Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
18 Październik 2018, 09:34:22

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: grosz 1767 G z jagodami  (Przeczytany 2559 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Łukasz G
Członkowie TPZN
Użytkownik
*
Poland Poland

Zainteresowania:
sap

« : 22 Luty 2017, 22:06:13 »

witam wszystkich,
szukam info o ilości takich monet, grosz sap z 1767 G z mennicy krakowskiej z wieńcem z 6-ma jagodami, wie ktoś ile tego moze być? ma ktoś taką monetę? o ile ktoś zbiera sapki Uśmiech
eleniasz
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Zainteresowania:
srebro SAP

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 22 Luty 2017, 23:16:32 »

witam wszystkich,
szukam info o ilości takich monet, grosz sap z 1767 G z mennicy krakowskiej z wieńcem z 6-ma jagodami, wie ktoś ile tego moze być? ma ktoś taką monetę? o ile ktoś zbiera sapki Uśmiech

Ja akurat miedziaków nie zbieram, więc żadnego grosza z 1767 nie posiadam. Zawstydzony
Mam za to najnowszy katalog i z tego co widze, to oficjalny nakład groszy w tym roczniku jest największy i wynosi 48.8 mln sztuk.
Niestety nie znam danych, ktore dzieliły by ten nakład pomiedzy obie mennice i poszczególne odmiany i warianty...
A może opisanie tego tematu czeka własnie na Ciebie Co?  Duży uśmiech

Napiszę co widzę w katalogu:
Autorzy opisali aż 26 wariantów grosza 1767.
Z tych 26 monet,  9 wariantów ma po 6 jagódek (różny układ).
Z tych 9 wariantów (na 1 rzut oka) żaden nie wydaje mi się "krakowski" (drukowane "G",brak kropki po dacie, GROSSVS).
Zatem, to możne być jakaś ciekawa sztuka  Uśmiech

12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP
Łukasz G
Członkowie TPZN
Użytkownik
*
Poland Poland

Zainteresowania:
sap

« Odpowiedz #2 : 22 Luty 2017, 23:25:59 »

ten katalog który mi cytujesz to niestety ale do groszy Poniatowskiego nie pasuje Uśmiech tzn są tam opisane i nawet pokazane na zdjęciach itd ale ile w tym prawdy i rzetelności to tylko sam autor wie - choć podejrzewam że nie wie Uśmiech a co do katalogu to najnowszy niedługo sie ukaże i opisze takie grosze ale mnie chodzi o jakieś bliższe lub dalsze określenie ile takich monet jest lub ile osób ma taki typ, moneta taka istnieje i jest w Plage opisana jako r3 co faktycznie powinno być już dość rzadkie ale bez przesady bo r3 to niewiele więcej niż r2 a tak mają grosze z vg a jest ich cała masa Uśmiech a takich z 67 z 6 ma jagodami już tyle nie ma o ile jest ich wogóle choć 1/10 tego co z vg - a są i przecież inne, ciekawsze, nienotowane jak np z 1767 G z Krakowa ale z 4ma jagodami ( no ale te są tylko 2 szt jak na razie znane - chyba że ktos ma jeszcze gdzieś i sie nie chwali Uśmiech
Łukasz G
Członkowie TPZN
Użytkownik
*
Poland Poland

Zainteresowania:
sap

« Odpowiedz #3 : 23 Luty 2017, 10:26:53 »

a powiedzcie mi prosze jak tu zamieszczać zdjecia i artykuły? chciałbym się podzielić pewnymi rzeczami dotyczącymi monet sap - groszy - ale nie wiem jak wstawiać zdjecia itd, i czy ktoś z Was robi lub zrobił (prócz Rafała) katalog do groszy sap? ale nie taki jak panowie  F czy P Uśmiech taki bardziej profesjonalny, z wyszczególnieniem odmiana i wariantów w danym roczniku a nie tylko zdjecie mniej lub bardziej pasujące, przepisany nakład skądśtam, cena z Berezowskiego lub jakaś wymyślona i obowiązkowo stopień rzadkości Uśmiech też przepisany skąd tam był Uśmiech
modsog
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
XX wiek + monety SIGIS III DG

« Odpowiedz #4 : 23 Luty 2017, 11:01:08 »

Zdjęcia (do 512KB) jak również inne pliki można załączać w taki sposób:

Gdzieś na forum to było ja dałem tylko linka, to robota DzikiegoZdeba Uśmiech

W innym przypadku możesz po prostu zamieszczać linki artykułów np. z chomika czy innych zewnętrznych serwerów. Zainteresowani sobie je ściągną. Tudzież możesz je kopiować w całości.
eleniasz
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Zainteresowania:
srebro SAP

