Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 16:45:32

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zmiany na allegro, a przecież kafejki już nie ma  (Przeczytany 11604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JRobert

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 173
Zmiany na allegro, a przecież kafejki już nie ma
« dnia: 06 Marca 2017, 15:40:40 »
Ja podobnie jak i wielu z Was korzystam z allegro. Zwykle zmiany na allegro były szeroko komentowane na kafejce (oczywiście nie tylko numizmatycznej). Długi czas temu allegro zamknęło usta użytkownikom i na dobrą sprawę to ciężko się czasem rozeznać co się zmienia, co człowiekowi szykują.

Obecnie jak widzę dużo się dzieje - przychodzą do mnie różne wiadomości mniej i bardziej marketingowe z tego serwisu i coś tam na nich doczytuję. Niemniej jednak do końca nie wiem, czy wszystko wyłapałem i nie będę któregoś dnia niemile zaskoczony.

Na początek zmiana subskrypcji - stare już jest uważane za złe i do końca marca trzeba się przestawić. Nie chcę mi się komentować tego, że mogli przecież to sami zrobić konwertując zapytania użytkowników.

Dzisiaj się dowiedziałem, że zmienia się system komentarzy i kupujący nie będą ich otrzymywać. Kolejny koszmarek - to po co kupuję przez allegro? Widzę, że już po nic. Czasami robiłem to tym kanałem, żeby uzyskać komentarz. Teraz wiem, że lepiej kupić poza allegro - będzie taniej, a allegro nic mi już nie da. Allegro będę używał tak jak sklepów typu Saturn czy Media Markt - aby sprawdzić ofertę i cenę, a dalej sobie trafię bezpośrednio na stronę sklepu.

Poza tym nie będę komuś wystawiał komentarzy, bo i po co? :-) W momencie, kiedy był to system wzajemności, to miało to sens. A teraz po co mam wystawiać tysięczny komentarz jakiemuś hurtownikowi? Strata czasu - nie wystawiam żadnych komentarzy kupując na zewnątrz w sklepach internetowych.

Dalej jeszcze kłania się temat czarnej listy - jak rozumiem, to już jej nie będzie?

Zauważyłem też zmiany na niektórych zakładkach - typu "Kupione". Na szczęście coś tam poprawili (wcześniej np. nie było możliwości w nowej wersji do zaznaczenia i usunięcia wszystkich kupionych przedmiotów).

Rozpocząłem dyskusję w tym dziale, a ona niby nie numizmatyczna. Ale jakże dużo monet przez allegro kupuję. I niestety nie da się ukryć, że te zmiany jak zwykle mają pomóc w sprzedaży pokrowców na telefon, a absolutnie niszczą handel ludzi prywatnych. Allegro bezczelnie to olało - zacytuję: "W czasach, gdy na Allegro przeważały transakcje między osobami prywatnymi, wzajemne oceny były uzasadnione. Jednak obecnie ponad 85% transakcji na Allegro dotyczy produktów nowych, z gwarancją, od profesjonalnych sprzedających. Nowe zasady komentowania będą więc lepiej służyć interesom kupujących, dla których będą czytelnym narzędziem rozpoznawania dobrych sprzedających."


DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Zmiany na allegro, a przecież kafejki już nie ma
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Marca 2017, 16:56:23 »
No cóż, kilkanaście lat doświadczeń z allegro nauczyło mnie jednego: wśród wszystkich niekonsekwencji portal ten trzyma się zawsze jednego. Jakkolwiek durny jest pomysł kolejnych zarządzających krawatów, nie ma co liczyć na to, że się z niego wycofają.

Stąd też jakoś szkoda mi nerwów na dokładne komentowanie nowych pomysłów. Jak będę chciał coś sprzedać to znajdę sobie inne miejsce albo po prostu komuś rozdam (od pozbycia się kolejnego remanentu biblioteki specjalnie nie zbiednieję), nie będę ryzykował że ktoś mi będzie pół roku płacił za książkę i nie będę mógł nawet tego odpowiednio w komentarzu opisać. Jak będę chciał coś kupić to póki co i tak ciężko będzie allegro w wielu kategoriach przebić. Tyle było prób stworzenia konkurencji i jakoś żadna nie nabrała odpowiedniego rozmachu. Na tym etapie rozwoju to musiał by być jakiś kataklizm finansowany grubymi setkami milionów przez parę lat - jakiś ebay czy amazon pobierający minimalną opłatę od swojej usługi i na dodatek oferujący coś, czym było allegro na początku - platformą wymiany, na której sprzedający i kupujący byli równi.

