Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 13:41:52

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czy to jakaś moneta?  (Przeczytany 2721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zordzix

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Czy to jakaś moneta?
« dnia: 16 Stycznia 2017, 15:54:19 »
Witam, zwracam się z prośbą o pomoc w indentyfikacji tego oto znaleziska. Szukałam w internecie jakichś informacji i jedyne co znalazłam to zdjęcia przedstawiające tę monetę, na których widniał identyczny napis: "Elizabeth II Dei Gratia Regina F:D". Z tego, co na forach pisali, jest to moneta angielska z 1964r. Moja "moneta" jest umieszczona na takiej dziwnej podstawce, zatem nie jestem w stanie widzieć jej drugiej strony. Czy ktos spotkał się z czymś podobnym i gdzie ewentualnie mogłabym się udać, żeby dokładnie wypytać - zaintrygowała mnie ta moneta. Z góry bardzo wam dziękuję.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Czy to jakaś moneta?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Stycznia 2017, 16:23:32 »
Wyrób jubilerski, innymi słowy ktoś sobie ozdóbkę z monety zrobił. Jak srebro, wartość złomu srebra.

Moneta nie musi być z 1964, może być i późniejsza, do 1970, kiedy nastąpiła decymalizacja funta.

zordzix

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Czy to jakaś moneta?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Stycznia 2017, 16:38:13 »
Dzięki bardzo, spróbuje w mieście popytać jubilerów albo poszukam jakichś kolekcjonerów. Swoją drogą znalazłam to w secondhandzie, czasem można tam bardzo ciekawe rzeczy wyszperać, niekiedy banknoty i monety kryją się po kieszeniach starych kurtek i torebek! W domu mam więcej takich skarbów, ale nigdy nie pomyślałam, żeby to sprawdzić. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź

mike79

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 228
Odp: Czy to jakaś moneta?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Stycznia 2017, 17:53:28 »
Jeśli zmierzy Pan średnicę samej monety, będzie łatwiej określić jaki to nominał.
Pozdrawiam Michał

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Czy to jakaś moneta?
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Stycznia 2017, 19:03:44 »
Uklad liter wskazuje na srebrna trzypensowke, bita dla zestawow menniczych od 1954 roku do 2012 z pewnoscia a byc moze nadal bita. Srednica 16mm, srebro 925. Obiegowe trzypensowki z tego okresu maja ksztalt 12-katowy i sa to grube monety ze stopu brazu z dodatkiem niklu, wiec zolte.
« Ostatnia zmiana: 16 Stycznia 2017, 19:09:37 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Mad_Tiger

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 550
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Stowarzyszenie: Jednoosobowe Towarzystwo Kolekcjonera Monet i Banknotów
  • Zainteresowania: Monety i banknoty świata
Odp: Czy to jakaś moneta?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Stycznia 2017, 19:25:53 »
Cytuj
Swoją drogą znalazłam to w secondhandzie, czasem można tam bardzo ciekawe rzeczy wyszperać, niekiedy banknoty i monety kryją się po kieszeniach starych kurtek i torebek!
Znajoma ze studiów pracując w "lumpeksie" znalazła w kurtce pliczek banknotów w kieszeni - ponad 1000 koron szwedzkich :)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."


monetyforum.pl

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Czy to jakaś moneta?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Stycznia 2017, 19:32:55 »
ponad 1000 koron szwedzkich :)

Jakies 500 zl, calkiem niezle.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

 

R E K L A M A
aukcja monet