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 23 Luty 2017, 11:13:34 »

ten katalog który mi cytujesz to niestety ale do groszy Poniatowskiego nie pasuje Uśmiech tzn są tam opisane i nawet pokazane na zdjęciach itd ale ile w tym prawdy i rzetelności to tylko sam autor wie - choć podejrzewam że nie wie Uśmiech a co do katalogu to najnowszy niedługo sie ukaże i opisze takie grosze ale mnie chodzi o jakieś bliższe lub dalsze określenie ile takich monet jest lub ile osób ma taki typ, moneta taka istnieje i jest w Plage opisana jako r3 co faktycznie powinno być już dość rzadkie ale bez przesady bo r3 to niewiele więcej niż r2 a tak mają grosze z vg a jest ich cała masa Uśmiech a takich z 67 z 6 ma jagodami już tyle nie ma o ile jest ich wogóle choć 1/10 tego co z vg - a są i przecież inne, ciekawsze, nienotowane jak np z 1767 G z Krakowa ale z 4ma jagodami ( no ale te są tylko 2 szt jak na razie znane - chyba że ktos ma jeszcze gdzieś i sie nie chwali Uśmiech

Jeśli dotąd nikt dobrze (Pana zdaniem, bo ja sie na tym nie znam...) nie opisał groszy SAP a katalog Rafała Janke jeszcze sie nie ukazał, to IMO trudno jest oczekiwać, że KTOŚ już wczesniej zmierzył sie z tematem wyznaczenia nakładów i stopni do nieopisanych przecież jeszcze odmian/wariantów. No chyba, że KTOŚ to zrobił hobbystycznie dla własnego uzytku i dlatego własnie sugerowałem, że ten temat czeka na odpowiedniego SPECA od tych spraw  Chichot

Łukasz G
Członkowie TPZN
Użytkownik
*
Poland Poland

Zainteresowania:
sap

« Odpowiedz #6 : 23 Luty 2017, 11:27:20 »

no właśnie takiego kogoś szukam Uśmiech kogoś kto zrobił dla siebie katalog groszy, chce porównać opinie z katalogiem który zrobiłem dla siebie, oczywiście nie jest doskonały, nie jest idealny i nie jest wyznacznikiem dla groszy a jest raczej próbą opisania i pokazania jak największej ilości odmian i różnic w groszach z lat 1765 - 1794 (z 95 też ale to falsy) i moze jest ktoś kto też zrobił taki katalog i ma dla siebie i własnych celów i np opisał w nim monety rzadsze na podstawie badań lub obserwacji itd i chciałbym porównać opinie takiej osoby ze swoją. a w załączniku zdjecie trojaka, słaby stan ale czy ktoś widział taki typ wcześniej? trojak pruski z 1767 roku ale ciekawy...

* DSCF3353 - Kopia.JPG (224.61 KB, 912x861 - wyświetlony 88 razy.)

* DSCF3357.JPG (167.69 KB, 795x750 - wyświetlony 81 razy.)
eleniasz
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Zainteresowania:
srebro SAP

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 23 Luty 2017, 12:15:49 »

Ja niestety juz nie pomogę, całą swoją ograniczona wiedzę na temat miedziaków SAP zawarłem na blogu we wpisie http://monetysap.blogspot.com/2017/02/faszerstwa-pruskie-czesc-7-czyli.html

Już nie przeszkadzam w poszukianiu innych fachowców od miedzi SAP  Duży uśmiech
Nic więcej nie wiem, nie znam się, nie orientuje i zarobiony jestem  Mrugnięcie

* nie znam się.jpg (91.61 KB, 700x700 - wyświetlony 75 razy.)

Łukasz G
Członkowie TPZN
Użytkownik
*
Poland Poland

Zainteresowania:
sap

« Odpowiedz #8 : 23 Luty 2017, 12:25:58 »

bardzo fajny artykuł o falsach Uśmiech oczywiście dziękuje za dotychczasową pomoc Uśmiech i kubek fajny... mam taką koszulke i do roboty w niej chodze czasem Uśmiech a falsów pruskich jest sporo więcej choć wszystkie w tym stylu jak pokazane w artykule na blogu - tu sa podstawowe typy, ten trojak na zdjeciach wyzej jest inny od zwyczajowych, przyjętych jako pruskie  - choć prusak na 100% ale dużo rzadszy od pospolitych
KDSK
Użytkownik
**
Poland Poland

Zainteresowania:
miedziane monety ostatniego króla

« Odpowiedz #9 : 03 Marzec 2017, 22:54:26 »

Witajcie! A groszy z 1767 roku krakowskich z czterema jagodami na pewno są co najmniej trzy... Uśmiech Ja też już mam Uśmiech Pozdrawiam kolegów i oczywiście autora tematu Uśmiech
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM