Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Listopad 2017, 02:17:40

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: O nas sie mowi...  (Przeczytany 4733 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:
Polskie monety bite w mennicach pruskich od XVIw. Krol Stas i Batory.

« : 16 Listopad 2016, 19:26:16 »

Pan Jerzy Chalupski bardzo ladnie nas opisal na swoim blogu:

https://zbierajmymonety.blogspot.ca/2016/11/internetowe-fora-numizmatyczne-po.html

Dziekujemy Panu Jerzemu i zapraszamy czesciej!

Wszystko przemija. Dzisiaj choinka, jutro kawal kija...
Jacek
Chalupski
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
monety obiegowe

Zbierajmy monety!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 16 Listopad 2016, 20:04:18 »

Codziennie tu zaglądam :-)

Jurek
cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:

« Odpowiedz #2 : 16 Listopad 2016, 20:21:08 »

...pisac czesciej i, najlepiej, dobrze. Mrugnięcie

Jacek
Miroslav
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
Księstwo Cieszyńskie

« Odpowiedz #3 : 16 Listopad 2016, 21:21:08 »

Pewnie się narażę ale z przykrością muszę stwierdzić że na liście obowiązkowych forów krajowych pierwsze miejsce zajmuje jednak PoszukiwanieSkarbów.com. Niestety TPZN ostatnimi czasy trochę wymiera a merytoryczne dyskusje zostały wyparte przez  sprawy organizacyjne.
Optimus_Prime
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
szóstaki

« Odpowiedz #4 : 16 Listopad 2016, 21:49:46 »

Na tamtym forum, oprócz bardzo aktywnego działu identyfikacji próżno szukać ciekawych dyskusji numizmatycznych. TPZN zdaje się być bardziej elitarne, z wyższą kulturą dyskusji. Oby tak pozostało.
Julek C
Gaduła
Poland Poland

Zainteresowania:
antoniniany Aureliana

« Odpowiedz #5 : 16 Listopad 2016, 23:14:40 »

Pewnie się narażę ale z przykrością muszę stwierdzić że na liście obowiązkowych forów krajowych pierwsze miejsce zajmuje jednak PoszukiwanieSkarbów.com.

Jednemu Kaśka, drugiemu Maryśka, ja wolę Kaśkę, bo ładna jest, wykształcona i dobrze wychowana, a o Maryśce to różnie ludzie gadają. 
cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:

« Odpowiedz #6 : 17 Listopad 2016, 01:45:50 »

Dokładnie, każdy ma swój pukt widzenia.

Proszę państwa, Mamoniowa jestem. Nikt tu nikogo pod pistoletem nie zatrzymuje.
Wprost przeciwnie, ja tu siedzę z prawdziwą przyjemnoscią.

Jacek
zdzicho
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
monety obiegowe ziem polskich XX wieku monety zastępcze Zielonej Góry,boratynki

« Odpowiedz #7 : 17 Listopad 2016, 08:41:03 »

Na forum PoszukiwanieSkarbow.com rzeczywiście dział identyfikacji monet jest na bardzo wysokim poziomie.W dziale kolekcje polecam wątek" Boratynka dla bardziej wymagających" jedyne takie miejsce w Polsce gdzie można zobaczyć piękne i rzadkie egzemplarze tych monet oraz wątek " Szelągi Zygmunta III Wazy" równie fascynujący.Jeśli chodzi o forum TPZN,to zgadzam się z opinią kol.Optimus_Prime .Jestem tutaj obowiązkowo każdego dnia i z wielką intelektualną uciechą śledzę toczące się dyskusje.
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #8 : 17 Listopad 2016, 10:06:22 »

TPZN ostatnimi czasy trochę wymiera a merytoryczne dyskusje zostały wyparte przez  sprawy organizacyjne.

Wrażenie "wymierania" wynika według mnie z porównania ze śp. cafe allegro, gdzie ruch był kilkukrotnie większy (kwestia jakości sporej części tamtejszych postów to już inny temat), natomiast kiedy popatrzymy na samo TPZN to wydaje mi się, że od powstania forum jest on mniej wiecej taki sam (był chwilowy szczyt gdzieś pięć lat temu, ale to była sprawa kilku miesięcy). Jeśli natomiast chodzi o wątki organizacyjne, to wydaje mi się, że jest o niebo lepiej niż na początku, odkąd zniknęli użytkownicy płodzący wielostronicowe elaboraty o poprawie punktu 4b regulaminu z dnia siódmego roku bieżącego mówiącego o wzorze na wyliczanie cząstkowego stażu członkowskiego pozwalającego na połowiczne staranie się o status kandydata na członka towarzystwa.
Miroslav
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
Księstwo Cieszyńskie

« Odpowiedz #9 : 17 Listopad 2016, 15:13:23 »

