi się do obydwóch wariantów natomiast cyfra jaką podałem odnosi się do brązu, srebrnych na pewno było dużo mniej. Przyznawany zapewne przez odpowiednie władze ale jakie to trudno będzie odpowiedzieć. Szkoda że jest trochę poobijany.
Pozdrawiam Michał

NemoMobili

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 37
Odp: Zwycięzcom Konkursów Hippicznych w New York 1926 r.
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Września 2016, 22:28:46 »
Żebym dobrze zrozumiał, w pierwszym poście napisałem o konkursie hippicznym, w nazwie tematu  dałem tekst przepisany z medalu, który w odpowiedzi daje do zrozumienia, że medal dostała jedna z trzech osób widniejąca na medalu ? Czyli ten medal dostał jeden człowiek z widniejących na medalu ?
Dzisiaj byłem w w desie i chcą wystawić na aukcję jako unikat, ile to jest warte według Was ?
« Ostatnia zmiana: 08 Września 2016, 22:49:49 wysłana przez NemoMobili »

 

R E K L A M A
aukcja monet