Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 15:09:49

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: O nas sie mowi...  (Przeczytany 14434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
O nas sie mowi...
« dnia: 16 Listopada 2016, 19:26:16 »
Pan Jerzy Chalupski bardzo ladnie nas opisal na swoim blogu:

https://zbierajmymonety.blogspot.ca/2016/11/internetowe-fora-numizmatyczne-po.html

Dziekujemy Panu Jerzemu i zapraszamy czesciej!
« Ostatnia zmiana: 16 Listopada 2016, 19:27:48 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Chalupski

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 780
  • Zbierajmy monety!
    • Zbierajmy monety
  • Zainteresowania: Polskie monety obiegowe
Odp: O nas sie mowi...
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Listopada 2016, 20:04:18 »
Codziennie tu zaglądam :-)
Zapraszam na bloga Zbierajmy monety!
https://zbierajmymonety.blogspot.com
Jurek

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: O nas sie mowi...
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Listopada 2016, 20:21:08 »
...pisac czesciej i, najlepiej, dobrze. ;)
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Miroslav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 318
Odp: O nas sie mowi...
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Listopada 2016, 21:21:08 »
Pewnie się narażę ale z przykrością muszę stwierdzić że na liście obowiązkowych forów krajowych pierwsze miejsce zajmuje jednak PoszukiwanieSkarbów.com. Niestety TPZN ostatnimi czasy trochę wymiera a merytoryczne dyskusje zostały wyparte przez  sprawy organizacyjne.

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 001
Odp: O nas sie mowi...
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Listopada 2016, 21:49:46 »
Na tamtym forum, oprócz bardzo aktywnego działu identyfikacji próżno szukać ciekawych dyskusji numizmatycznych. TPZN zdaje się być bardziej elitarne, z wyższą kulturą dyskusji. Oby tak pozostało.

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: O nas sie mowi...
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Listopada 2016, 23:14:40 »
Pewnie się narażę ale z przykrością muszę stwierdzić że na liście obowiązkowych forów krajowych pierwsze miejsce zajmuje jednak PoszukiwanieSkarbów.com.

Jednemu Kaśka, drugiemu Maryśka, ja wolę Kaśkę, bo ładna jest, wykształcona i dobrze wychowana, a o Maryśce to różnie ludzie gadają. 

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: O nas sie mowi...
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Listopada 2016, 01:45:50 »
Dokładnie, każdy ma swój pukt widzenia.

Proszę państwa, Mamoniowa jestem. Nikt tu nikogo pod pistoletem nie zatrzymuje.
Wprost przeciwnie, ja tu siedzę z prawdziwą przyjemnoscią.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopada 2016, 02:17:17 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: O nas sie mowi...
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Listopada 2016, 08:41:03 »
Na forum PoszukiwanieSkarbow.com rzeczywiście dział identyfikacji monet jest na bardzo wysokim poziomie.W dziale kolekcje polecam wątek" Boratynka dla bardziej wymagających" jedyne takie miejsce w Polsce gdzie można zobaczyć piękne i rzadkie egzemplarze tych monet oraz wątek " Szelągi Zygmunta III Wazy" równie fascynujący.Jeśli chodzi o forum TPZN,to zgadzam się z opinią kol.Optimus_Prime .Jestem tutaj obowiązkowo każdego dnia i z wielką intelektualną uciechą śledzę toczące się dyskusje.
Pozdrawiam. zdzicho

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: O nas sie mowi...
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Listopada 2016, 10:06:22 »
TPZN ostatnimi czasy trochę wymiera a merytoryczne dyskusje zostały wyparte przez  sprawy organizacyjne.

Wrażenie "wymierania" wynika według mnie z porównania ze śp. cafe allegro, gdzie ruch był kilkukrotnie większy (kwestia jakości sporej części tamtejszych postów to już inny temat), natomiast kiedy popatrzymy na samo TPZN to wydaje mi się, że od powstania forum jest on mniej wiecej taki sam (był chwilowy szczyt gdzieś pięć lat temu, ale to była sprawa kilku miesięcy). Jeśli natomiast chodzi o wątki organizacyjne, to wydaje mi się, że jest o niebo lepiej niż na początku, odkąd zniknęli użytkownicy płodzący wielostronicowe elaboraty o poprawie punktu 4b regulaminu z dnia siódmego roku bieżącego mówiącego o wzorze na wyliczanie cząstkowego stażu członkowskiego pozwalającego na połowiczne staranie się o status kandydata na członka towarzystwa.

Miroslav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 318
Odp: O nas sie mowi...
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Listopada 2016, 15:13:23 »
No cóż przedstawiłem tylko swój ranking forów biorąc głównie pod uwagę swoje zainteresowania i nazwijmy to - "gdzie dzieje się więcej". Wiadomo że pasjonat monet starożytnego Rzymu  uzna to forum za bezkonkurencyjne (przynajmniej tak mi się wydaje) ale już wielbiciel np. monet Śląska, niekoniecznie. Oczywiście zawsze ceniłem i nadal będę cenił poziom wiedzy użytkowników TPZN, toteż na pewno nie raz poproszę jeszcze o poradę. Co do poziomu dyskusji na poszukiwacze skarbów myślę że znacznie wzrośnie ponieważ dołączył niedawno do grona forumowiczów kol.Gradiv.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopada 2016, 15:37:50 wysłana przez Miroslav »

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: O nas sie mowi...
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Listopada 2016, 15:34:38 »
Świetnie Pan to ujął, właśnie o to chodzi, wszyscy jesteśmy subiektywni, postrzegamy te sprawy poprzez pryzmat swoich zainteresowań, ale najważniejszy jest szacunek, jakim darzymy ludzi o niekoniecznie takich samych  poglądach jak my.
Serdecznie pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopada 2016, 15:37:52 wysłana przez Julek C »

meszuzel

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: O nas sie mowi...
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Listopada 2016, 16:47:00 »
Boty można wyłączyć, ale to nie pomaga w wynikach wyszukiwania.
Wiem, że nic nie wiem

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: O nas sie mowi...
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Listopada 2016, 19:10:38 »
Również dziękuję Panu Jerzemu za tak dobrą opinię o Naszym Forum :)
Oczywiście każda osoba może mieć inne zdanie, przecież nasze zainteresowania są diametralnie różne. Jednak to co uważam za wielką wartość Forum TPZN to ...
Cytuj
z wyższą kulturą dyskusji.
O czym wspomniał Łukasz. Raz, że wypowiedzi są stonowane, nie ma w nich agresji, wywyższania się, ale też sporo osób stara się pomóc pozostałym Forumowiczom. Tak trzymajmy! :)
Norbert

PREM

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
    • https://orderyprzemekzieba.blogspot.com/
Odp: O nas sie mowi...
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Listopada 2016, 12:37:28 »
Znam forum poszukiwanieskarbow.com, to całkiem inne forum, chociaż poruszanych jest wiele tematów numizmatycznych, to w większości dotyczą one identyfikacji pozyskanych numizmatów w trakcie poszukiwań. Jest kilka bardzo fajnych wątków, między innymi założonych przez Panów Darka Marzętę i Cezarego Wolskiego. Ale ich wszyscy tutaj znają. Poza tym można szybko  dokonać identyfikacji pozyskanej monety. Ale to forum poszukiwawcze, tematów jest multum, użytkowników ogromna ilość i chyba znalezisk tez pokaźne skrzynie, więc jest co pokazywać, i identyfikować. To zaś  forum jest forum specjalistycznym, na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, wysokiej kulturze w tym językowej. O forum poszukiwawczym tego powiedzieć się nie da, ponieważ spora część użytkowników zainteresowana jest jedynie identyfikacją i ewentualną wyceną swoich znalezisk. Aczkolwiek Kilku użytkowników tamtego forum ma ogromny zasób wiedzy numizmatycznej. Może i udzielają się i tutaj ;-) - przynajmniej tak mi się wydaje, choć może pod innymi nickami. Z pewnych względów uczestnictwo czynne w forach poszukiwawczych i korzystanie z ewentualnych zakupów wykopanych w ten sposób monet za pośrednictwem forum może jednak okazać się niebezpieczne dla numizmatyków, ze względu na skomplikowaną i mało jasną sytuacje dotyczącą legalności poszukiwań., jak również zbywania wykopanych artefaktów.

Neko

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 356
    • PTN Łódź
  • Legitymacja: 072
  • Stowarzyszenie: PTN o/Łódź
Odp: O nas sie mowi...
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Listopada 2016, 20:46:17 »
Ja również jestem obecny na obu forach tzn. TPZN i poszukiwanieskarbow.com. (w zakresie monet). Wiele osób również jest obecnych na nich jednocześnie. Trudno je porównywać, oceniać jako konkurencje. W/g mnie się uzupełniają. Poszukiwanieskarbow.com jest starsze, większe ale bardziej ogólne. TPZN bardziej ukierunkowane i nowsze a więc i świeższe. Dlatego coraz częściej jestem na TPZN.

 

R E K L A M A
aukcja monet