No cóż przedstawiłem tylko swój ranking forów biorąc głównie pod uwagę swoje zainteresowania i nazwijmy to - "gdzie dzieje się więcej". Wiadomo że pasjonat monet starożytnego Rzymu  uzna to forum za bezkonkurencyjne (przynajmniej tak mi się wydaje) ale już wielbiciel np. monet Śląska, niekoniecznie. Oczywiście zawsze ceniłem i nadal będę cenił poziom wiedzy użytkowników TPZN, toteż na pewno nie raz poproszę jeszcze o poradę. Co do poziomu dyskusji na poszukiwacze skarbów myślę że znacznie wzrośnie ponieważ dołączył niedawno do grona forumowiczów kol.Gradiv.
Julek C
Gaduła
Poland Poland

Zainteresowania:
antoniniany Aureliana

« Odpowiedz #10 : 17 Listopad 2016, 15:34:38 »

Świetnie Pan to ujął, właśnie o to chodzi, wszyscy jesteśmy subiektywni, postrzegamy te sprawy poprzez pryzmat swoich zainteresowań, ale najważniejszy jest szacunek, jakim darzymy ludzi o niekoniecznie takich samych  poglądach jak my.
Serdecznie pozdrawiam.
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 17 Listopad 2016, 16:01:16 »

natomiast kiedy popatrzymy na samo TPZN to wydaje mi się, że od powstania forum jest on mniej wiecej taki sam (był chwilowy szczyt gdzieś pięć lat temu, ale to była sprawa kilku miesięcy).

Ogólne dane statystyczne, które Pan widzi, mają nikły związek z rzeczywistością, ponieważ ujmują także wykasowaną działalność botów.

Od cyfr ważniejsza jest odpowiedź na pytanie: czy kiedy tu wchodzę, mam co czytać, czy nie.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
meszuzel
Użytkownik
**
Poland Poland

Zainteresowania:
Monety IIRP, PRL, IIIRP z przyjemnością przeglądam trojaki

« Odpowiedz #12 : 17 Listopad 2016, 16:47:00 »

Boty można wyłączyć, ale to nie pomaga w wynikach wyszukiwania.
pasjonatort
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Zainteresowania:
Zygmunt III - orty gdańskie. Gustaw - trojaki elbląskie.

TPZN 080

« Odpowiedz #13 : 17 Listopad 2016, 19:10:38 »

Również dziękuję Panu Jerzemu za tak dobrą opinię o Naszym Forum Uśmiech
Oczywiście każda osoba może mieć inne zdanie, przecież nasze zainteresowania są diametralnie różne. Jednak to co uważam za wielką wartość Forum TPZN to ...
z wyższą kulturą dyskusji.
O czym wspomniał Łukasz. Raz, że wypowiedzi są stonowane, nie ma w nich agresji, wywyższania się, ale też sporo osób stara się pomóc pozostałym Forumowiczom. Tak trzymajmy! Uśmiech

PREM
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
TPZN
Zainteresowania:
Polska Królewska od Jagiellonów do Wazów, Rosja XVIII-XIX w

« Odpowiedz #14 : 18 Listopad 2016, 12:37:28 »

Znam forum poszukiwanieskarbow.com, to całkiem inne forum, chociaż poruszanych jest wiele tematów numizmatycznych, to w większości dotyczą one identyfikacji pozyskanych numizmatów w trakcie poszukiwań. Jest kilka bardzo fajnych wątków, między innymi założonych przez Panów Darka Marzętę i Cezarego Wolskiego. Ale ich wszyscy tutaj znają. Poza tym można szybko  dokonać identyfikacji pozyskanej monety. Ale to forum poszukiwawcze, tematów jest multum, użytkowników ogromna ilość i chyba znalezisk tez pokaźne skrzynie, więc jest co pokazywać, i identyfikować. To zaś  forum jest forum specjalistycznym, na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, wysokiej kulturze w tym językowej. O forum poszukiwawczym tego powiedzieć się nie da, ponieważ spora część użytkowników zainteresowana jest jedynie identyfikacją i ewentualną wyceną swoich znalezisk. Aczkolwiek Kilku użytkowników tamtego forum ma ogromny zasób wiedzy numizmatycznej. Może i udzielają się i tutaj ;-) - przynajmniej tak mi się wydaje, choć może pod innymi nickami. Z pewnych względów uczestnictwo czynne w forach poszukiwawczych i korzystanie z ewentualnych zakupów wykopanych w ten sposób monet za pośrednictwem forum może jednak okazać się niebezpieczne dla numizmatyków, ze względu na skomplikowaną i mało jasną sytuacje dotyczącą legalności poszukiwań., jak również zbywania wykopanych artefaktów.
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM