Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
14 Grudzień 2017, 05:29:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wlasciwie, to co zbierac?  (Przeczytany 6720 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pasjonatort
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Zainteresowania:
Zygmunt III - orty gdańskie. Gustaw - trojaki elbląskie.

TPZN 080

« Odpowiedz #30 : 17 Kwiecień 2017, 20:17:36 »

Ewidentnie moneta była do czegoś przyczepiona i po prostu górna część się przetarła. Szkoda, ale to też ma swój urok. Kolejna ciekawa moneta to ort gdański z najrzadszego rocznika. Nietypowo bo aż dwie dziurki, ale na szczęście uszkodzenia nie przeszkadzają w odczytaniu legendy, daty.

* 29439497.jpg (96.98 KB, 562x275 - wyświetlony 90 razy.)

wiesław531
Nowy użytkownik
*
Poland Poland

Zainteresowania:
stare banknoty

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : 05 Maj 2017, 15:59:50 »

Ja również chyba posiadam tę pierwszą monetę Uśmiech lub bardzo bardzo podobną!  Chichot nie myślałem, że tu ją odnajdę Uśmiech
len_mark
Nowy użytkownik
*
Poland Poland

Zainteresowania:
monety antyczne

« Odpowiedz #32 : 17 Lipiec 2017, 17:49:48 »

Witam.
Osobiście nie znoszę monet mających wtórne uszkodzenia mechaniczne (dziura, ślad po uchu, rysa, a już nie daj Boże piłowany rant albo polerowanie). Dlatego wolał bym monetę bardziej wytartą w naturalny sposób w obiegu niż bardziej ostrą ale mającą jedną z w/w wad. Oczywiście wytarcie w obiegu też ma dla mnie swoje granice. W swoim zbieraniu postawiłem na jakość a nie na ilość. Wolę mieć kilka/kilkanaście egzemplarzy w stanie 2 i lepiej niż kilkadziesiąt/kilkaset przeciętnych. Podobnie jest z rzadkością, nie cieszy mnie moneta bardzo rzadka ale w kiepskim stanie.
Divusric
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Zainteresowania:
Rzym

Legitymacja 077

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #33 : 17 Lipiec 2017, 18:15:53 »

Mam odmienne zdanie.Mój ostatni nabytek tj AE4 Libiusz Sewer/Rycymer nie jest Apollinem wśród numizmatów ale jest o wiele ciekawsza ,niż popularna moneta bez śladów obiegu.
Moneta wcale nie musi być ładnie zachowana .Musi być  interesująca.Musi coś opowiadać.I wcale nie chodzi tu o ilość.

Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.
len_mark
Nowy użytkownik
*
Poland Poland

Zainteresowania:
monety antyczne

« Odpowiedz #34 : 17 Lipiec 2017, 18:39:38 »

W nawiązaniu do wypowiedzi kolegi Divusric, trudno polemizować z wyrażoną przez niego opinią. Po prostu każdy z nas ma swoje podejście, upodobania i priorytety, ale myślę, że łączy nas jedno: radość zbierania i tworzenia kolekcji według własnych kryteriów dających nam jak największe zadowolenie.
zenonmoj
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 058
Zainteresowania:
Monety rzymskie, głównie tetrarchowie, Konstantyn i rodzinka; Rzeczpospolita przedrozbiorowa.

« Odpowiedz #35 : 17 Lipiec 2017, 19:54:49 »

Ja też najbardziej lubię monety ciekawe - niekoniecznie w optymalnym stanie zachowania. Właśnie dziś taka jedna do mnie dotarła i spędzę z nią miło część wieczoru: ważąc ją, mierząc, oglądając pod lupą i przy okazji wertując różne katalogi...

ZM
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM