Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 18 Kwietnia 2024, 02:43:37

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: grosze SAP nienotowane  (Przeczytany 2576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Łukasz G

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 179
grosze SAP nienotowane
« dnia: 24 Lutego 2017, 14:52:28 »
a czy ma ktoś jakieś grosze SAP które są nienotowane w katalogach? ani w Plage ani w innych? jakieś takie które nie pasują w pełni do znanych odmian? jakieś nietypowe łączenia awersów i rewersów? hybrydy? ciekawostki? falsy ale nie pruskie? proszę wstawić zdjęcia jesli takie monety macie - szukam jak największej ilości odmian dla tych monet. w dole zdjęcie katalogu jaki zrobiłem dla własnych potrzeb, nie jest na sprzedaż żeby byłą jasność że to nie oferta handlowa.

eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 371
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: grosze SAP nienotowane
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lutego 2017, 15:01:25 »
Super sprawa !
Przepraszam za porównanie, ale mi to wygląda jak: Biblia Wyznawców Groszy SAP  :D
Aż sie chce dołączyć do tej religii  ;)

ps. Jak coś ciekawego namierze to oczywiście dam znac.
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

Łukasz G

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: grosze SAP nienotowane
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lutego 2017, 15:11:55 »
wiem jak  tak to wygląda :) i wcale mnie to nie cieszy bo to format A4/ stron jakieś 1200 ale po jednej monecie na stronie, aktualnie próbuje to przerobić na taką wersje bardziej praktyczną bo ta wyszła maxi :) mnie nie chodziło o to zeby był taki czy inny rozmiar tylko o przedstawienie w katalogu każdej odrębnej, nawet minimalnie różnej monety z każdego rodzaju i rocznika i stempla itd, oczywiście nie da sie wszystkiego pokazać bo co trochę wypływa coś nowego ale próbowałem tu zmieścić jak najwięcej monet i tak to wyszło, jakieś 700 sztuk różnych groszy - każdy inny tzn nawet jeśli awers był taki sam to inne połączenie rewersu itd, dla mnie to o tyle wygodne ze nie musze szukać w kompie czy mam dany typ monety czy nie , po prostu otwieram książkę i patrze na duze zdjęcie i porównuje. próbowałem dać po 2 monety na stronę ale tu musiały by być idealnie dobre zdjecia i stany monet żeby było dokładnie widać a wiadomo ze grosze sa monetami obiegowymi więc i stany ich są rożne a czasem trafi sie moneta w słabym stanie ale dla wprawnego oka odmienna niz pozostałe bardzo podobne, zresztą to i tak jets wersja dla mnie w celu jak pisałem pomocy przy zbieraniu grosików :) ale ciesze się że sie podoba :) to jakieś 10 lat katalogowania groszy w jednym miejscu - pierwszy raz publicznie pokazuje (oczywiście minimalnie minimalny fragment) bo do tej pory widziały jeszcze 3 osoby w tym Rafał :)


Ten wątek jest zamknięty. Skontaktuj się z administratorem w celu odblokowania.
 

R E K L A M A
aukcja monet