Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 14:15:12

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Aukcje LiveBid GNDM  (Przeczytany 11350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rovescio

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
Aukcje LiveBid GNDM
« dnia: 25 Maja 2017, 18:22:51 »
Na Facebooku ukazała się zapowiedź  trzech aukcji LiveBid  GNDM i lista pozycji na Aukcję 1.  na stronie https://aukcje.gndm.pl
Należy pogratulować odwagi wchodzenia teraz z oferta aukcyjną i mieć nadzieję, że na następnych aukcjach będzie więcej interesujących pozycji.
« Ostatnia zmiana: 12 Maja 2018, 22:46:23 wysłana przez TomekP »

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: Aukcje LiveBid GNDM
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maja 2017, 20:57:04 »
O nadchodzącej e-aukcji GNDM pisałem już na naszym fanpage. Aukcyjna oferta może nie powala, ale jest cały przekrój i pewnie niejedna osoba coś dla siebie wypatrzy. Na pewno na plus trzeba ocenić podawanie wag oraz odnośniki do literatury. Natomiast minusem jest brak do tej pory regulaminu…
Generalnie oceniam pozytywnie pojawienie się kolejnej aukcji internetowej na naszym rynku.
Norbert

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: Aukcje LiveBid GNDM
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Czerwca 2017, 18:27:27 »
No i aukcja za nami. Udało Wam się coś upolować? Ja złożyłem limity i musiałem wyjechać. Udało mi się wygrać jedną aukcję, w kilku innych zostałem przelicytowany "o włos"  :(  A to moja zdobycz (zdjęcie z katalogu aukcyjnego)
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: Aukcje LiveBid GNDM
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Czerwca 2017, 18:29:47 »
Sorry, zapomniałem o fotkach
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

TomekP

  • Gość
Odp: Aukcje LiveBid GNDM
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Czerwca 2017, 18:49:16 »
Gratuluję! Ja atakowałem 3 pozycje, niestety we wszystkich poległem  >:(

dukatkg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 601
Odp: Aukcje LiveBid GNDM
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Czerwca 2017, 19:30:04 »
U mnie na kilkanaście limitów weszły dwa ;)
Nie to co chciałem najbardziej, ale zawsze coś się wciśnie do klasera.
monetydawne.pl - nowy portal numizmatyczny, polecam :)

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: Aukcje LiveBid GNDM
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Czerwca 2017, 19:39:29 »
Gratuluje wygranych pozycji !!
Ja niestety nie licytowałem..., na mają niedolę aukcja była uboga w trojaki malborskie. :)
Marcin

Glider

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 266
Odp: Aukcje LiveBid GNDM
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Czerwca 2017, 21:20:30 »
Przymierzałem się na jeden walor. Mimo dość wysokiej kwoty zostałem przelicytowany. Gdy chciałem podbić, w panice pogubiłem się w klikaniu i już było za późno :(.
Śledziłem długi czas przebieg aukcji i uważam, że nie powinno dochodzić do sytuacji, gdy po zakończeniu licytowania i dzwonku dopuszcza się jeszcze przebicie. Jeżeli bym był w ten sposób przelicytowany, to bym składał reklamację.

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Aukcje LiveBid GNDM
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Czerwca 2017, 22:40:05 »
Z zainteresowaniem śledziłem ta aukcję ale dziś miałem zaplanowany wyjazd do znajomych na działkę. Niestety interesujących mnie monet nie mieli a nawet jak próbowałem się rano zarejestrować to system mnie "wykopał". Wkurzyłem się i olałem jedną pozycję, którą chciałem obstawić  :-\  Jedyne czego nie znoszę to niewspółpracującego systemu licytacji.
Mam nadzieję, że w przyszłych aukcjach będzie więcej drobnicy Z3W bo zarówno ostatnio WCN jak i pozostałe serwisy serwują niesamowicie biedną ofertę w półtoraki. Nie wiem, czy to sezon ogórkowy czy po prostu taki okres ale pozostałe nominały jakoś dopisują więc to chyba nie to... :P
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Aukcje LiveBid GNDM
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Czerwca 2017, 14:43:38 »
Coś mi się wydaje, że akurat Półtorak to niezbyt lubiany nominał przez firmy. Może za wyjątkiem litewskich i ryskich.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Aukcje LiveBid GNDM
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Czerwca 2017, 16:38:07 »
Wielu ludzi nie rozumie jak atrakcyjny jest to nominal, gdyz jest raczej niepokazny.

