Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
15 Grudzień 2017, 12:54:37

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: UNC czy AU - co lepsze ? rozterki początkującego kolekcjonera  (Przeczytany 7606 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
modsog
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
XX wiek + monety SIGIS III DG

« Odpowiedz #30 : 02 Czerwiec 2017, 07:45:15 »

Ja też ją rozumiem (podoba mi się także skala Pimpledona). Osobiście używam jednak znacznie prostszej, dwustopniowej skali oceny stanu zachowania monety:
- NSDK (nadaje się do kolekcji)
- NNSDK (nie nadaje się do kolekcji)

W tej pierwszej kategorii mam trzy podkategorie:
- Ł (ładny)
- BŁ (bardzo ładny)
- Z (zachwycający)

Czasami zdarza się, że monety w stanie NSDK-Ł wymieniam na NSDK-BŁ albo NSDK-Z.
Od tego też są możliwe wyjątki bo jeśli moneta jest popularna to nie ma zazwyczaj problemu mieć ją w stanie  NSDK-BŁ/NSDK-Z.
Natomiast w przypadku monet b. rzadkich jestem skłonny posiadać te, które normalnie zaklasyfikowałbym jako NNSDK.
Podobną skalę również stosuję tylko nie potrafiłem tego tak zgrabnie opisać  Mrugnięcie

W tym samym numerze polecam zajrzeć na stronę 15 (reklama NCG), gdzie przedstawiony jest grading "nienumeryczny", dla mnie osobiście dużo bardziej sensowny, bo odnoszący się do różnych parametrów, które oceniać się powinno, jeśli już się ocenia według założeń innych niż chcę mieć / nie chcę mieć. Tylko dlaczego w plastiku? - JA CHCĘ W PUDEŁKU Z DREWNA OLIWNEGO!!!

No i to nawet mi się podoba, bo przy okazji też jest podana waga monety! No dobra może to ruch w dobrym kierunku ale na serio... kupuję piękną antyczną monetę monetę jak na reklamie i kitraszę ją w kawałku tworzywa sztucznego? Bez jaj, kogo to może zachwycać? Takie licytowanie się numerkami. "Ja mam eMeS sześćdziesiąt dwa-a" "Ale skucha, bo ja mam eMeS sześćdziesiąt trzyy-y!".  Mrugnięcie

Popuszczając bardzo luźno wodze wyobraźni wyobrażacie sobie Panowie co by było gdyby podobny system wszedł do sprzedaży używanych (nowy automatycznie miałby MS70) samochodów? Chichot
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM