Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 13:58:33

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: grosz 1767 G z jagodami  (Przeczytany 5799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Łukasz G

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 179
grosz 1767 G z jagodami
« dnia: 22 Lutego 2017, 21:06:13 »
witam wszystkich,
szukam info o ilości takich monet, grosz sap z 1767 G z mennicy krakowskiej z wieńcem z 6-ma jagodami, wie ktoś ile tego moze być? ma ktoś taką monetę? o ile ktoś zbiera sapki :)

eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: grosz 1767 G z jagodami
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lutego 2017, 22:16:32 »
witam wszystkich,
szukam info o ilości takich monet, grosz sap z 1767 G z mennicy krakowskiej z wieńcem z 6-ma jagodami, wie ktoś ile tego moze być? ma ktoś taką monetę? o ile ktoś zbiera sapki :)

Ja akurat miedziaków nie zbieram, więc żadnego grosza z 1767 nie posiadam. :-[
Mam za to najnowszy katalog i z tego co widze, to oficjalny nakład groszy w tym roczniku jest największy i wynosi 48.8 mln sztuk.
Niestety nie znam danych, ktore dzieliły by ten nakład pomiedzy obie mennice i poszczególne odmiany i warianty...
A może opisanie tego tematu czeka własnie na Ciebie ???  ;D

Napiszę co widzę w katalogu:
Autorzy opisali aż 26 wariantów grosza 1767.
Z tych 26 monet,  9 wariantów ma po 6 jagódek (różny układ).
Z tych 9 wariantów (na 1 rzut oka) żaden nie wydaje mi się "krakowski" (drukowane "G",brak kropki po dacie, GROSSVS).
Zatem, to możne być jakaś ciekawa sztuka  :)
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

Łukasz G

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: grosz 1767 G z jagodami
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Lutego 2017, 22:25:59 »
ten katalog który mi cytujesz to niestety ale do groszy Poniatowskiego nie pasuje :) tzn są tam opisane i nawet pokazane na zdjęciach itd ale ile w tym prawdy i rzetelności to tylko sam autor wie - choć podejrzewam że nie wie :) a co do katalogu to najnowszy niedługo sie ukaże i opisze takie grosze ale mnie chodzi o jakieś bliższe lub dalsze określenie ile takich monet jest lub ile osób ma taki typ, moneta taka istnieje i jest w Plage opisana jako r3 co faktycznie powinno być już dość rzadkie ale bez przesady bo r3 to niewiele więcej niż r2 a tak mają grosze z vg a jest ich cała masa :) a takich z 67 z 6 ma jagodami już tyle nie ma o ile jest ich wogóle choć 1/10 tego co z vg - a są i przecież inne, ciekawsze, nienotowane jak np z 1767 G z Krakowa ale z 4ma jagodami ( no ale te są tylko 2 szt jak na razie znane - chyba że ktos ma jeszcze gdzieś i sie nie chwali :)

Łukasz G

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: grosz 1767 G z jagodami
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lutego 2017, 09:26:53 »
a powiedzcie mi prosze jak tu zamieszczać zdjecia i artykuły? chciałbym się podzielić pewnymi rzeczami dotyczącymi monet sap - groszy - ale nie wiem jak wstawiać zdjecia itd, i czy ktoś z Was robi lub zrobił (prócz Rafała) katalog do groszy sap? ale nie taki jak panowie  F czy P :) taki bardziej profesjonalny, z wyszczególnieniem odmiana i wariantów w danym roczniku a nie tylko zdjecie mniej lub bardziej pasujące, przepisany nakład skądśtam, cena z Berezowskiego lub jakaś wymyślona i obowiązkowo stopień rzadkości :) też przepisany skąd tam był :)

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: grosz 1767 G z jagodami
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lutego 2017, 10:01:08 »
Zdjęcia (do 512KB) jak również inne pliki można załączać w taki sposób:

Gdzieś na forum to było ja dałem tylko linka, to robota DzikiegoZdeba :)