Mysle, ze bardzie pasuje "niepozorny".
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwca 2017, 21:28:04 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Aukcje LiveBid GNDM
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Czerwca 2017, 20:21:32 »
Coś mi się wydaje, że akurat Półtorak to niezbyt lubiany nominał przez firmy. Może za wyjątkiem litewskich i ryskich.
Łatwo Rygę zaklasyfikować do "dosyć rzadkich" a Wilno do "bardzo rzadkich". A reszta... na przykładzie WCNu, sprzedawali w locie 1618 z napisem SIGIS III i dopiero po cenie chyba się jorgnęli, że coś tam było skoro poszło za ~2000zł. Podobnie w lot ok. 10 sztuk wsadzili kiedyś Wilno (stan kiepski ale czytelny) opisany jako Bydgoszcz. Przykładów jest więcej.


Wielu ludzi nie rozumie jak atrakcyjny jest to nominal, gdyz jest raczej niepokazny.
Dokładnie. Nominał drobny ale nie tak "atrakcyjny" jak grosze czy szelągi. Być może z tego powodu, że to właśnie moneta nova, czyli twór poniekąd bez większych historycznych korzeni. Gdyby nie to forum sam niewiele więcej bym wiedział o nich niż to co przedstawił Kopicki w Monetach Zygmunta 3 Wazy...

Musimy po prostu liczyć, że przyszłe aukcje będą obfitować w większą ich ilość (dla oddania prawdziwego stanu rzeczy należy powiedzieć, że półtoraki były dwa: z 1661 i 1666 roku). Wyraziłem taką nadzieję również bezpośrednio panu Marciniakowi :)
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwca 2017, 20:59:32 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: Aukcje LiveBid GNDM
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Czerwca 2017, 11:08:50 »
A mnie z całej aukcji najbardziej ucieszyła informacja:
Cytuj
numer licytacyjny 742
Taka mała ciekawostka, ale to pokazuje w pewien sposób ilość zainteresowanych osób.  ;)

Myślałem o orcie gdańskim 1619, ale na zdjęciach moneta wyglądała strasznie "blado-biało" i jedynie zalicytowałem na alibi. Czyli nisko.
Chwilę oglądałem aukcję na żywo, potem sprawdziłem praktycznie całość oferty pod kątem przebić. Ze swojej strony mam tylko jedną uwagę. Po licytacji X pozycji, powinna od razu być widoczna cena końcowa. Tak było np. na ostatniej aukcji WCN, a tutaj po wejściu w trakcie licytacji przy dawno zakończonych pozycjach widniał tylko -. Dopiero po zamknięciu aukcji, pojawiły się ceny.
Norbert

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: Aukcje LiveBid GNDM
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Grudnia 2017, 12:48:32 »
Warto odświeżyć ten wątek, ponieważ GNDM mocno się rozbrykał. :) Za nami trzy aukcje, a już można zapoznać się ze sporą ilością kolejnych pozycji. Patrząc pod kątem moich zainteresowań na pewno duże emocje wzbudza ort bydgoski z 1620 mający na rewersie ozdobniki. Moneta oszacowana przez Igora na R8, znane egzemplarze znajdują się w MNK i MNW. Drugi ort z tego rocznika, to bardziej popularny wariant, ale pewnie i tak wzbudzi duże zainteresowanie.
Kolejną pozycją wartą wspomnienia to ort 1658 z czasów okupacji Elbląga. Awers tej monety posiada pełną legendę i cieszę się, że ten okres nie jest moim konikiem. Natomiast trojaki z czasów pierwszej okupacji tego miasta przez Szwedów znajdują się w moich zainteresowaniach i będę o nie walczył. :)
Norbert

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Aukcje LiveBid GNDM
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Grudnia 2017, 16:59:37 »
to sie zgadza - maja bardzo ladne pozycje !!

Dodam, tez ze zaczynam lubic ich wyszukiwarke: http://archiwum.gndm.pl/
Ogolnie wole (moze sie przyzwyczailem) wyglad wnikow wyszukiwania na stronie WCNu - podanie stanu monety, opis, ... , ale w GNDM nie musze sie gimnastykowac z polskimi literami :-)

Trzeba bedzie kiedys napisac krotki program, ktory bedzie szukal i tu i tu :-)

Tomek
Pozdrowienia, Tomasz

 

R E K L A M A
aukcja monet