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Zmiany na allegro, a przecież kafejki już nie ma
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Marca 2017, 17:03:02 »
Dzisiaj się dowiedziałem, że zmienia się system komentarzy i kupujący nie będą ich otrzymywać. Kolejny koszmarek - to po co kupuję przez allegro? Widzę, że już po nic. Czasami robiłem to tym kanałem, żeby uzyskać komentarz. Teraz wiem, że lepiej kupić poza allegro - będzie taniej, a allegro nic mi już nie da. Allegro będę używał tak jak sklepów typu Saturn czy Media Markt - aby sprawdzić ofertę i cenę, a dalej sobie trafię bezpośrednio na stronę sklepu.
Po pierwsze - temat mimo wszystko temat bardziej do hydeparku.

Po drugie - trochę mnie śmieszy takie podejście (bez urazy :) ). "Kupię w Lidlu bo dają gumowe warzywka z przyssawką".
Osobiście nie wykorzystywałem allegro do niczego więcej jak zakupów tego na co miałem ochotę. Czy to monety, książki, komórki, gry planszowe, filtry do auta na pluszowym penisie dla szwagierki na jej wieczór panieński kończąc. System komentarzy traktowałem jako "końcową gwarancję" jeśli można tak to nazwać. Może takie "do widzenia" w sklepie. nie chcą? Nie, to nie. Ważne dla mnie jako konsumenta aby system nadal był taki sam, tzn. przejrzysty i niesprawiający problemów.
Miałbym kupować coś drożej tylko dla otrzymania komentarza i nabijania wirtualnych gwiazdek obok mojego nicku? W życiu...
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Mad_Tiger

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 550
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Stowarzyszenie: Jednoosobowe Towarzystwo Kolekcjonera Monet i Banknotów
  • Zainteresowania: Monety i banknoty świata
Odp: Zmiany na allegro, a przecież kafejki już nie ma
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Marca 2017, 17:49:20 »
Komentarze były przydatne dla osób prywatnych jak coś chciały sprzedawać.

Teraz komentarz można wystawić tylko w jedną stronę: kupujący -> sprzedającemu.

Dodatkowy haczyk jest taki, że komentarze starsze niż rok mają być usuwane :P

Osoby sprzedające coś sezonowo - raz w roku robiące roszady w zbiorach będą za każdym razem zaczynały z "czystą tablicą" i niema gwarancji czy osoba jest "fachowa" czy nie ...
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."


monetyforum.pl

xallax

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 500
  • Zainteresowania: Półgrosze Jagiellonów
Odp: Zmiany na allegro, a przecież kafejki już nie ma
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Marca 2017, 18:04:13 »
Ale będzie negatywnych komentarzy. Bez płacenia i bez konsekwencji.

JRobert

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 173
Odp: Zmiany na allegro, a przecież kafejki już nie ma
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Marca 2017, 10:45:23 »
Po drugie - trochę mnie śmieszy takie podejście (bez urazy :) ). "Kupię w Lidlu bo dają gumowe warzywka z przyssawką".
:-)

Nie chodzi o punkty, tylko chodzi o zasady. Mógłbym teraz napisać wywód o przydatności systemu komentarzy, ale chyba nie ma sensu. Moim zdaniem ten system komentarzy był bardzo wartościową informacją i historią gromadzoną na allegro. Korzystałem z niego przy planowaniu swoich zakupów, a jak go olewałem kierując się wyłącznie ceną, to często miałem wtopę różnego rodzaju. Ale nie będę się spierał.

Co do gumowych warzywek z przyssawką - może to kogoś śmieszy, mi one wiszą kalafiorem, ale prawda jest taka, że akurat jak młodszy syn (w wieku przedszkolnym) przyniósł modę z przedszkola na posiadanie paru figurek, to musiałem na 3-4 tygodnie zacząć ponownie robić zakupy w Lidlu. Ot, takie życie - nie ma się co śmiać :-) A ja się nie będę obrażał i urazy nie czuję :-)

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Zmiany na allegro, a przecież kafejki już nie ma
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Marca 2017, 12:52:29 »
System komentarzy był przydatny bo można było zobaczyć "historię" danego sprzedawcy od początku jego działalności. I fakt, sam sprawdzałem przy niektórych licytacjach czy dana osoba jest rzetelna, jakie monety sprzedawała wcześniej itd. Taka poczta pantoflowa od wszystkich kupujących. Budowanie czegoś takiego poprzez __naście/dziesiąt fejkont jest możliwe ale raczej mało realne. Więc summa summarum system był przydatny.
Jednakże nie jest to wyznacznik tego, że allegro stawiałbym przed innymi serwisami. Ot przydatny element, bez którego dam sobie radę. Kupowanie w "sieci" wydaje mi się względnie bezpieczne bo jeszcze nie zdarzyło mi się w ponad 10-letniej historii aby ktoś mnie oszwabił. Bywały drobne wpadki, reklamacje ale zawsze dawało się to naprostować i bez bacika w postaci negatywnego komentarza.

