Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 09:08:53

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kolejna Giełda Kolekcjonerów w Rzeszowie za nami...  (Przeczytany 1932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Kolejna Giełda Kolekcjonerów w Rzeszowie za nami...
« dnia: 13 Marca 2017, 19:50:45 »
Witam,
jak w każdą drugą niedzielę miesiąca odbyła się w Rzeszowie Giełda Kolekcjonerów, w budynku LO przy ul. Szopena. Jakoś tak się składa, że pogoda im niezmiennie sprzyja... :D Ponieważ odbywała się w moje urodziny, postanowiłem sprawić sobie prezent. Niestety, ceny monet wysokie, stany nie powalające, a w dodatku mało :( Zaledwie kilku sprzedających miało w ofercie Polskę Królewską. Głównie PRL, II RP i jeszcze "dwójki" GN i "lustrzanki". Poza tym sporo zagranicznej obiegówki, trochę historycznej Austrii i Rosji. Całkiem sporo sprzedających oferowało antyk (więcej niż Polskę Królewską). Poza tym akcesoria, albumy, klasery itp. Zaskoczeniem była ilość sprzedawców z Ukrainy. Nie tylko monety, ale również medale i odznaczenia. Bardzo wielu sprzedających militaria i "wykopki". Po obejrzeniu oferty, pomyślałem, "cóż, skoro nie monety, to może coś z literatury?" Poszukałem dokładniej i nie wyjechałem z pustymi rękami. Moją biblioteczkę wzbogaciły:
Rafał JANKE: "Studia i materiały z numizmatyki polskiej XVIII - XIX wieku, tom I" - "Źródła z dziejów mennicy warszawskiej 1765 - 1868 " z odręczną dedykacją dla nienazwanego przyjaciela  :D (wydanie z roku 2015);
Zbigniew KIEŁB: "Herby urzędników polskich i litewskich na monetach oraz liczmanach emitowanych w latach 1479 - 1707" (wydanie z roku 2015 - 500 egz.);
Józef SZWAGRZYK: "Tysiąc lat monety na ziemiach polskich - katalog wystawy własnych zbiorów numizmatycznych Biblioteki Zakładu Narodowego im. Ossolińskich - PAN" (wyd. 1966)
Podsumowując: spędziłem sympatyczne przedpołudnie, powiększyłem biblioteczkę porozmawiałem z kilkoma ciekawymi osobami. Niedzielę można zaliczyć do udanych.
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031


Ten watek nie ma jeszcze komentarzy.
 

R E K L A M A
aukcja monet