Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
20 Kwiecień 2018, 02:58:33

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Poszukiwania zaginionej dwuzłotówki z 1777 r  (Przeczytany 2306 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
eleniasz
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Zainteresowania:
srebro SAP

Zobacz profil WWW
« : 17 Kwiecień 2017, 18:50:11 »

Zwracam się z apelem do wszystkich miłosników numizmatyki o pomoc w namierzeniu zaginionej/ukradzionej monety.
Całą sprawe opisałem dokładniej na blogu i można w wolnej chwili przeczytać wpis w tym miejscu http://monetysap.blogspot.com/2017/04/dwuzotowka-rocznik-1777-czyli.html

Będę wdzieczny za wszelkie sygnały jeśli gdzieś "moja" dwuzłotówka się ujawni.
Przygotowałem specjalny apel, który pozowlę sobie tutaj zamieścić.
Z góry dziekuję za wszelka pomoc.

* zaginiona dwuzłotówka z 1777 roku.jpg (222.59 KB, 900x544 - wyświetlony 133 razy.)

12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP
Divusric
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Zainteresowania:
Rzym

Legitymacja 077

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 17 Kwiecień 2017, 19:01:56 »

Znam te uczucie.W ciągu ostatniego miesiąca zginęły mi 2 przesyłki.Normalnie załamka....Ręce opadają... Smutny

Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.
eleniasz
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Zainteresowania:
srebro SAP

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 17 Kwiecień 2017, 20:07:39 »

Znam te uczucie.W ciągu ostatniego miesiąca zginęły mi 2 przesyłki.Normalnie załamka....Ręce opadają... Smutny

Własnie dlatego chcę sprawdzić, czy odpowiednie nagłosnienie sprawy może jakoś pomóc nam sie przed tym obronić...

cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:
Polskie monety bite w mennicach pruskich od XVI w. Krol Stas i Batory.

« Odpowiedz #3 : 17 Kwiecień 2017, 21:24:28 »

Az sie prosi, by w przyszlosci odpuscic udzial poczty i samemu pojechac po odbior.

Jako ciekawostke podam, ze jeden gosc dostal u mnie w zeszlym tygodniu list opozniony o 27 lat. I tez nie bylo winnych.

Wszystko przemija. Dzisiaj choinka, jutro kawal kija...Jacek
petroniusz15
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 052

tam dom twój gdzie serce twoje

« Odpowiedz #4 : 18 Kwiecień 2017, 18:58:59 »

przez tzw "pocztę polską" nie wysyłam żadnych wartościowych przesyłek, miałem otrzymać na swoją 60-tkę prezent oz znajomego i.... wszelki ślad po paczce zaginął ; wysyłam dhl-em - pewny przewoźnik , w miarę ha ha

pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52
KDSK
Użytkownik
**
Poland Poland

Zainteresowania:
miedziane monety ostatniego króla

« Odpowiedz #5 : 06 Maj 2017, 20:56:30 »

Witam!Miałem podobną, a wręcz identyczną przygodę ze swoją monetą. List otrzymałem po półtora miesiąca od wysyłki, w rozdartej i sklejonej kopercie, przy rozdartej i niesklejonej nawet zawartości koperty, tzn. opakowania monety. Mój list wrzucono do innej skrzynki 30 km od miejsca doręczenia. Wnioski nasuwają się same. Proponuję niezwłocznie zgłosić sprawę na Policję i poinformować o tym listonosza i Naczelnika Urzędu. Pozdrawiam, proszę nie tracić nadziei. 
sikor22
Nowy użytkownik
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Pec
Zainteresowania:
Polska

« Odpowiedz #6 : 07 Maj 2017, 09:06:21 »

Ja w zeszłym roku miałem taką samą sytuację. Monety w kopercie ,kilka rzadkich dwozlotowek. Nadawca złożył reklamację. Oddali 250 złotych po pół roku. A listonosz niewinny?Uśmiech 
eleniasz
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Zainteresowania:
srebro SAP

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 07 Maj 2017, 10:28:15 »

Jak widać moja sytuacja nie jest odosobniona, kradną na potęgę  Szok
Podstawowa nauka jest taka, że zagrożenie utraty monet jest realne i dla profilaktyki należy postarać się omijać listy polecone.
U mnie nadawca złożył oficjalną reklamacje i Poczta już po miesiącu uznała swoja winę oraz przyznała maksymalne odszkodowanie 145 złotych (50 x 2,80) + 6,80 za zwrot kosztów niedostarczonej wysyłki.

Oczywiście tak jak zapowiadałem złożyłem również zawiadomienie na Policję, bo zależy mi na odzyskaniu monety i ustaleniu kto ukradł. Na początku policjanci trochę kręcili nosami i zastanawiali się czy w ogóle przyjąć takie zgłoszenie... ale jeden z oficerów dyżurnych jak się okazało z miłej pogawędki jest pasjonatem historii (interesuje się poszukiwaniem z wykrywaczem i zbiera "stare guziki") i od razu atmosfera się poprawiła i padła krótka komenda - "przyjąć od obywatela"  Duży uśmiech
Czy to coś da trudno stwierdzić, wiem że zabezpieczono monitoring i był plan żeby przesłuchać kilku pocztowców.
Zobaczymy jak będzie...

pasjonatort
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Zainteresowania:
Zygmunt III - orty gdańskie. Gustaw - trojaki elbląskie.

TPZN 080

« Odpowiedz #8 : 07 Maj 2017, 12:31:21 »

Ze swojej strony polecam prosić sprzedawców o wysłanie listem wartościowym. Z moich doświadczeń zauważyłem, że Poczta Polska z takimi przesyłkami obchodzi się w sposób wyjątkowo "delikatny", tzn. są one dokładnie monitorowane. Nawet jak dojdzie do niewielkiego naderwania, czy przy wysłaniu pracownik źle wpisał wagę i potem w oddziale naszej poczty zauważą inną wagę to wszystko odbywa się za protokołem. Nie chcę mówić, że to 100% sposób, ale na pewno duża pewność. List zostaje oklejony dodatkowymi znaczkami i nie ma możliwości żeby ktoś je naruszył. I taka przesyłka naprawdę dociera szybciej. Sam koszt jest znikomy, bo to raptem 1 zł więcej od listu poleconego. Oczywiście przy ubezpieczeniu na kwotę 50 zł, bo za każde kolejne 50 płaciły dodatkową złotówkę. Jednak wystarczy wybrać najniższe ubezpieczenie i naprawdę Poczta zaczyna obchodzić się jak z jajkiem.  Mrugnięcie Sam wysyłając do kogoś list stosuję taką formę przesyłki. Nigdy nie słyszałem żeby nie doszła czy została pozbawiona zawartości.

Życzę Koledze żeby moneta się odnalazła i trafiła do Ciebie.

dukatkg
Stały bywalec
Poland Poland

« Odpowiedz #9 : 07 Maj 2017, 18:19:18 »

Mylisz się.
Aktualnie poczta jest strasznie łapczywa i za nalżejszy ekonomiczny LW50 żąda 15,90 zł.
Zdecydowanie lepiej wysyłać kurierami, przez pośredników. 12-15 zł z ubezpieczeniem na tysiące złotych. I swoją drogą nie słyszałem, żeby komuś zaginęła taka przesyłka. Co innego opóźnienia i traktowanie paczek Buzia na kłódkę
Tuk Tukat
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Legtymacja TPZN nr.104
Zainteresowania:
Polska Królewska obecnie drobnica ZW III , Księstwo Warszawskie, II RP

« Odpowiedz #10 : 07 Maj 2017, 18:29:14 »

Współczuję i radzę by popytał Pan sąsiadów czy przypadkiem nie otrzymali przesyłki zaadresowanej do Pana . Nie raz mi się zdarzało ,że znalazłem cudze listy w mojej skrzynce . Wtedy takie ,,kukułcze jajo " odnosiłem na pocztę .
Pozdrawiam Janek

Janek
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM