Aktualności:

  • 19 Marca 2024, 07:09:33

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Rozpoczecie przygody z Rzymem.  (Przeczytany 17936 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

borys

  • Gość
Odp: Rozpoczecie przygody z Rzymem.
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Maja 2017, 19:47:31 »
Zbiera Pan najpopularniejsze odmiany monet od Cezara do Justyniana? Według jakiego klucza?
Czym zauroczył Pana V wiek i co to są hybrydy?

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Rozpoczecie przygody z Rzymem.
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Maja 2017, 20:18:39 »
1 W tym przypadku nie mam żadnego klucza.Może być  np moneta prowincjonalna
2 V wiek w postaci numizmatów wybitych na zachodzie (wschód też ale mniej) zaciekawił mnie swoim tajemniczym urokiem.Każda moneta to jest wyzwanie.One są  już tak prymitywne, że aż fajne.Czasem atrybucja polega na odczytaniu pojedynczej literki.
Jaka piękna katastrofa -cytując Greka Zorbę.
3 Hybryda to taki numizmat gdzie do wybicia omyłkowo zastosowano stemple różnych monet (awers inna ,rewers inna)
W przypadku monet antycznych  tzw muł to produkt oficjalnej mennicy.Są to pomyłki lub celowe działanie.Reszta hybryd to jakieś pokątne warsztaciki gdzie wszystko wykorzystywano nie dbając o szczegóły  ;)
Proszę link do moich wypocin z hybrydami
http://romaeaeternae.blogspot.com/2017/04/niesamowite-jeszcze-jedna-hybryda.html
« Ostatnia zmiana: 22 Maja 2017, 21:46:42 wysłana przez Divusric »
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

borys

  • Gość
Odp: Rozpoczecie przygody z Rzymem.
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Maja 2017, 20:39:04 »
Coraz ciekawszy robi się Rzym. Czuję, ze połknałem bakcyla. Dziękuję za link do bloga, na pewno będę czytał.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Rozpoczecie przygody z Rzymem.
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Maja 2017, 07:43:54 »
żółwie tempo nie wiem czy jest dobre
Żółwie tempo nie jest złe :-) Lepiej kupić jedną monetę cieszącą oko na kwartał niż dziesięć trupków przez tydzień, które i tak Pan sprzeda jak się coś Panu wyklaruje :-)

borys

  • Gość
Odp: Rozpoczecie przygody z Rzymem.
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Maja 2017, 09:17:29 »
Żółwie tempo nie jest złe :-) Lepiej kupić jedną monetę cieszącą oko na kwartał niż dziesięć trupków przez tydzień, które i tak Pan sprzeda jak się coś Panu wyklaruje :-)

Ma Pan rację. Jak wszystko dobrze pójdzie, z polskiej aukcji nadejdzie Trajan, a z Niemiec nadjedzie Hadrian. Wtedy się pochwalę;)
Oprócz tego tworzę zbiór wirtualny. Teraz kładę główny nacisk na czytanie i zadawanie pytań.


 

R E K L A M A
aukcja monet