Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
22 Listopad 2017, 15:41:20

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Talar Leopold.....czyzby próba falszerstwa ?  (Przeczytany 5624 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dominer
Użytkownik
**

« : 01 Lipiec 2008, 17:11:40 »

Kupilem niedawno taka monetke , na aukcji zaznaczone bylo ze moneta orginalna , ze zdjec nie wywnioskowalem niczego podejrzanego, sprzedawca wydaje sie byc pewny, a w zasadzie wydawal - bo obecnie ma konto zawieszone...jednak nie bylo wzmianki o spilowanym rancie  Niezdecydowany tak jakby ktos probowal cos ukryc....ciekawy jestem co o tym sadzicie....

* leo awers.JPG (44.62 KB, 426x409 - wyświetlony 326 razy.)

* leo rewers.JPG (42.23 KB, 377x384 - wyświetlony 316 razy.)

* rant1.JPG (21.6 KB, 338x374 - wyświetlony 320 razy.)

* rant2.JPG (11.56 KB, 174x432 - wyświetlony 290 razy.)
Wrocek
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 033

« Odpowiedz #1 : 01 Lipiec 2008, 17:28:56 »

Spiłowanie rantu może oznaczać, że moneta była np. oprawiana, a w co ? Dla przykładu idziałem taką srebrną oprawę do monet (z przełomu XIX i XX w.), do której wkładało się monetę i zawieszało na łańcuszku jako wisior. Mogła też być wlutowana w paterę czy coś takiego, stąd teraz spiłowany rant ...
Czy ta moneta jest prawdziwa ? Po spiłowaniu rantu sprawdzenie jej wagi nic już nie da, ale postaraj się odszukać taką samą i porównaj stemple. Wydaje mi się że talkiego Leopolda bez trudu znajdziesz na austriackich i niemieckich aukcjach (np.: Hirsch, Gorny, Kuenker itp. - bez trudu znajdziesz ich adresy w Googlach).

Pozdrawiam
Wrocek
TPZN 033

TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku
Mikołaj
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Legitymacja: TPZN nr 020
Zainteresowania:
Literatura numizmatyczna, średniowiecze

« Odpowiedz #2 : 01 Lipiec 2008, 17:43:55 »

Możesz reklamować taką transakcję.
Wrocek słusznie prawi - porównanie jest najlepszym rozwiązaniem, ja tam w tym talarze nie widzę niczego niepokojącego (poza tym, że czyszczony), ale to tylko moje zdanie.
Dla porównania WCN:

Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20
dominer
Użytkownik
**

« Odpowiedz #3 : 01 Lipiec 2008, 17:59:48 »

wiesz jesli chodzi o porownanie to sprawdzalem wszystko przed zakupem - brak jakiejkolwiek roznicy..co do spilowania w ten sposob poprostu pierwszy raz sie z tym spotkalem..widzialem roznie przerobione te blaszki ale takiego motywu jak narazie jeszcze nie widzialem Uśmiech

p.s. jesli chodzi o czyszczenie to bylem tego swiadomy - dlatego licytacja zakonczyla sie za 1/3 ceny niz gdyby byla nie tykana..
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM