Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 12:44:21

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ort gdański 1615  (Przeczytany 2113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

su-22

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
Ort gdański 1615
« dnia: 22 Grudnia 2016, 20:18:02 »
Witam;) chciałbym przedstawić wam swojego orta gdańskiego. Prosiłbym o jakieś spostrzeżenia itp, czy jest oryginalny i nie kombinowany;) no i oczywiście czy nie przepłaciłem, widziałem że takie orty chodzą od 800-3000 zł, ja za swojego dałem 1 000. Sprzedawca twierdzi że stan I, co prawda moneta wygląda idealnie, na rewersie kołnierz monety jest tak ostry, jakby nigdy nie była moneta w obiegu. Proszę o spostrzeżenia, dzięki z góry Uśmiech

P.S. przepraszam za jakoś zdjęć, będę mógł wykonać lepsze zdjęcia

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 001
Odp: Ort gdański 1615
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Grudnia 2016, 22:16:02 »
Wygląda ok. Jeśli chodzi o stan to nadaje się do kolekcji. Liczby zostawię numerologom.

dukatkg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 601
Odp: Ort gdański 1615
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Grudnia 2016, 22:44:06 »
A ja lubię cyferki :)
I z zasłużonym minusem, warto też przyjrzeć się temu zaciemnieniu przy L. Ciemno złota patyna podkreśla oryginalność, ale można wyciągnąć lustro. Ja bym zostawił jak jest.
Mimo nieznacznej niecentrycznego rewersu, świetna prezencja!
Wracając do cyferek, to sądzę, że zostało jeszcze 500-1000 zł "zapasu" do realnej wartości.
Gratuluję!
monetydawne.pl - nowy portal numizmatyczny, polecam :)

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Ort gdański 1615
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Grudnia 2016, 22:55:27 »
Ort bardzo fajny ja co prawda się nie znam ale byłbym uważał go również za oryginał :)
Swoją droga podziwiam fantazję i odwagę (to zależy), żeby przy braku pewności co do oryginalności wywalać 1000 złotych za monetę ;) Pewnie mierzę swoją miarą co prawda zapewne niezbyt zamożną, bo co dla niektórych to spory wydatek to dla niektórych ledwie zauważalny przeciąg w portfelu.
Swoją droga przypomniał mi się temat na IKM gdzie ktoś pytał się o wartość lustrzanek 20zł ze zwierzętami bo kupił za 4k komplet od jakiegoś sprzedawcy co "zwijał interes". Okazało się, że srebrny jelonek był made in china i inwestycja poszła... robić papa  ???
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

półtoraczek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
Odp: Ort gdański 1615
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Grudnia 2016, 23:18:17 »
Ciemno złota patyna podkreśla oryginalność, ale można wyciągnąć lustro. Ja bym zostawił jak jest.
Ciemno złota to ona była wcześniej,teraz zostały tylko jej resztki.

 

R E K L A M A
aukcja monet