Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 01:27:49

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Tatuś Olka na Allegro  (Przeczytany 3406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech Stępniewski

  • Gość
Tatuś Olka na Allegro
« dnia: 30 Września 2009, 16:19:32 »
Byłbym wdzięczny, gdyby forumowi znawcy, szczególnie Pan Bartosz, zechcieli się wypowiedzieć na temat tej monety:


http://www.allegro.pl/item746856992_tetrachalkon_philipp_ii_359_336_v_chr.html

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 684
    • TWNA na Facebooku
Odp: Tatuś Olka na Allegro
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Października 2009, 21:10:20 »
Witam,

nadszedł początek roku akademickiego, a wraz z nim przyszły obowiązki. Proszę zatem o wyrozumiałość, jeśli będę reagował na dyskusje z Forum TPZN z pewnym opóźnieniem.
Na brązik Filipa II patrzyłem przez dobrą chwilę i mam następujące impresje: zdjęcia są dość słabej jakości, więc trudno zupełnie jednoznacznie wyrokować, ale mam nieodparte wrażenie, że moneta ze zdjęcia wyglądają na odlew tej, której ilustracja znalazła się na certyfikacie. Jeśli rzeczywiście jest to fałszerstwo, wówczas byłoby ono wielce niebezpieczne, bo tego typu brązy Filipa II należą do najpopularniejszych monet greckich, których ceny wahają się w zależności od stanu między 60 a 220 zł. W tym przypadku 250 zł nawet za oryginał w tym stanie to dość wygórowana suma (stan "bardzo piękny+" jak głosi certyfikat, jest nieco na wyrost), zwłaszcza że moneta jednak podejrzana. Nie rozstrzygając zatem w 100%, zalecam ostrożność.

Pozdrawiam,
Bartosz

Sol Invictus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: Tatuś Olka na Allegro
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Października 2009, 21:30:00 »
Odnoszę identyczne wrażenie jak Ty Bartku – próbowałem też powiększać i podrasować trochę fotki. Moja niechęć wzrosła na tyle, że kilka dni temu poprosiłem sprzedawcę o lepszy skan certyfikatu... Odpisał mi, że „w tej chwili nie posiada lepszego skanu, ale myśli, że ten jest ok”. :-)
\"Białe woły pozdrawiają cesarza Marka: jeśli znów zwyciężysz, my jesteśmy zgubione\"

 

R E K L A M A
aukcja monet