Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
21 Październik 2018, 01:01:29

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: cło vat na monety z USA  (Przeczytany 7231 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mad_Tiger
Stały bywalec
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Jednoosobowe Towarzystwo Kolekcjonera Monet Obiegowych Uśmiech
Zainteresowania:
Monety Obiegowe II RP, PRL oraz III RP

...

« Odpowiedz #15 : 26 Październik 2016, 11:36:02 »

Zdziwiło mnie to odrobinę, gdyż wiem, że są kraje Mrugnięcie , gdzie srebro próby 0.925 i wyżej jest zwolnione od podatku oraz cła, jako inwestycyjne.

U nas na srebro jest VAT 23% a zakup jest spoza UE więc VAT doliczają Mrugnięcie jeżeli przesyłka byłaby nadana jako "gift" zazwyczaj VATu niema ale nie zawsze - wszystko zależy od wielkości i wartości Uśmiech

Co sprytniejsze firmy potrafią VAT 23% VAT omijać i sprzedawać bulion z VAT marża ale nie będę tłumaczył jak Język

"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Mój skromny zbiorek monet zagranicznych:
http://pl.ucoin.net/uid32181 Mad_Tiger
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #16 : 26 Październik 2016, 11:44:43 »

zakwalifikowana jako medal
Często wcześniej przysyłają druczek z prośbą o wyjaśnienie, co jest w środku i wtedy jest możliwość próby wytłumaczenia, co tam siedzi (niekoniecznie musi to być skuteczne lub krótkie, pamiętam okołomiesięczne przekonywanie niezbyt lotnego pana, że Ptolomeusz Soter nie jest obecnym władcą Egiptu, a jego monety nie są środkiem obiegowym objętym 23% VATem. W końcu go przekonałem, ale od pewnego momentu to był już Monty Python). Nie wiem niestety jak z możliwością odwołania, kiedy odbierzemy już fizycznie przesyłkę z poczty, chyba lepiej było nie odbierać, poczekać aż odeślą z powrotem do UC i wtedy do nich dzwonić.
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #17 : 26 Październik 2016, 11:46:34 »

U nas na srebro jest VAT 23% a zakup jest spoza UE więc VAT doliczają Mrugnięcie
Jeśli zostanie uznane za przedmiot zabytkowy, to 8%. Ostatnio znaleźli sobie podobno furtkę pt. "naszym zdaniem przedmiot nie jest oryginalny/nie jesteśmy w stanie zweryfikować oryginalności" i na tej postawie walą 23%.
PREM
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
TPZN
Zainteresowania:
Średniowiecze bardzo szeroko pojęte, mennictwo Wazów

« Odpowiedz #18 : 26 Październik 2016, 13:23:19 »

U nas na srebro jest VAT 23% a zakup jest spoza UE więc VAT doliczają Mrugnięcie
Jeśli zostanie uznane za przedmiot zabytkowy, to 8%. Ostatnio znaleźli sobie podobno furtkę pt. "naszym zdaniem przedmiot nie jest oryginalny/nie jesteśmy w stanie zweryfikować oryginalności" i na tej postawie walą 23%.
Grabież w biały dzień....
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM