Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
18 Grudzień 2017, 08:02:07

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ort koronny 1621  (Przeczytany 2188 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pasjonatort
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Zainteresowania:
Zygmunt III - orty gdańskie. Gustaw - trojaki elbląskie.

TPZN 080

« Odpowiedz #15 : 15 Grudzień 2017, 17:36:22 »

Nie mogąc przestać się uśmiechać, postanowiłem podzielić się z innymi tym najnowszym odkryciem! To zmienia bieg całej numizmatyyki Uśmiech
Moneta niewątpliwie rzadsza od denara Princes Polonie, grosza krakowskiego Kazimierza Wielkiego i wielu jeszcze innych unikatowych pozycji. To co wydawało się dotychczas niemożliwe i nie notowane jest w żadnym katalogu stało się realne, czego namacalny dowód tu prezentuję.W tym miejscu także szerszy opis. Moneta ta to autentyczne znalezisko(bez obaw, nie polskiego). Także jej wystawienie za granicą zauważyło  Muzeum Narodowe w Krakowie. Jednakże dość sceptycznie podeszło do tematu jej autentyczności jak podesłałem fotki ,ograniczając się do stwierdzenia "Moneta z epoki ,interesujące fałszerstwo". Nie dawało mi  spokoju takie przekonanie i poszukiwałem konkretnej wiedzy która by potwierdziła  moje racje.Oczywiście, na  takowe natrafiłem i także podzielę się z Państwem z zaskakującym nowym odkryciu   w historii polskiej numizmatyki .Fakt autentyczności tej monety(tego orta) potwierdza źródło wiedzy jakim są "Dzieła Tadeusza Czackiego zebrane i wydane przez hr. Edwarda Raczyńskiego-tom III"'. Wpisując w sieci"Monety 1631 dzieła Tadeusza Czackiego"-wyświetli się  strona z tekstem o 1631r. Idąc stronę do tyłu i stronę do przodu poznacie Państwo całą prawdę o roczniku 1631, o licznych skargach Pruskich do króla Zygmunta na złą monetę(waga 5,08g i błąd w napisie PRVIS) której nie doczekał rozpatrzyć. A także o tym że od 1627r był zakaz bicia drobniejszej monety. Można tylko było wybijać półtalary i talary. Zatem zgodnie z logicznym myśleniem ta moneta tu prezentowana jest co najmniej bardziej wiarygodna w swą oryginalność ,jak orty rocznika 1628 R8 i 1630 R8 które pojawiły się jakimś cudem w katalogach. Z dokumentów wynika że był wyraźny zakaz bicia. Moneta powinna trafić w dobre ręce-do osoby która będzie wiedziała jak dalej i co dalej z nią zrobić.

To niezwykłe odkrycie, wiekopomne znalezisko może być Twoje drogi czytelniku. Wystarczy jedynie zapłacić - 5000 zł plus 7 zł za wysyłkę. I wtedy dostąpisz zaszczytu posiadania orta 1631!  Mrugnięcie
Jacku, a może to Ty Kolego Tytusie stoicie za tym odkryciem, tzn. ...sprzedażą Duży uśmiech

Tytus
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Zainteresowania:
Monety Polski królewskiej

x

« Odpowiedz #16 : 15 Grudzień 2017, 18:03:57 »

Super, właśnie się zastanawiałem co chciałbym dostać na gwiazdkę; a gdzie jest do nabycia??!!  Buziak Mrugnięcie
(albowiem niestety to nie ja jestem właścicielem tego niedocenianego unikatu Smutny)
pasjonatort
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Zainteresowania:
Zygmunt III - orty gdańskie. Gustaw - trojaki elbląskie.

TPZN 080

« Odpowiedz #17 : 15 Grudzień 2017, 18:11:15 »

Na allegro. Właściciel posiada inne rarytasy, niemniej zacne Mrugnięcie Z pośpiechu zapomniałem wspomnieć, że oczywiście ten "UNIKAT", to nic innego, jak wcześniej omawiany ort w tym temacie. Mrugnięcie

* 2880d932449781bb5ac6f116e575.jpg (476.9 KB, 850x833 - wyświetlony 14 razy.)

cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:
Polskie monety bite w mennicach pruskich od XVIw. Krol Stas i Batory.

« Odpowiedz #18 : 15 Grudzień 2017, 18:25:33 »

Jedna pozycja mnie zastanawia, a mianowicie ten szostak bez daty.

http://allegro.pl/r8-zygmunt-iii-6-groszy-bez-daty-i7091511196.html#thumb/1

Wszystko przemija. Dzisiaj choinka, jutro kawal kija...
Jacek
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM