Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Październik 2017, 09:20:29

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Duża kolekcja monet i banknotów  (Przeczytany 2217 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #15 : 24 Styczeń 2017, 08:36:02 »

Oj, chyba wcześniej. Wtedy to ja już byłem milionerem. Chyba że ma Pan na myśli okolicznościowe 10 tys i 20 tys. Ale te z kolei wybijano prawie do końca (denominacyjnego).
Myślałem o takim zniknięciu na amen, tzn. całkowitym braku sytuacji, w którym kupuję sobie precla za 600 zł, daję 1000, a pani wydaje mi trzy Waryńskie i - żeby sobie wyczyścić w końcu plastykowe pudełeczko z zalegających tam resztek bilonu - pięć Nowotków. Akurat te 600 zł za precla to autentyczna cena z września/października 91, pamiętam ze względu na pewien zakład, którego szczegółów nie będę przybliżać, bo chwalić się nie ma czym :-)

Ostatnie momenty w których te 10 czy 20 zł to była jakaś realna końcówka ceny to raczej jakieś lato 90, potem jeszcze pod koniec roku próbowali wprowadzić 50 i 100, ale to była jakaś efemeryda, koszty za wysokie i zaraz wrócili do drukowania papierowych. 1,2,5 to raczej jeszcze w 89 zniknęły z realnego obiegu, grosze jeszcze wcześniej (50 jakaś połowa lat 80, 10 i 20 gdzieś w okolicach Stanu Wojennego).
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM