Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 13:11:29

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Moje "świąteczne" aukcje na Allegro  (Przeczytany 10262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Moje "świąteczne" aukcje na Allegro
« dnia: 13 Kwietnia 2017, 23:12:24 »
Bardzo dziękuję wszystkim za zainteresowanie moimi aukcjami, mam nadzieję że wylicytowane monety nie zawiodły Waszych oczekiwań. Jutro wieczorem wystawiam zestaw "świąteczny"  ;) . Tym razem od ZŁOTÓWKI można powalczyć m.in. o denar litewski Zygmunta Augusta 1546 rok, półgrosz litewski Zygmunta Augusta 1554 rok, denar łobżenicki 16ZZ Zygmunta III Wazy, dwudenar 1621 z błędną datą 1612 Zygmunta III Wazy, dużo trojaków, m.in cieszyński, naśladownictwo 1589 Wazy oraz krakowski, wschowski, olkuski, piękne boratynki lub srebro SAP m.in. 10 groszy 1792 M.V. i wiele innych monet. Gorąco zapraszam jutro do oglądnięcia. LINK PODAM PO WYSTAWIENIU AUKCJI czyli jutro wieczorem. Gorąco pozdrawiam wszystkich i ŻYCZĘ SPOKOJNYCH, ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT. Grzesiek
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwca 2018, 12:46:35 wysłana przez TomekP »
Qui Non Proficit, Deficit.

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Moje "świąteczne" aukcje na Allegro
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwietnia 2017, 22:13:54 »
Wystawiłem 54 monety, zdjęcia są w dość dobrej jakości. Wszystkie monety są z okresu Polski Królewskiej. Oto link do aukcji:
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=1610686&order=t
Zapraszam do oglądnięcia i życzę powodzenia w licytacjach (oczywiście jeśli ktoś będzie miał taka ochotę  ;) ).
Qui Non Proficit, Deficit.

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: Moje "świąteczne" aukcje na Allegro
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwietnia 2017, 22:23:57 »
Wystawiłem 54 monety, zdjęcia są w dość dobrej jakości. Wszystkie monety są z okresu Polski Królewskiej. Oto link do aukcji:
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=1610686&order=t
Zapraszam do oglądnięcia i życzę powodzenia w licytacjach (oczywiście jeśli ktoś będzie miał taka ochotę  ;) ).
Bardzo interesujące pozycje..., ale ja czekam na ciekawy Malbork. :)
 
Marcin

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Moje "świąteczne" aukcje na Allegro
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwietnia 2017, 22:33:51 »
Jeszcze nie tym razem, ale niedługo :) i to nie jeden.
Qui Non Proficit, Deficit.

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Moje "świąteczne" aukcje na Allegro
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwietnia 2017, 22:44:03 »
Dojrzewam też do wystawienia ciekawostki dla miłośników SAP, rzadkie 10 groszy z 1795 roku, oznaczonych jako R4 ale o wiele rzadsze. Na WCNie nie było tego rocznika, u Niemczyka pokrewny stan był około 3 lata temu:
http://archiwum.niemczyk.pl/auction/9/179/stanislaw-august-poniatowski-10-groszy-1795-mw-warszawa
Ale jeszcze nie dojrzałem  :P
Qui Non Proficit, Deficit.

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: Moje "świąteczne" aukcje na Allegro
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Kwietnia 2017, 22:48:42 »
Jeszcze nie tym razem, ale niedługo :) i to nie jeden.
Jakoś wytrzymam, ale jestem bardzo ciekawy... :)
Marcin

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Moje "świąteczne" aukcje na Allegro
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Kwietnia 2017, 22:54:29 »
Z Malborka mam jeszcze inne rzeczy  ;) np:
Qui Non Proficit, Deficit.

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: Moje "świąteczne" aukcje na Allegro
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Kwietnia 2017, 23:23:38 »
Z Malborka mam jeszcze inne rzeczy  ;) np:
Wybaczam pomyłkę.  ;)
Marcin

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Moje "świąteczne" aukcje na Allegro
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Kwietnia 2017, 23:27:03 »


Moja wina  8), przez wystawienie aukcji jestem zakręcony. Oczywiście to Kraków, ale mam też z M  :)
Qui Non Proficit, Deficit.

Stanisław

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 475
Odp: Moje "świąteczne" aukcje na Allegro
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Kwietnia 2017, 14:28:39 »
Panie Korczaszko,
10 gr z 1795 roku nie istnieją.
Patrz blog "Srebrne monety SAP i inne pasje" z dnia 26.11.2016 autor p. Eleniasz.
Dlaczego pan zawyża stany zachowania monet, szczególnie miedzianych.
Nr. 17 na pana aukcji jest to fałszerstwo trojaka z 1589 roku, a nie naśladownictwo, ponieważ widać to po nędznej próbie srebra.
Co do rzadkości monet oferowanych na pana aukcji kiedyś to one może i były bardzo rzadkie, a szczególnie te R8. Dzisiaj w dobie wykrywaczy do metalu są bardzo często znajdywane, a rzadkość ich może wynosić R4, R5 lub może być jeszcze mniejsza.

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Moje "świąteczne" aukcje na Allegro
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Kwietnia 2017, 15:23:12 »
Człowiek uczy się całe życie, jak w moim opisie. 10 groszy z 1795 jest oznaczone w katalogach jak i na stronie aukcji Niemczyka, a według Pana jaki rocznik jest na tej monecie?  Co do oznaczenia stopni rzadkości posiłkuję się katalogami, tak jak WCN czy inne sklepy numuzmatyczne. Również oznaczenie stanów jest porównywane z aukcjami numizmatycznymi. Ja widzę tą monetę na żywo. Zresztą jak Pan widzi wszystkie osoby które kupiły u mnie monety raczej się z tym zgadzają, widać to w komentarzach.
A proszę mi powiedzieć czy fałszerstwo nie jest (mniej lub bardziej) naśladowaniem oryginału?

Qui Non Proficit, Deficit.

eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: Moje "świąteczne" aukcje na Allegro
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Kwietnia 2017, 15:51:08 »
Trudno się mi nie zgodzić z kolegą @Stanisław... 10gr z 1795 na 100% nie istnieje.
Pisze to tylko dlatego, że jeszcze Pan jej nie wystawił więc zakładam, że istnieje szansa na uniknięcie błędu, a o to zawsze warto "powalczyć".
Moneta ma przebitą datę 1792/3 i rzeczywiście mozna odnieść wrażenie, że jest tam 5, a juz szczególnie jak się jest sprzedawcą.  ;)
Wiem, że nawet domy aukcyjne powoli się już do tego przekonują... starałem sie to opisać na blogu w tym miejscu http://monetysap.blogspot.com/2016/11/10-groszy-z-1794-i-1795-czyli-o.html

Ocen stanów nie komentuje, mimo wyraźnych zasad - praktyka pokazuje, że mało kto sie stosuje i jest wolna amerykanka, zatem trudno mieć pretensje. Kto się nieco orientuje, to z reguły wie, że nie ma co nimi zbytnio sugerować przy zakupie.

Pozdrawiam i jak jest cos ciekawego z SAP, to proszę wrzucać zdjęcia.  :D
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Moje "świąteczne" aukcje na Allegro
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Kwietnia 2017, 16:43:51 »
Sprzedaż monet jest bardzo trudną rzeczą. Wcześniej nie stosowałem oznaczeń stanu, ale ze względu na prośby kupujących zacząłem to stosować. Chcąc być wiarygodny staram się porównywać stany monet sprzedawanych w firmach numizmatycznych i na tej podstawie określać stany monet. Ja sam zawsze twierdziłem, że określenie stanu jest rzeczą indywidualną. Dlatego staram się robić zdjęcia o najważniejszej rozdzielczości jaką można wstawić na Allegro. Żeby każdy indywidualnie mógł określić stan monety. Co do omawianych 10 groszy dziś wieczorem zapoznam się z artykułem. Jeśli kolega nie będzie miał nic przeciw temu wszelkie pytania skieruję na priv.
Qui Non Proficit, Deficit.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Moje "świąteczne" aukcje na Allegro
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Kwietnia 2017, 17:00:18 »
Miałem się nie wypowiadać.Skala stanów zachowania jest dość precyzyjnie opisana.Jak można monetę po elektrolizie z widocznymi wżerami określić na 1-/2+. W takim razie jak Pan oceni stan mojej monety z tej samej mennicy i z tego samego rocznika?
Pozdrawiam. zdzicho

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Moje "świąteczne" aukcje na Allegro
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Kwietnia 2017, 17:23:45 »
No coz, przyjrzalem sie i ja opisom tych aukcji i musze sie zgodzic, ze oceny stanow niewiele maja wspolnego z rzeczywistoscia. Ja sie nabrac nie dam ale ktos, kto sie nie zna...
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus


Ten wątek jest zamknięty. Skontaktuj się z administratorem w celu odblokowania.
 

R E K L A M A
aukcja monet