Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 12:05:54

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Prośba o pomoc  (Przeczytany 7237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bernard77

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Prośba o pomoc
« dnia: 01 Czerwca 2017, 19:08:18 »
Witam wszytskich,

Jestem laikiem jeżeli chodzi o sprawy numizmatyczne, tzn. coś tam już liznąłem, ale moja wiedza ciągle jest bardzo mała. Mam po Dziadku dużą kolejcję monet. Niestety nie wiem, które są wartościowe które nie. Porobiłem zdjęcia, niestety jest ich kilkaset. Nie wiem które wrzucić, ponieważ nie wiem co jest ważne. Mógłbym Was prosić o pomoc czy jest tu coś wartościowego i ewentualną wycenę? W kilku miesjach skupu zaproponowali mi koło 2 tyś. Myślałem, że są warte nieco więcej. Gdyby potrzebne były lepsze zdjęcia proszę o informację, bo wiem, że wiele monet może być ciężkich w identyfikacji.

Zgrałem je pod linkiem:

https://we.tl/4eCO5AApDX

1 spakowany plik 1 gb

Przepraszam, że w taki sposób, ale nie wiem jak tu umieścić wszystkie zdjęcia.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Berd

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwca 2017, 19:20:14 »
Nie jestem pewien czy jest to bezpieczne  sciaganie 1GB z nieznanego zrodla.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Bernard77

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwca 2017, 19:56:25 »
a wiesz może jak inaczej mógłbym umieścić te zdjęcia? Ja sam tego programu nie znałem :) Znajomy mi go zasugerował. Wetransfer sie zwie :). Fajna sprawa wogóle do dużych plików :) Sam pierwszy raz korzystałem :) Nie wiem jak mógłbym przekonać :) No hakerem nie jestem :) Można zawsze jakimś antywir sprawdzić :)

TomekP

  • Gość
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Czerwca 2017, 20:04:42 »
A ile te zdjęcia "ważą"? (każde jedno)

Chalupski

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 780
  • Zbierajmy monety!
    • Zbierajmy monety
  • Zainteresowania: Polskie monety obiegowe
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Czerwca 2017, 20:10:27 »
Autor wątku przysłał mi na priva ten sam link. Zareagowałem podobnie, jak Cancan62 i poprosiłem o przykładowe zdjęcie.
Nic nie dostałem.
Nie bardzo mi się to podoba...
Zapraszam na bloga Zbierajmy monety!
https://zbierajmymonety.blogspot.com
Jurek

Bernard77

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Czerwca 2017, 20:36:26 »
od 3 do 5 mb. Do Pana Chałupskiego tez wysłałem zapytanie, ale nie wiedziałem, że chce Pan przykładowe zdjęcie. Ale Panowie podejrzliwi :)

Bernard77

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Czerwca 2017, 20:38:24 »
Mam tak wysłać i zmniejszyć ponad 300 zdjęć? :) Naprawde ten załącznik nie boli :)

Bernard77

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Czerwca 2017, 20:41:40 »
Kolejne

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Czerwca 2017, 20:53:50 »
Ale Panowie podejrzliwi :)

Dlatego jeszcze zyje ;)
Jesli inne monety sa podobne, to te 2 tys zl nie sa taka zla oferta.
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwca 2017, 20:56:43 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

TomekP

  • Gość
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Czerwca 2017, 21:33:47 »
Nie trzeba koniecznie ich tu wrzucać 300 pomniejszonych, ale załącznik po zmniejszeniu będzie na tyle mały, że większa ilość osób go przejrzy, bo szybciej będzie można go pobrać (mi na przykład ten 1 gb ściągałby się z 30-40 min). Co do ceny zgadzam się z Cancanem - jeśli pozostałe są takie jak te przykładowe to 2 tys. wydaje się być uczciwą ceną. No ale mogą też być jakieś perełki w tych pozostałych...

Bernard77

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Czerwca 2017, 22:51:30 »
fajnie jakby przynajmniej jedna osoba pobrała i powiedziała mi co warto wrzucić na forum. u mnie pilk ściąga się 6 minut. sam nie wiem co warto wrzucić.

Bernard77

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Czerwca 2017, 22:52:32 »
ale podpowiedzcie jaka forma wrzucenia by Was interesowała, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia

Bernard77

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Czerwca 2017, 23:00:44 »
Niketóre monety wydają mi się fałszywe, np. ta stara z królem. Ma taką śmieszną wielką głowę :) Z tego co wiem to chyba Ort :)

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Czerwca 2017, 04:15:54 »
Widze orty koronne Zygmunta III Wazy i szostaka gdanskiego Zygmunta Starego, ktory wyglada jak fals. Ten ostatni, gdyby byl prawdziiwy bylby wart dosc duzo. Wiecej niz rzeczone 2 tys.
To "ze smieszna duza glowa", to najpewniej ma Pan na mysli szostaka Zygmunta III. Prawdopodobnie prawdziwy, bo jest to moneta dosc pospolita i chyba rzadko falszowana.
Marki to pieniadze spoldzielni zolnierskich, trzeba by kogos, kto sie lepiej zna, bo sa miedzy nimi czasem rzadkosci.
Miedzywojnie, PRL i zagraniczne w wiekszosci stany slabe. Kolekcjonerskie sa cokolwiek warte , ale trzeba by usiasc z katalogiem i zobaczyc. Ogolnie warte sa chyba troche wiecej niz 2 tys, moze za 3 ale powtarzam, trzeba by zasiasc z lupa i katalogiem.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

mike79

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 228
Odp: Prośba o pomoc
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Czerwca 2017, 09:59:56 »
fajnie jakby przynajmniej jedna osoba pobrała i powiedziała mi co warto wrzucić na forum. u mnie pilk ściąga się 6 minut. sam nie wiem co warto wrzucić.

Ściągnąłem ten Pana plik, duża różnorodność i było by dużo zabawy przy przeglądaniu całości. Jest też kilka falsów o których już koledzy wspomnieli, na szczęście wszystkie oznaczone puncą "f" wybitą na monetach. Wrzucam też kilka zdjęć monet z okresu II RP, których Pan nie dał na forum a jeśli są to oryginały to znacznie podniosą wartość.
Pozdrawiam Michał

 

R E K L A M A
aukcja monet