W innym przypadku możesz po prostu zamieszczać linki artykułów np. z chomika czy innych zewnętrznych serwerów. Zainteresowani sobie je ściągną. Tudzież możesz je kopiować w całości.
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: grosz 1767 G z jagodami
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lutego 2017, 10:13:34 »
ten katalog który mi cytujesz to niestety ale do groszy Poniatowskiego nie pasuje :) tzn są tam opisane i nawet pokazane na zdjęciach itd ale ile w tym prawdy i rzetelności to tylko sam autor wie - choć podejrzewam że nie wie :) a co do katalogu to najnowszy niedługo sie ukaże i opisze takie grosze ale mnie chodzi o jakieś bliższe lub dalsze określenie ile takich monet jest lub ile osób ma taki typ, moneta taka istnieje i jest w Plage opisana jako r3 co faktycznie powinno być już dość rzadkie ale bez przesady bo r3 to niewiele więcej niż r2 a tak mają grosze z vg a jest ich cała masa :) a takich z 67 z 6 ma jagodami już tyle nie ma o ile jest ich wogóle choć 1/10 tego co z vg - a są i przecież inne, ciekawsze, nienotowane jak np z 1767 G z Krakowa ale z 4ma jagodami ( no ale te są tylko 2 szt jak na razie znane - chyba że ktos ma jeszcze gdzieś i sie nie chwali :)

Jeśli dotąd nikt dobrze (Pana zdaniem, bo ja sie na tym nie znam...) nie opisał groszy SAP a katalog Rafała Janke jeszcze sie nie ukazał, to IMO trudno jest oczekiwać, że KTOŚ już wczesniej zmierzył sie z tematem wyznaczenia nakładów i stopni do nieopisanych przecież jeszcze odmian/wariantów. No chyba, że KTOŚ to zrobił hobbystycznie dla własnego uzytku i dlatego własnie sugerowałem, że ten temat czeka na odpowiedniego SPECA od tych spraw  :D
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

Łukasz G

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: grosz 1767 G z jagodami
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lutego 2017, 10:27:20 »
no właśnie takiego kogoś szukam :) kogoś kto zrobił dla siebie katalog groszy, chce porównać opinie z katalogiem który zrobiłem dla siebie, oczywiście nie jest doskonały, nie jest idealny i nie jest wyznacznikiem dla groszy a jest raczej próbą opisania i pokazania jak największej ilości odmian i różnic w groszach z lat 1765 - 1794 (z 95 też ale to falsy) i moze jest ktoś kto też zrobił taki katalog i ma dla siebie i własnych celów i np opisał w nim monety rzadsze na podstawie badań lub obserwacji itd i chciałbym porównać opinie takiej osoby ze swoją. a w załączniku zdjecie trojaka, słaby stan ale czy ktoś widział taki typ wcześniej? trojak pruski z 1767 roku ale ciekawy...

eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: grosz 1767 G z jagodami
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lutego 2017, 11:15:49 »
Ja niestety juz nie pomogę, całą swoją ograniczona wiedzę na temat miedziaków SAP zawarłem na blogu we wpisie http://monetysap.blogspot.com/2017/02/faszerstwa-pruskie-czesc-7-czyli.html

Już nie przeszkadzam w poszukianiu innych fachowców od miedzi SAP  ;D
Nic więcej nie wiem, nie znam się, nie orientuje i zarobiony jestem  ;)

12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

Łukasz G

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: grosz 1767 G z jagodami
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Lutego 2017, 11:25:58 »
bardzo fajny artykuł o falsach :) oczywiście dziękuje za dotychczasową pomoc :) i kubek fajny... mam taką koszulke i do roboty w niej chodze czasem :) a falsów pruskich jest sporo więcej choć wszystkie w tym stylu jak pokazane w artykule na blogu - tu sa podstawowe typy, ten trojak na zdjeciach wyzej jest inny od zwyczajowych, przyjętych jako pruskie  - choć prusak na 100% ale dużo rzadszy od pospolitych

KDSK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 30
Odp: grosz 1767 G z jagodami
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Marca 2017, 21:54:26 »
Witajcie! A groszy z 1767 roku krakowskich z czterema jagodami na pewno są co najmniej trzy... :) Ja też już mam :) Pozdrawiam kolegów i oczywiście autora tematu :)

 

R E K L A M A
aukcja monet