Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
23 Sierpień 2017, 10:01:01

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kazimierz Wielki kwartnik koronny - falsyfikat  (Przeczytany 859 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
slawgo
Użytkownik
**
Poland Poland

Zainteresowania:
rzymki

« : 17 Kwiecień 2017, 11:21:12 »

Czy ktoś z szanownego grona spotkał się z takim falsyfikatem. Kwartnik został wykonany z materiału przypominającego srebro...posiada jakby lekką patynę dźwięczy głucho. Waga 2,96 rozmiar 23 mm

* Kwartnik 1 awers.JPG (52.17 KB, 692x519 - wyświetlony 130 razy.)

* Kwartnik 1 rewers.JPG (52.46 KB, 692x519 - wyświetlony 106 razy.)
anonimus
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
Polska Królewska; zwłaszcza XVIIw

« Odpowiedz #1 : 17 Kwiecień 2017, 11:27:54 »

Myślę, że nazwanie tego wyrobu falsyfikatem jest trochę na wyrost. To jakiś jarmarczny żeton i tyle.
slawgo
Użytkownik
**
Poland Poland

Zainteresowania:
rzymki

« Odpowiedz #2 : 17 Kwiecień 2017, 11:31:05 »

Jeśli jest to taki pospolity "jarmarczny wyrób" to dlaczego nie mogę odszukać podobnego egzemplarza. Czyżby ktoś wybił jedną sztukę w bizmucie?
Manusk
Użytkownik
**
Poland Poland

Zainteresowania:
Technika

« Odpowiedz #3 : 18 Kwiecień 2017, 10:04:28 »

Szanowny Panie gdyby ów medalik był wybity nawet w złotym gównie to tak nie jest wart tego ,żeby ktoś sobie zaprzątał głowę szukaniem po odpustach tego "cuda" Uśmiech
Ja np wolałem jako dziecko ,korkowce i piłeczki z trocin na gumce i dzisiaj choćbym skisł to o oryginał z tamtych czasów jest bardzo trudno Uśmiech-tyle tylko ,że to wiąże się z moimi zainteresowaniami jako dziecko i przypomina młode lata ,a to co Pan przedstawił nie jest przecież ani monetą ani żetonem pamiątkowym więc tym bardziej na forum numizmatycznym nikt się tym nie będzie zajmował Uśmiech-to tak jakby do rzeźni ,na ubój przywieźli sztuczną świnię z plastiku i kazali podzielić ją rzeźnikom na ćwiartki i inne "akcesoria" kulinarno-spożywcze . Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
siwy1251
Nowy użytkownik
*
Poland Poland

« Odpowiedz #4 : 21 Kwiecień 2017, 20:46:12 »

Szanowny Panie gdyby ów medalik był wybity nawet w złotym gównie to tak nie jest wart tego ,żeby ktoś sobie zaprzątał głowę szukaniem po odpustach tego "cuda" Uśmiech
Ja np wolałem jako dziecko ,korkowce i piłeczki z trocin na gumce i dzisiaj choćbym skisł to o oryginał z tamtych czasów jest bardzo trudno Uśmiech-tyle tylko ,że to wiąże się z moimi zainteresowaniami jako dziecko i przypomina młode lata ,a to co Pan przedstawił nie jest przecież ani monetą ani żetonem pamiątkowym więc tym bardziej na forum numizmatycznym nikt się tym nie będzie zajmował Uśmiech-to tak jakby do rzeźni ,na ubój przywieźli sztuczną świnię z plastiku i kazali podzielić ją rzeźnikom na ćwiartki i inne "akcesoria" kulinarno-spożywcze . Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
Mistrz !
modsog
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
XX wiek + monety SIGIS III DG

« Odpowiedz #5 : 21 Kwiecień 2017, 23:36:38 »

Akurat jako żeton pamiątkowy wydaje mi się, że można to potraktować. Sam mam bodajże grosza Kazimierza Wielkiego, którego własnoręcznie wybiłem (dostałem do ręki młot, przyłożyłem stempel i ŁUPS!) mając lat naście na jakimś zamku podczas letnich wypadów z rodzicami. Obok tego na dnie szuflady leży kilka "odbitek" innych nominałów różnych władców. Sęk w tym aby należycie je traktować: jako źródło informacji o danej epoce, jak zmieniała się nasza waluta, co można było kupić za taką monetę (oryginalną) w tamtym okresie i ile trzeba było na  nią pracować w porównaniu do np. dzisiejszych czasów. Coś na zasadzie lalki dla małych dziewczynek i plastykowe autka dla chłopców, etc...
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM