Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
26 Lipiec 2017, 20:35:00

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Didrachma Trajana  (Przeczytany 742 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
DzikiZdeb
Gaduła

« : 05 Lipiec 2017, 18:58:04 »

Rzadko sobie pozwalam na takie fanaberie, więc tym bardziej wkurza mnie, jak ktoś na mojej monecie położy swoje lepkie łapska.

Gdyby ktoś widział poniższą monetę, proszę o kontakt. Moneta jest moja i została skradziona w WER Warszawa (przynajmniej tam ją widziano ostatnio 29 maja).

* 3718_15861.jpg (135.15 KB, 701x337 - wyświetlony 58 razy.)
zenonmoj
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 058
Zainteresowania:
Monety rzymskie, głównie tetrarchowie, Konstantyn i rodzinka; Rzeczpospolita przedrozbiorowa.

« Odpowiedz #1 : 05 Lipiec 2017, 20:04:35 »

Nie cackać się i od razu zgłosić na policję.
Inaczej sprawa rozejdzie się po kościach...

ZM
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #2 : 05 Lipiec 2017, 21:04:33 »

Nie cackać się i od razu zgłosić na policję.
Inaczej sprawa rozejdzie się po kościach...
Żebym ja to wierzył w sens takiego zgłoszenia... Zgłoszę, każą się stawić, stracę czas na kiwanie się na stołku i tłumaczenie komuś, kto monety widuje tylko u siebie w portfelu, co tak naprawdę zginęło, po czym sprawa zostanie umorzona ze względu na zniknięcie przesyłki w sortowni.

Dostałem już zwrot pieniędzy, sprawa jest zgłoszona przez nadawcę drogami pocztowymi i na tym się formalnie sprawa zamknie.
Divusric
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Zainteresowania:
Rzym

Legitymacja 077

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 05 Lipiec 2017, 21:21:57 »

A ja dwa razy sam znalazłem swoje monety na Allegro wystawione przez sklep numizmatyczny z Gdańska ....

Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.
Tomanek
Gaduła
Poland Poland

Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.

« Odpowiedz #4 : 05 Lipiec 2017, 22:46:48 »

Gdyby ktoś widział poniższą monetę, proszę o kontakt. Moneta jest moja i została skradziona w WER Warszawa

Pawle, współczuję straty oraz łączę się w bólu i w w[...], bo sam kilka razy doświadczyłem tego typu przykrości.

Do mnie ostatnio nie dotarła przesyłka z Belgii, z takim oto kawałkiem terakoty. Kurczę, tyle czasu polowałem na portretowy, cesarski
wariant tego typu żetonu, a kiedy udało mi się wytopić  okaz z popiersiem charakterystycznym dla wizerunków cesarskich z końca III wieku,
to jakiś gnojek zwinął przesyłkę. Co z tego, że dostałem zwrot kasy, ja chcę odnaleźć mój kawałek wypalonej gliny.

Również apeluję o pomoc w wytropieniu zguby.

* ttttt......JPG (125.77 KB, 820x701 - wyświetlony 33 razy.)
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #5 : 06 Lipiec 2017, 13:59:42 »

znalazłem swoje monety na Allegro wystawione przez sklep numizmatyczny z Gdańska ....
Właśnie liczę, że jak wypłynie, to właśnie w ten sposób. Moneta jest na tyle nietypowa, że raczej na giełdzie pod Halą Targową w Krakowie czy innym tego typu miejscu nie pójdzie, bo nikt nie będzie wiedział co to i po co to.
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #6 : 06 Lipiec 2017, 14:01:27 »

z Belgii
Ciekawe czy w tym WER mają jakiś podział obowiązków ze względu na kraj pochodzenia przesyłki. To mógłby być ciekawy trop - moja była z Holandii.

Terakota też powinna gdzieś wypłynąć, bo jest mocno nietypowa.
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 06 Lipiec 2017, 14:17:03 »

A ja dwa razy sam znalazłem swoje monety na Allegro wystawione przez sklep numizmatyczny z Gdańska ....

Czy Pan potem te monety odzyskał, a jeśli tak, to w jaki sposób? Po dobroci? Strasząc policją? Bez żadnych dodatkowych kosztów?

Życzę Panu Pawłowi (i Panu Tomaszowi też) jak najlepiej i dlatego chciałbym usłyszeć (ale z pierwszej ręki, nie z dalekich pogłosek) historię kogoś, dla kogo wszystko zakończyło się sukcesem. Zaginioną monetę odnalazł i teraz ją ma.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
bruno52
Stały bywalec

« Odpowiedz #8 : 06 Lipiec 2017, 21:40:47 »

No współczuję obu Panom, jeśli przesyłki były trasowane to jak najbardziej reklamować, ja nie dostałem takiej plomby ze Stanów
ale była przesłana ? zwykłą przesyłką i mogłem tylko zagryźć pięść ze złości, wyparowała.
Panie Tomku mam pytanie odnośnie tej bulli szukałem ostatnio " Terracotta Seals/Bullae for papyrus scrolls" i wszystkie drogi prowadzą w zasadzie do
Roma Numismatics  które gdzieś dorwało całość wykopaną gdzieś ze spalonej biblioteki papirusów, potem się to rozeszło po wszystkich dilerach.
Czy Pan ma jakieś źródła skąd to i coś więcej o tym bo ja nie umię się jakoś doszukać, nawet literatury o tym.
pozdrowienia
TomekP
Rada Oficerów TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Legitymacja TPZN nr. 95 PTN o/Warszawa
Zainteresowania:
Monety wielkopolskie i dla Wielkopolski bite, monety antyczne

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 07 Lipiec 2017, 09:15:06 »

Panie Bruno, a skąd pomysł, że to bulla papirusowa? Uśmiech pytam, ponieważ tak w obiegu naukowym jak i antykwarycznym spotyka się jeszcze raczej jako bilety do teatru (o tyle ciekawe, że ani jeden taki kawałek nigdy nie został w żadnym teatrze rzymskim wykopany)...

bruno52
Stały bywalec

« Odpowiedz #10 : 07 Lipiec 2017, 10:01:58 »

https://www.acsearch.info/search.html?term=terracotta&category=9&en=1&de=1&fr=1&it=1&es=1&ot=1&images=1&currency=usd&thesaurus=1&order=3&company=93&auction=

do googla wpisać  " Terracotta Seals/Bullae for papyrus scrolls" no i większość obrazków ma taki opis ? dlaczego ?
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #11 : 07 Lipiec 2017, 17:23:17 »

jeśli przesyłki były trasowane to jak najbardziej reklamować,
Przesyłka rejestrowana, reklamacja złożona, ale w tym wypadku po prostu odczekają do końca regulaminowego czasu i powiedzą "nie mam Pana płaszcza i co mi Pan zrobi".

* zie.JPG (45.22 KB, 640x563 - wyświetlony 28 razy.)
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM