Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 16:04:34

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dziwne działanie Google  (Przeczytany 10340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech Stępniewski

  • Gość
Dziwne działanie Google
« dnia: 09 Października 2016, 14:13:02 »
Od wczoraj dziwnie działa u mnie Google, ze szczególnym uwzględnieniem Google-książek

Wyszukiwania, które wcześniej dawały wyniki (i to sporo), teraz nie dają żadnego. Jestem tego pewien w przynajmniej kilku wypadkach, bo te wcześniejsze wyniki zapisałem.

Nie jest to coś lokalnego (mój komputer, moje IP), bo identyczne wyniki (czy raczej brak wyników) mam potwierdzone dla innego komputera, podłączonego do sieci przez innego dostawcę internetu.

Czy ktoś może zaobserwował coś podobnego? Jest to dość trudne, bo trzeba mieć jakieś pewne dane o wynikach poprzednich poszukiwań, by porównać je z obecnymi.

bruno52

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 345
Odp: Dziwne działanie Google
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Października 2016, 19:52:39 »
Panie Lechu
ani chybi masoni, a tak na poważnie to z tego  co pamiętam z czasów kiedy musiałem pozycjonować pewną stronę w internecie to ich wewnętrzna wyszukiwarka tzw pająk co 28 dni chyba zmienia algorytmy wyszukiwania, żeby się niektóre strony za bardzo nie wybijały więc może wprowadzili jakiś beta niedopracowany system, powinno się to wyregulować samo.
pozdrowienia

Chalupski

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 780
  • Zbierajmy monety!
    • Zbierajmy monety
  • Zainteresowania: Polskie monety obiegowe
Odp: Dziwne działanie Google
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopada 2016, 10:54:20 »
To chyba jednak nie sprawka Google.
U mnie jest tak:
Zapraszam na bloga Zbierajmy monety!
https://zbierajmymonety.blogspot.com
Jurek

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Dziwne działanie Google
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopada 2016, 11:29:26 »
To chyba jednak nie sprawka Google.
Kochanowskiego też mam, ale o ile dobrze zrozumiałem, tajemnicza znikająca fraza nigdy nie padła w tym wątku. Mam rację?

Mad_Tiger

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 550
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Stowarzyszenie: Jednoosobowe Towarzystwo Kolekcjonera Monet i Banknotów
  • Zainteresowania: Monety i banknoty świata
Odp: Dziwne działanie Google
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopada 2016, 14:28:43 »
Takie cuś
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."


monetyforum.pl

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Dziwne działanie Google
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Listopada 2016, 16:04:59 »
Cóż, google (tak jak większość globalnych korporacji) na pewno neutralne światopoglądowo nie jest. Poza tym właściwie dlaczego chce Pan używać internetu do czegoś innego jak umieszczanie fotografii własnego jedzenia, granie online czy dyskutowanie o przewadze SCRUM nad ITIL? Po co Panu ta cała pisanina nieobywateli?
« Ostatnia zmiana: 22 Listopada 2016, 16:06:51 wysłana przez DzikiZdeb »

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Dziwne działanie Google
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Listopada 2016, 16:53:27 »
Poza tym właściwie dlaczego chce Pan używać internetu do czegoś innego
Chciał Pan delikatnie powiedzieć, że ja i kilku jeszcze podobnych dziwaków wymrzemy jak te dinozaury i problem sam się rozwiąże?
Obawiam się, że takie może być założenie.

A skoro Pan wie, co to SCRUM i ITIL (ja musiałem wyguglac  ;)), to dziwię się, że jeszcze Pan tych PDF-ów Celatora magicznie nie wycisnął.
Nie docenia Pan czystej formy tych idei. Tu nie chodzi o jakiekolwiek kompetencje, tu chodzi o szkolenia wyjazdowe, doskonalenie zawodowe, dyplomy, gratulacje, wyższe stopnie wtajemniczenia... Stąd też poważam je na równi z umieszczaniem w sieci zdjęć pierogów.

Tak bardziej na serio to jest jakiś format flashowy, jedyne co znalazłem to jakieś próby odpalania w pętli automatycznego skanowania poszczególnych stron, ale nie jest to czasowo wiele lepsze o zrzucania ekranów.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 18:28:14 wysłana przez zenonmoj »

 

R E K L A M A
aukcja monet