Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 18:24:10

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Grosze SAP  (Przeczytany 10733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Łukasz G

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 179
Grosze SAP
« dnia: 26 Lutego 2017, 10:16:56 »
a może by tak stworzyć tu miejsce/ wątek czy coś takiego gdzie będzie można pokazać innym swoje groszówki Poniatowskiego ? widze że nie ma tu takiego miejsca a może by się przydało? niekoniecznie muszą to być monety w idealnych stanach ale takie jakie mamy, takie jakie uważamy że są ciekawe i/lub ładne, rzadsze, powszechne itd - taki dział tylko dla miedziaków Poniatowskiego. są w ogóle chętni na taki dział? interesuje to kogoś? można by pochwalić sie nowymi nabytkami, perełkami w kolekcji, czasem ciekawym złomem itd ale też nie zrozumcie mnie źle, ze chodzi tylko o chwalenie się. raczej o wymianę poglądów i analizę porównawczą tych monet, ich badanie i rozpowszechnianie tego ciekawego okresu i bogactwa stempli używanych do produkcji tych monet. co Wy na to?

Edit: wątek wydzieliłem, na przyszłość proszę od razu zakładać osobny wątek, prędzej czy później ktoś odpowie jeśli się go będzie ciągnąć (TomekP)
« Ostatnia zmiana: 26 Lutego 2017, 10:23:28 wysłana przez TomekP »

Triplex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
Odp: Grosze SAP
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lutego 2017, 10:55:57 »
Popieram taki pomysł i taka galeria mogłaby powstać z podziałem na roczniki i odmiany

Wątek mogłaby prowadzić jedna osoba do której poprzez pw wysyłałoby się zdjęcia albo wrzucało do innego pobocznego wątku

Zdjęcia mniejszej rozdzielczości, większe po kliknięciu (obrazek z odnośnikiem)

http://triplex.blog.pl/files/2015/02/DSC00050.jpg
Grosze SAP


Zdjęcia wrzucać na jakiś hosting i ok

Można rozważyć różne opcje
Grupa na FB - Monety Miedziane Polski Królewskiej - Zapraszam - https://www.facebook.com/groups/miedziakiPL

Łukasz G

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Grosze SAP
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lutego 2017, 11:11:44 »
no to przynajmniej jest pierwszy zainteresowany :) o to chodzi, zrobić taką małą galerię, moze będzie ciekawa i pomocna dla innych kolekcjonerów :)

TomekP

  • Gość
Odp: Grosze SAP
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lutego 2017, 11:14:22 »
Hosting to kiepski pomysł, nie sprawdza się nigdy na dłuższą metę. Co do wątku, proponuję prześledzić jak wyglądają i powstają wątki o półtorakach i trojakach malborskich ;)

Łukasz G

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Grosze SAP
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lutego 2017, 19:09:50 »
no widze że zainteresowanie takim pomysłem nie jest jakieś specjalne ale to może dl tego za jestem nowy i ludzie podchodzą z rezerwą albo może z zupełnie innego powodu ... może ja zacznę  temat a ktoś z czasem dołączy, może tak będzie łatwiej. postaram się w miarę regularnie wrzucać strony ze skatalogowanymi przez zemnie monetami - w kolejności jak w katalogu Plage, zaznaczam że w przypadku 3 pierwszych monet jest najprawdopodobniej błąd z mojej strony i podana jest mannica Krakowska a powinna być Warszawa / ale to musi Rafał J. potwierdzić a jeszcze z nim o tym nie rozmawiałem, ale jest to raczej rzecz drugorzędna gdyż te akurat monety są jakby poza zasięgiem :)

Łukasz G

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Grosze SAP
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Lutego 2017, 19:18:09 »
cd

Łukasz G

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Grosze SAP
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lutego 2017, 16:45:48 »
cd

Łukasz G

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Grosze SAP
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lutego 2017, 16:50:17 »
cd

Triplex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
Odp: Grosze SAP
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Marca 2017, 17:46:44 »
Ładunek informacji przytłaczający
Mnogość rzeczy na jakie można zwracać uwagą jest ogromna
Ilość listków, ułożenie, jagódki, ozdobniki, kropeczki, korony, orzełki itd itp...

Po prostu mózg rozj****  :D

Ale chyba właśnie za to lubimy te monety

Za estetykę także

Grupa na FB - Monety Miedziane Polski Królewskiej - Zapraszam - https://www.facebook.com/groups/miedziakiPL

Łukasz G

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Grosze SAP
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Marca 2017, 21:00:08 »
teoretycznie najważniejsze śą punce orłów i podział na mennice, reszta to detale ale te detale właśnie pozwalają wyróżnić warianty w głównych typach i odmianach i przez to możemy jakoś tam spróbować dookreślić stopień rzadkości- oczywiście jest to rzecz dyskusyjna ale jesli np na 100 monet z 1767 g z kropką po roku znajdujemy 6 z wąskim V w grossvs a w tych pięciu tylko jedną z literką g nad REG to kuż możemy jakoś tam określić, ze taki wariant w tym typie jest rzadszy od pozostałych :) po co toto robić - niewiadomo :) ale robić trzeba :)

Triplex

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
Odp: Grosze SAP
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Marca 2017, 21:40:15 »
To ja wrzucę takie coś:

http://i.imgur.com/Lx6nSbh.jpg
Grosze SAP


Monety bite w miedzi za panowania Stanisława Augusta

Grupa na FB - Monety Miedziane Polski Królewskiej - Zapraszam - https://www.facebook.com/groups/miedziakiPL

Łukasz G

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Grosze SAP
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Marca 2017, 21:46:10 »
bardzo ładne i fajnie że wszystko na jednej stronie - to monety z reprintu, w oryginale jest nieco wiecej ale i to wystarczy

Łukasz G

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Grosze SAP
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Marca 2017, 22:14:43 »
prusaki np 96, 97 a poz 99 to fals ale z epoki - nie prusak w rozumieniu typowym prusaka, fals na innej monecie wybity - przynajmniej ten stempel i podobne jemu były używane do wybijania falsów na innych monetach miedzianych

Łukasz G

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Grosze SAP
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Marca 2017, 11:24:58 »
cd

Łukasz G

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Grosze SAP
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Marca 2017, 11:25:32 »
cd

 

R E K L A M A
aukcja monet