Aktualności:

  • 19 Marca 2024, 12:53:43

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Malawi z Matejką  (Przeczytany 3060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 736
Malawi z Matejką
« dnia: 08 Kwietnia 2017, 14:57:55 »
Proszę mi wybaczyć, ale nie mogłem się oprzeć pokusie:
http://www.ebay.ca/itm/252840953520?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Zestaw sześciu monet z Malawi a na monetach obrazy Matejki. Wiem, że Mennica Państwowa robi takie rzeczy i to jest z porządku, bo zarabiają na tym, ale dlaczego na Boga taka tematyka? Doskonała ilustracja złomu.
A dlaczego w tym dziale? Zobaczcie imiona trzech królów na awersie monety ze Stańczykiem.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 736
Odp: Malawi z Matejką
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Kwietnia 2017, 15:31:47 »
Owszem, czepiam sie. Tia, jeden starszy od drugiego.
Swoja droga, skoro to rodzimy produkt, to wedlug mnie jest to wstyd, ale wyraznie swiadczy o kompletnym braku znaczenia informacji na monecie. Forma sie liczy, nie tresc. A szaremu Murzynowi w Malawi i tak wszystko jedno.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Malawi z Matejką
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Kwietnia 2017, 09:21:58 »
Owszem, czepiam sie. Tia, jeden starszy od drugiego.
Oj tam, oj tam, zostało trochę miejsca, to upchnęli jeszcze raz napis spod poprzedniej postaci i jest zupełnie ładnie. A tak byłoby nierówno.

szaremu Murzynowi w Malawi i tak wszystko jedno.
Szary Murzyn przy najlepszych wiatrach, jak kacyki nie roztrwonią prowizji za użycie godła, to zobaczy z tego co najwyżej załataną dziurę w drodze. Samych "monet" już niekoniecznie, bo zapewne nigdy żadna do Malawi nie trafi. Kiedyś na inne wyspy szczęśliwe (Niue czy cóś) jakiś cwaniak przywiózł ichnie "monety" wykupione poniżej nominału w hurtowniach numizmatycznych. Ale był popłoch, ale pisanie na kolanie aktów wycofujących toto z obiegu...

 

R E K L A M A
aukcja monet