Po prostu Pana wypowiedź trochę skrajnie zabrzmiała stąd trochę się ponabijałem ;) Widzę, że ma Pan zdrowe podejście.
Sam mam buraka ale to właśnie szwagierka nam przyniosła :)
« Ostatnia zmiana: 07 Marca 2017, 13:09:06 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

JRobert

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 173
Odp: Zmiany na allegro, a przecież kafejki już nie ma
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Maja 2017, 12:06:54 »
Dalszych "dobrych zmian" ciąg dalszy: https://faq.allegro.pl/artykul/25229/cennik-ile-kosztuje-korzystanie-z-allegro

Prowizja od sprzedaży w dziale "Kolekcje" to już 9%...

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Zmiany na allegro, a przecież kafejki już nie ma
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Maja 2017, 14:04:50 »
Niemczyk czy Marciniak już zapowiadają wyprowadzke
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Zmiany na allegro, a przecież kafejki już nie ma
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Maja 2017, 15:30:08 »
Dalszych "dobrych zmian" ciąg dalszy: https://faq.allegro.pl/artykul/25229/cennik-ile-kosztuje-korzystanie-z-allegro

Prowizja od sprzedaży w dziale "Kolekcje" to już 9%...

A tak na marginesie dlaczego rękodzieło jest w tej samej kategorii co erotyka :P ? I dlaczego tam jest taka marża 15% ceny końcowej? Toż to zabije przydomowe Cepelie :P
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

pavonis

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 203
Odp: Zmiany na allegro, a przecież kafejki już nie ma
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Maja 2017, 17:45:43 »
Za niemądre decyzje zapłacą biznesowo. Ebay czy Amazon z pewnością nie przegapią tego. Poza tym jest WCN, Numimarket może się rozwinie. Pozostają też strony dobrych sklepow numizmatycznych, które mogłyby organizowac aukcje. Allegro nie jest niezastąpione.
Ancora imparo

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Zmiany na allegro, a przecież kafejki już nie ma
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Maja 2017, 18:06:43 »
Do danych Allegro nie dotrzemy, ale prawdopodobnie zarabiają głównie na tych samych działach, co galerie handlowe: odzież, elektronika, kosmetyki, różne rzeczy dla domu. Księgarnia jeszcze ujdzie, ale czy ktoś widział w galerii handlowej sklep numizmatyczny?
Tylko, że za książki płaci się kilkadziesiąt/kilkaset złotych. Za monety? Wiadomo, że są tańsze i droższe ale śmiało można powiedzieć, że o rząd więcej. Dla mnie to w sumie dobra wiadomość bo allegro może w końcu przestanie być monopolistą. Szkoda tylko, że olx ma tak biedną ofertę jeśli chodzi o monety.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 13:11:35 wysłana przez zenonmoj »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: Zmiany na allegro, a przecież kafejki już nie ma
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Maja 2017, 15:14:21 »
Jeśli chodzi o przyszłość zakupów to nie powinno być problemu, bo ze słów właścicieli największych firm możemy dowiedzieć się o ich planach - nowe aukcje. Niemczyk pewnie spróbuje wprowadzić coś na kształt e-aukcji WCN, a GNDM już ma plan na aukcje "stacjonarne" w internecie.

https://www.facebook.com/niemczykpl/photos/a.559983954033776.122087.111795478852628/1536174659748029

https://aukcje.gndm.pl

Problem powstanie ze sprzedażą, ponieważ chcąc pozbyć się czegoś, musimy liczyć się z prowizją 10-15%



Norbert

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Zmiany na allegro, a przecież kafejki już nie ma
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Maja 2017, 19:58:02 »
Sprzedając u nich zawsze trzeba było się liczyć z taką prowizją, ale też jakoś ceny lepsze niż sprzedając samemu.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

 

R E K L A M A
aukcja monet